Dr.Max Scar Gel

1×15 g, na jazvy a strie

Značka: DR.MAX
Gél na ošetrenie jaziev a strií.
Na sklade v eshope
Možnosť rezervácie v 0 lekárňach
8,49 ušetríte 0,50 €

Pôvodná cena 8,99 € zľava 6%

Doprava zadarmo nad 9,90 €

O produkte

X42926 ADC

Scar Gel je zdravotnícka pomôcka určená na prevenciu a ošetrenie hypertrofických a keloidných jaziev prítomných na pokožke po operácii a úraze alebo ako dôsledok popálenín, tetovaní, piercingov, akné alebo abscesov. Taktiež je určená na prevenciu a ošetrenie strií.

Výhody:

  • Gél je možné aplikovať na jazvy akéhokoľvek typu, veľkosti alebo ich umiestnenia na tele vrátane tváre, kĺbov alebo ochlpených častí tela.
  • Prípravok je bezpečný pri používaní deťmi, počas tehotenstva, počas dojčenia a u ľudí s citlivou pleťou.

Scar Gel by mal byť aplikovaný čoskoro po tom, ako sa jazva uzavrie (obvykle 2 – 3 týždne po úraze alebo chirurgickom zákroku). Čas ošetrovania kolíše medzi 8 týždňami (nové jazvy) až 3 – 6 mesiacmi (staré jazvy). Pre strie vzniknuté počas tehotenstva sa odporúča začať s aplikáciou Scar Gel od druhého trimestra a pokračovať až do 2 – 3 mesiacov po narodení dieťaťa. Pre iné typy strií sa odporúča používať Scar Gel v čase, keď pokožka podstupuje napínanie, a pokračovať až do 2 – 3 mesiacov po skončení tohto obdobia.

Postup:
Aplikujte tenkú vrstvu Scar Gelu na jazvu, jemne vmasírujte a nechajte ho uschnúť. Vytvorí sa ochranný, pružný, vodoodolný silikónový film priepustný voči plynom. To pokožke umožní normálnu syntézu kolagénu, ktorá podporuje normálny proces zjazvenia. Pre najlepšie výsledky by mal byť silikónový film udržiavaný nepretržite v kontakte s pokožkou (24 hodín denne). Pokiaľ ste aplikovali príliš veľa gélu, bude trvať dlhšie, než uschne, a môžete riskovať znečistenie vášho oblečenia. Jemne odstráňte nadmerný gél a nechajte zvyšný gél na pokožke uschnúť. Pokiaľ natretú oblasť umyjete vodou, opakujte aplikáciu Scar Gelu, aby sa obnovila silikónová ochranná vrstva.
Efekty aplikovania začnú byť viditeľné po 8 týždňoch; toto obdobie závisí prevažne od individuálnej odozvy každého pacienta.

Zloženie: Polydimetylsiloxán, polydimetylsiloxán krospolymér, trimetylsiloxysilikát.


Upozornenie: obrázky slúžia len na informačné účely.