Dr.Max Očné kvapky Komplexná starostlivosť

10 ml

Značka: DR.MAX
Zvlhčujúce očné kvapky. Uľavujú od pocitov suchého oka, pálenia, svrbenia. Zvlhčujú, hydratujú a chránia povrch oka.
Na sklade v eshope
Možnosť rezervácie v 0 lekárňach
11,99
Doprava zadarmo

O produkte

X53394

Regeneračné a ochranné očné kvapky.

Očné kvapky na báze 0,4 % hyaluronátu sodného a vodných destilátov (hydrolátov), sterilné.

Očné kvapky vykazujú zvlhčujúci a lubrikačný účinok na očný povrch a prinášajú dočasnú úľavu od pálenia, dráždenia a nepohodlia spôsobeného suchosťou oka. Očné kvapky možno použiť ako prostriedok na ochranu pred ďalším podráždením.
Očné kvapky môžu používať osoby, ktoré nosia kontaktné šošovky bez nutnosti ich vyberať z očí.

Roztok sa dodáva v praktickom 10 ml viacdávkovom balení s aplikačným systémom bez konzervačných látok.

Očné kvapky sú sterilný roztok na oftalmologické použitie s fyziologickým pH, obsahujúci hyaluronát sodný a vodné destiláty (hydroláty) z ginkga dvojlaločného, čučoriedok, fenikla a pupočníka ázijského.

 • Hyaluronát sodný dodáva prípravku mukomimetické a viskoelastické vlastnosti, ktoré zaisťujú dostatočnú lubrikáciu povrchu oka a chránia ho pred trením spôsobeným pohybmi očí. Tento polymér je ďalej schopný zadržiavať vodu a zároveň interagovať s očným epitelom. Roztok je preto schopný udržiavať očný povrch zvlhčený a zvyšovať stabilitu slzného filmu pred rohovkou, ktorý chráni povrch oka pred vplyvmi prostredia.
 • Hydrolát z ginkga dvojlaločného (Ginkgo biloba) v danom zložení zlepšuje ostrosť videnia na diaľku, zmierňuje únavu a začervenanie očí aj očnej sliznice.
 • Hydroláty z ginkga dvojlaločného a pupočníka ázijského sa pre svoje vlastnosti používajú ako pomocné látky, ktoré znižujú podráždenie.
 • Hydrolát z čučoriedok sa v danom zložení používa pre osviežujúci účinok: prináša úľavu unaveným očiam a pôsobí ako ochrana očnej sliznice pred atmosférickými látkami a faktormi prostredia.
 • Hydrolát z fenikla sa bežne používa pri očných ochoreniach na upokojenie pocitu pálenia a spolu s hydrolátom z čučoriedok sa používa na podporu regenerácie.

Uvedené rastlinné zložky sa pridávajú do prípravku vo forme vodných destilátov (hydrolátov) a majú upokojujúci, osviežujúci a ochranný účinok.
Prípravok obsahuje aj chlorid sodný a dva pufre (kyselinu boritú a dekahydrát tetraboritanu sodného), ktoré zaručujú fyziologické vlastnosti roztoku.

POUŽITIE
Regeneračné a ochranné očné kvapky indikované pre osviežujúci, upokojujúci a lubrikačný účinok na suché oči alebo v prípade podráždenia očí alebo očnej sliznice spôsobeného:

 • faktormi prostredia (klimatizácia, nadmerné vystavenie slnečnému žiareniu, vetru, dymu, znečisteniu),
 • suchosťou očí v dôsledku nadmernej únavy spôsobenej dlhodobou prácou na počítači, štúdiom alebo syndrómom suchého oka,
 • očným stresom po povrchovej operácii oka,
 • dlhodobým používaním kontaktných šošoviek.

NÁVOD NA POUŽITIE
Prípravok je vhodný na použitie s kontaktnými šošovkami.

 • Pred prvým použitím odtrhnite bezpečnostnú poistku a odoberte ochranný kryt.
 • Do každého oka nakvapkajte 1 až 2 kvapky.
 • S ohľadom na vlastnosti fľaštičky s aplikátorom bez konzervačných látok môže byť pri postupnom vyprázdňovaní fľaštičky nutné použiť pri aplikácii roztoku väčší tlak.
 • Po použití fľaštičku hneď uzatvorte: obsah sa musí spotrebovať do 6 mesiacov od prvého otvorenia.
 • Prípravok je vhodný na časté používanie niekoľkokrát denne, podľa individuálnych potrieb alebo odporúčania lekára.

ZLOŽENIE
Hyaluronát sodný, hydrolát z ginkga dvojlaločného (Ginkgo biloba), hydrolát z čučoriedok, hydrolát z fenikla a hydrolát z pupočníka ázijského (Centella asiatica), kyselina boritá, dekahydrát tetraboritanu sodného, chlorid sodný, voda na injekcie.
Neobsahuje konzervačné látky.


Upozornenie: obrázky slúžia len na informačné účely.