ENVY Therapy® Enzymatic Peeling

1×50 ml, gélový enzymatický píling

Neabrazívny gélový enzymatický píling na exfoliáciu odumretých kožných buniek.

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

44,00
Dočasne nedostupné
Doprava zadarmo

O produkte

X57947

Exfoliant v podobe gélového enzymatického pílingu s kyselinou salicylovou (BHA kyselina) a prírodnými enzýmami extrahovanými zo superovocia – ananásu a papáje. Jemná pílingová emulzia šetrne a bez povrchového obrusovania exfoliuje odumreté kožné bunky, prebytočný maz, okamžite čistí upchaté póry a zabraňuje tvorbe komedónov. Vašej pokožke vracia hebkosť, hladkosť, svieži obnovený vzhľad a zároveň pomáha redukovať viditeľné známky starnutia.

Enzymatický píling na domáce použitie je vysoko účinný neabrazívny exfoliant, ktorý vďaka svojej ľahkej konzistencii sedí všetkým typom pleti, dokonca aj tým najcitlivejším. Neobsahuje žiadne zrniečka ani čiastočky a jeho jemná konzistencia je jemnejšou alternatívou ku klasickým abrazívnym pílingom. Ovocné enzýmy spolu s kyselinou salicylovou pokožku mechanicky neobrusujú, no odumretú vrstvu kože, maz a iné nečistoty rozpúšťajú mimoriadne efektívne. Šetrná forma exfoliácie tak prináša aj tej najcitlivejšej pokožke okamžitú hebkosť, jas a regeneráciu.

Prečo by sa mala pleť exfoliovať? Priemerná obnova kožných buniek – cyklus pokožky – je 28 dní. Starnutím sa však prirodzená obnova pokožky spomaľuje a predlžuje, a preto je vhodné jej pomôcť exfoliáciou, čiže odstraňovaním odumretých buniek. Inak dochádza k povädnutiu pleti, formovaniu vrások či jemných liniek. Ukázalo sa, že exfoliácia je dôležitá aj pre pokožku s akné. Výsledkom exfoliácie je totiž vo všeobecnosti jemnejšia, prežiarenejšia pokožka bez šupiniek a zjednotený tón pleti.

BENEFITY

 • Používa sa ako doplnková starostlivosť o pleť.
 • Viditeľné a rýchle výsledky.
 • Jemná gélová konzistencia.
 • Šetrná neabrazívna exfoliácia.
 • Ideálny pre všetky typy pleti.
 • 97,7 % účastníkov štúdie Pleť ako dôkaz 2021 plánuje používať doplnkovú starostlivosť o pleť v kombinácii píling + maska aspoň raz týždenne aj po skončení štúdie.
 • 97,7 % účastníkov štúdie Pleť ako dôkaz 2021 si v ENVY Therapy® dokáže zostaviť kvalitnú doplnkovú starostlivosť o pleť.

POUŽITIE A APLIKÁCIA

 • Enzymatic Peeling sa používa ako doplnková starostlivosť o pleť.
 • Používajte 1- až 3-krát týždenne, prípadne podľa potreby.
 • Používajte večer na dôkladne odlíčenú a vyčistenú pleť.
 • Na zvýšenie účinku odporúčame kombinovať s pleťovou maskou.
 • Enzymatický píling slúži na exfoliáciu tváre, krku, dekoltu aj rúk.
 • Začervenanie či jemné pálenie počas aplikácie alebo bezprostredne po nej sú normálnou reakciou.
 • Píling nenanášajte na otvorené rany a prebiehajúce zápaly.
 • Bezprostredne po aplikácii nevystavujte pleť slnečnému žiareniu.
 • Nepoužívajte v kombinácii s inými exfoliačnými produktmi alebo dermatologickými ošetreniami či zákrokmi.
 • Vyhnite sa kontaktu so sliznicami a očným okolím.
 • 24 hodín po aplikácii nevystavujte pokožku priamemu slnečnému žiareniu alebo používajte adekvátnu ochranu pred UV žiarením.
 • Skladujte na chladnom a tmavom mieste pri teplote 12 – 25 °C mimo dosahu detí.

