Dr.Max Pregnafolin + DHA

1×60 ks, 30 tabliet + 30 kapsúl

Značka: DR.MAX
Výživový doplnok - doplnkový zdroj vitamínov a omega-3 nenasýtených mastných kyselín určený ženám od 13. týždňa tehotenstva až do ukončenia dojčenia.
Na sklade v eshope
19,39
Doprava zadarmo nad 19,90 €

O produkte

X44969 ADC

Pregnafolin + DHA je doplnkový zdroj vitamínov a omega-3 nenasýtených mastných kyselín určený ženám od 13. týždňa tehotenstva až do ukončenia dojčenia. Vo vyváženej kombinácii zaisťuje prísun dôležitých vitamínov, najmä vitamínu D3, jódu, folátu vo forme kyseliny listovej a L-metylfolátu a omega-3 nenasýtených mastných kyselín DHA a EPA.

Zdrojom kyseliny dokozahexaénovej (DHA) v prirodzenej strave je predovšetkým mäso tučných morských rýb, ktorého zastúpenie vo výžive žien v II. a III. trimestri tehotenstva a v čase dojčenia je často nedostatočné. DHA je omega-3 nenasýtená mastná kyselina. Zdrojom DHA pre dieťa je počas gravidity jedine matka. Prípravok obsahuje kapsuly s vysoko koncentrovaným rybím olejom, ktorý spolu s vyváženou stravou pomáha dopĺňať príjem DHA v tele matky i dieťaťa. DHA prispieva k udržaniu správnej funkcie mozgu, srdca a dobrého zraku. Priaznivý účinok sa dosiahne pri príjme 250 mg DHA denne.

Kyselina listová je vitamín skupiny B (B9), ktorý sa v tele mení na biologicky aktívnu látku – tzv. folát. Organizmus niektorých žien nedokáže z genetických príčin (porucha enzýmu MTHFR) premeniť dostatočné množstvo kyseliny listovej na folát a zaistiť jeho využitie. Pregnafolin® + DHA obsahuje pre telo potrebný folát v dvoch formách (kyselina listová a L-metylfolát). L-metylfolát je biologicky aktívna forma folátu, ktorá sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele. Kombinácia kyseliny listovej a L-metylfolátu v jednej tablete zvyšuje biologickú dostupnosť folátov u žien, ktoré v dostatočnej miere nedokážu premieňať kyselinu listovú na aktívne foláty.

Ako pôsobia jednotlivé zložky Pregnafolin® + DHA?

Folát (vo forme kyseliny listovej a L-metylfolátu) – prispieva k rastu zárodočných tkanív počas tehotenstva, k správnej funkcii imunitného systému, k zníženiu únavy a vyčerpania a podieľa sa na procese delenia buniek
Tiamín (Vitamín B1) – prispieva k správnej funkcii nervovej sústavy a srdca
Riboflavín (Vitamín B2) – prispieva k správnemu metabolizmu železa a k udržaniu zdravých červených krviniek
Kyselina pantoténová (Vitamín B5) – prispieva k správnej syntéze a metabolizmu steroidných hormónov, vitamínu D a niektorých neurotransmiterov
Vitamín B6 – prispieva k správnej tvorbe červených krviniek, normálnemu metabolizmu bielkovín a glykogénu
Vitamín B12 – prispieva k správnej tvorbe červených krviniek a zohráva úlohu v procese delenia buniek
Biotín – prispieva k udržaniu zdravej pokožky a vlasov
Jód – je stopový prvok, ktorý prispieva k správnej tvorbe hormónov štítnej žľazy a k správnej funkcii štítnej žľazy
Vitamín C – zvyšuje vstrebávanie železa a prispieva k správnej funkcii imunitného systému
Vitamín D3 – prispieva k normálnej hladine vápnika v krvi a k správnemu vstrebávaniu vápnika a fosforu, a tým i k udržaniu zdravých kostí a zubov

Odporúčané dávkovanie
1 tableta a 1 kapsula denne s jedlom alebo po jedle. Zapite dostatočným množstvom tekutiny. Neodporúčame užívať súbežne ďalšie vitamínové prípravky. Pregnafolin + DHA je vhodné užívať pravidelne v určitú dennú hodinu

Zloženie tablety:

Každá tableta obsahuje Hmotnosť/1 tableta % RVH*/1 tableta
Vitamín C 110 mg 137%
Niacín (vitamín B3) 15 mg 93%
Vitamín E 13 mg 108%
Kyselina pantoténová (vitamín B5) 6 mg 100%
Vitamín B6 1,9 mg 135%
Riboflavín (vitamín B2) 1,6 mg 114%
Tiamín (vitamín B1) 1,2 mg 109%
Folát 400 µg 200%
z toho kyselina listová 200 µg 100%
z toho L-metylfolát 200 µg 100%
Jód 150 µg 100%
Biotín 50 µg 100%
Vitamín B12 5 µg 200%
Vitamín D3 5 µg 100%

Zloženie kapsuly:

Každá kapsula obsahuje Hmotnosť/1 kapsula % RVH*/1 kapsula
Kyselina dokozahexaénová (DHA) 200 mg 137%
Kyselina eikozapentaénová (EPA) 28 mg 93%
Vitamín E (α-TE) 13 mg 108%

*Referenčná výživová hodnota.

Zloženie tablety
Maltodextrín, zahusťovadlo (mikrokryštalická celulóza), L-askorban sodný, DL-α-tokoferylacetát, protihrudkovacia látka (izomalt), poťahové látky [emulgátor (hydroxypropylmetylcelulóza), protihrudkovacia látka (mastenec), farbivo (oxid titaničitý), stabilizátor (polyvinylpyrolidón), farbivo (oxidy a hydroxidy železa)], nikotínamid, D-pantotenát vápenatý, kyanokobalamín, protihrudkovacia látka (horečnaté soli mastných kyselín), pyridoxínhydrochlorid, cholekalciferol, riboflavín, tiamínmononitrát, L-metylfolát vápenatý, kyselina pteroylmonoglutámová, jodid draselný, D-biotín.

Zloženie kapsuly
Rybí olej (70 % DHA, 10 % EPA), kapsula [želatína, zahusťovadlo (glycerol), voda], DL-α-tokoferylacetát, prírodná citrónová aróma.


Upozornenie: obrázky slúžia len na informačné účely.