Duofilm

1×15 ml, liek

Značka: DUOFILM

Liek je určený na liečbu bradavíc lokalizovaných kdekoľvek na koži okrem tváre a anogenitálnej oblasti.

7,79
Ušetríte 9%

Pôvodná cena:  8,59 €  ·  zľava 0,80 €

Najnižšia cena pred zľavou: 8.39 €

Maximálny povolený počet: 1 ks
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Duofilm 1×15 ml, liek

53171 ADC

Hlavný popis produktu

Liek je roztok, ktorý sa nanáša na bradavice. Je určený na liečbu bradavíc lokalizovaných kdekoľvek na koži okrem tváre a anogenitálnej oblasti.
Bradavica je vírusové ochorenie v povrchovej vrstve kože (drobný kožný výrastok vzniknutý rastom buniek pokožky). Doba medzi nákazou a prejavom ochorenia (vznikom bradavice) je rôzna, od niekoľkých týždňov až po niekoľko mesiacov. Bradavice sa môžu prenášať kontaktom vírusu s porušenou kožou.
Použitie lieku vedie ku kontrolovanému rozrušovaniu keratínu vo vrstve tuhej hrubej kože na povrchu bradavice. Preto sa má liek používať iba na bradavice.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti od 2 rokov:
Roztok sa nanáša pomocou aplikátora na bradavice 1x denne, najlepšie večer pred spaním.
Klinicky viditeľné zlepšenie sa dostaví za 1-2 týždne, ale maximálny účinok sa dá očakávať po 4-8 týždňoch.
V liečbe sa odporúča pokračovať, pokým bradavica úplne nevymizne a neobnoví sa normálna štruktúra kože. Pokiaľ bradavice pretrvávajú aj po 12 týždňoch liečby, je potrebné poradiť sa s lekárom.

Spôsob použitia

Roztok je určený len na lokálne použitie a len na bradavice. Bradavica sa na 5 minút ponorí do teplej vody a dôkladne osuší čistým uterákom. Povrch bradavice sa opatrne obrúsi pilníkom na nechty, pemzou, šmirgľovým pilníkom na nechty alebo drsnou froté rukavicou tak, aby ošetrované miesto nekrvácalo. Priamo na bradavicu sa aplikuje tenká vrstva roztoku. Treba sa vyhnúť aplikácii na okolitú zdravú kožu, takisto nemá prísť do kontaktu s očami a inými sliznicami. Aplikovaný roztok sa nechá úplne zaschnúť. Ak je bradavica väčšia alebo lokalizovaná na chodidle, prekryje sa náplasťou, čím sa zlepší penetrácia liečiv do tkaniva. Liek sa nemá aplikovať súbežne s inými lokálne aplikovanými liekmi.

Upozornenie

Roztok sa nesmie aplikovať na otvorené rany, podráždenú alebo sčervenanú pokožku, na infikovanú oblasť, na pigmentové névy, materské znamienka, bradavice v oblasti genitálií, na tvári alebo na slizniciach, na bradavice z ktorých vyrastajú chĺpky, majú červené okraje alebo neobvyklú farbu.
Počas tehotenstva sa liek neodporúča.
U dojčiacich žien sa liek neodporúča (ak sa použije u dojčiacej ženy, roztok nemá prísť do kontaktu s oblasťou prsníkov).
U detí do 2 rokov je liek kontraindikovaný.
Ak sa liek používa u detí, je potrebný dohľad dospelej osoby.
Ak bradavice pokrývajú veľkú plochu tela (viac ako 5 cm2), treba zvážiť iné možnosti liečby.
Roztok je horľavý. Preto je potrebné, aby pacienti počas aplikácie alebo bezprostredne po nej nefajčili a nezdržiavali sa v blízkosti otvoreného ohňa.
Uchovávať pri teplote do 25 °C, uzáverom smerom hore, mimo dosahu otvoreného ohňa.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

kyselina salicylová, kyselina mliečna

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.