Pred nanesením pílingu:

Pred nanesením pílingu pleť dôkladne vyčistite (odlíčenie + čistenie, tonizácia až po použití pílingu). Píling aplikujte na suchú pokožku.

Aplikácia pílingu:

Naneste tenšiu vrstvu gélového enzymatického pílingu na vyčistenú a suchú pokožku, pričom vynechajte očné okolie. Nechajte pôsobiť 5 až 15 minút, podľa potreby, a následne opláchnite vlažnou vodou. Používajte podľa potreby 1- až 3-krát týždenne, ideálne pred nanesením masky, ktorej účinné látky sa vďaka ošetreniu pílingom lepšie vpravia do pokožky.

Po nanesení pílingu:

Na pleť ošetrenú pílingom odporúčame aplikovať ľubovoľnú pleťovú masku ENVY Therapy® na zvýšenie želaného účinku. Po zotretí masky použite tonikum (ak neaplikujete masku, tak po zmytí pílingu), následne sérum a nakoniec pleťový krém na dokončenie každodennej starostlivosti o pleť.

ZLOŽENIE

Najdôležitejšie účinné látky:

Willow Bark Extrakt

(extrakt z bielej vŕby) obsahuje prírodnú kyselinu salicylovú (BHA), ktorá pomáha jemne odlupovať vrchnú vrstvu kože a predchádza jej zaťaženiu. Po celé storočia sa používa na upokojenie podráždenej pokožky. Táto všestranná prísada obsahuje salicín, z ktorého sa získava kyselina salicylová známa svojimi protizápalovými a antibakteriálnymi účinkami. Čistí póry, zmierňuje akné a podráždenie, vyrovnáva tón pleti a zvyšuje jej pevnosť. Okrem salicínu obsahuje extrakt z vŕbovej kôry vysoký obsah trieslovín, fenolových kyselín, flavonoidov a rôznych minerálov, ktoré upokojujú pokožku a napomáhajú regenerácii buniek. Aj keď je salicín mimoriadne účinný, je jemný a nedráždivý, takže je bezpečný pre takmer všetky typy pleti.

Bromelain

je enzým nachádzajúci sa v ananáse, ktorý má vynikajúce exfoliačné účinky a jeho hlavnou funkciou je odstránenie odumretých kožných buniek a prebytočného mazu. Používa sa v starostlivosti o problematickú pokožku na zníženie zápalu, zjemňuje a zlepšuje vzhľad pokožky a dodáva jej zdravý a svieži lesk. Pôsobí aj ako zvlhčovač a zabraňuje vysušovaniu pleti, na pokožke tvorí ochranný film, ktorý bráni dehydratácii. Zlepšuje pružnosť pleti, čo je hlavným dôvodom jeho využitia v antiage starostlivosti.

Papaya Enzyme PF

pomáha rozpúšťať a tráviť odumreté kožné bunky nachádzajúce sa na povrchu pokožky a zanecháva pokožku revitalizovanú. Má ideálne využitie v starostlivosti o pleť. Podporuje jemnú, ale účinnú exfoliáciu využitím vlastností proteaintického enzýmu papaínu. Využitie extrakcie enzýmov z ovocia nie je novinkou. Ich výhody sú známe a praktizujú sa aj v ajurvédskej medicíne. Práve enzýmom v ovocí sa pripisujú funkčné vlastnosti kozmetiky. Konkrétne papaínu v papáji upokojujúce účinky na podráždenú pokožku a schopnosť odlupovať odumreté bunky.

Zložky / INCI:

Citrus Limon Fruit Water, Centaurea Cyanus Flower Water, Aqua, Lactobacillus, Papaya Fruit Ferment Extract, Leuconostoc, Radish Root Ferment Filtrate, Glycerin, Betaine, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Xanthan Gum, Bromelain, Tocopherol, Benzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Sodium Hydroxide.


Upozornenie: obrázky slúžia len na informačné účely.