Dr.Max Pregnancy Test Comfort

1×1 ks

Značka: DR. MAX

Jednorazový tehotenský test Dr. Max Pregnancy Test Comfort je určený na domáce testovanie.

Súťaž Za každých 20 € s DPH nákupu získate v košíku súťažný žreb.
4,99
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Dr.Max Pregnancy Test Comfort 1×1 ks

X95369 ADC

Diagnostický prostriedok in vitro, určený na samotestovanie.
Testovacia tyčinka slúži na kvalitatívne stanovenie hCG v moči pre včasné zistenie tehotenstva. Test má analytickú citlivosť 10 mlU/IU a ja schopný detekovať tehotenstvo už 5-6 dní pred dňou vynechania menštruácie. Viac na adc.sk

Spôsob použitia

Pred použitím testu je potrebné pozorne si prečítať návod na použitie a je potrebné venovať pozornosť polohe C a T čiary.

  1. Pred testovaním sa má test, vzorka moču a/alebo kontrolná vzorka nechať dosiahnuť izbovú teplotu (15-30 °C).
  2. Testovacia tyčinka sa vyberie zo zapečateného vrecúška a má sa čo najskôr použiť.
  3. Zloží sa ochranný kryt, aby sa odkryla absorpčná tyčinka.
  4. Testovacia tyčínka sa uchopí za palcový úchop s odokrytou absorpčnou tyčinkou smerujúcou nadol. Močí sa priamo na absorpčnú špičku, kým nebude úplne vlhká (aspoň 5 sekúnd).
    POZNÁMKA: Pozor, aby sa nemočilo na zobrazovacie okienko.
  5. Ochranný kryt sa znou nasadí na testovaciu tyčinku a tyčinka sa položí na rovný povrch okienkom smerom nahor.
  6. Počká sa, kým sa objavia ružovo sfarbené čiary. Výsledok sa odčíta do 5 minút. Po uplynutí 5 minút už výledok neodčítajte.

Interpretácia výsledkov:
POZITÍVNY VÝSLEDOK: Objavia sa 2 výrazné ružovo sfrabené čiary, 1 v testovacej oblasti (T) a 1 v kontrolnej oblasti (C).
NEGATÍVNY VÝSLEDOK: Ojaví sa iba 1 ružová čiara v kontrolovanej oblasti (C). V testovacej oblasti (T) sa neobjaví žiadna viditeľná ružová čiara.
NEPLATNÝ VÝSLEDOK: Kontrolná čiara sa v kontrolnej oblasti (C) neobjaví.

Upozornenie: Hoci nie je potrebné testovať prvú rannú vorku, pred testovaním je potrebné vyhnúť sa nadmernému príjmu tekutín. Ak by bola vzorka moču príliš zriedená, mohol by sa dosiahnuť negatívny výsledok. Obsah tejto súpravy je určený len na kvalitatívnu detekciu hCG v moči. Vzorka s nízkou hladinou hCG môže po čase vykázať zmenu vo farbe. Ak by vyšiel negatívny výsledok, ale existuje podozrenie na tehotenstvo, mala by byť po 48-72 hodinách odobraná a testovaná ďalšia vzorka. Lieky na plodnosť obsahujúce hCG môžu spôsobiť zavádzajúce výsledky (tieto lieky na plodnosť sa zvyčajne podávajú injekčne a testovanie príliš skoro po ich podaní môže poskytnúť falošne pozitívny výsledok). Iné terapie na podporu plodnosti (napr. klomiféncitrát), lieky proti bolesti a hormonálna antikoncepcia (napr. antikoncepčné tabletky) by nemali ovplyvniť výsledok. hCG môže zostať detekovateľný niekoľko dní až niekoľko týždňov po pôrode, spontánnom potrate alebo injekciách hCG. Mimomatrenicové tehotenstvo, cysty na naječníkoch, menopauza a niektoré veľmi zriedkavé zdravotné zdravotné stavy môžu spôsobiť klamlivé výsledky. Hoci tehotenstvo je najpravdepodobnejším dôvodom prítomnosti hCG v sére a moči, u niektorých pacientov boli hlásené zvýšené koncentrácie hCG nesúvisiacie s tehotenstvom, napríklad pri trofoblastovej chorobe a niektorých netrofoblastických novotvaroch. Tento test poskytuje predpokladanú diagnózu tehotenstva. Potvrdenie diagnózy tehotenstva by mal stanoviť lekár až po vyhodnotení všetkých klinických alebo laboratórnych nálezov. Alkohol môže ovplyvniť výsledok testu. Neodporúča sa používať test po použítí alkoholu. Používateľ s očnými ochoreniami, ako je farbosleposť alebo nedostatočné farebné videnie môže výsledok interpretovať nesprávne. Nepoužívajte po uplynutí uvedeného dátumu expirácie. Testovacia súprava by mala zostať v zapeťačenom vrecku až do použitia. Nepoužívajte, ak je vrecko poškodené alebo otvorené. Nepoužívajte, ak je vrecko poškodené alebo otvorené. Testovaciu súpravu nepoužívajte opakovane. Po jednorazovom použítí ju vyhoďte do odpadkového koša. Nedotýkajte sa membrány umiestnenej v okienku. Neprehĺtajte vysúšadlo. Testovacia tyčinka by sa mala skladovať pri teplote 2 - 30 °C, v uzavretom vrecku počas doby použiteľnosti (36 mesiacov). Test vykonajte do 1 hodiny po otvorení vrecka. Nezamrazujte.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.