Dr.Max CRP Test

1×1 ks

Značka: DR.MAX
Rýchly samotest na semikvantitatívnu detekciu C-reaktívneho proteínu (CRP) vo vzorke krvi. Využíva monoklonálne protilátky konjugované so zlatom, integrované do reaktívneho prúžka.
Na sklade v eshope
Možnosť rezervácie v 0 lekárňach
11,99
Doprava zadarmo

O produkte

X58920 ADC

Rýchly samotest na semikvantitatívnu detekciu C-reaktívneho proteínu (CRP) vo vzorke krvi. Využíva monoklonálne protilátky konjugované so zlatom, integrované do reaktívneho prúžka. Viac na adc.sk

Spôsob použitia

Návod na použitie:

 1. Ruky sa umyjú mydlom a teplou vodou, opláchnu sa čistou vodou a nechajú sa uschnúť.
  Poznámka: Použitie teplej vody uľahčuje odber kapilárnej krvi, pretože vyvoláva vazodilatáciu.
 2. Potrebný materiál sa rozloží takto: Otvorí sa alumíniové vrecúško, vyberie sa len testovacia kazeta a zlikviduje sa vysúšacie vrecúško. Plastový balíček obsahujúci pipetu sa otorí. Fľaštička sa otorí tak, že odskrutkuje biely uzáver a je potrebné ubezpečiť sa, že nespadne na zem.
 3. Opatrne sa otočí ochranným uzáverom sterilnej lancety o 360° bez toho, aby sa za ňu ťahalo; uzáver sa potom vyberie a zlikvidujte sa.
 4. Prst zvolený na vpich (odporúča sa do bočnej strany bruška prstenníka) sa dôkladne premasíruje. Na zlepšenie prietoku krvi je dôležité masírovať od dlane ruky ku končeku prsta. Otvorený koniec lancety (strana, z ktorej ste odstránili uzáver) sa pritlačí proti končeku prsta. Hrot lancety sa po použití automaticky stiahne. Ak lanceta nefunguje správne, zlikviduje sa a použije sa druhá, ktorá je súčasťou balenia. Ak druhá lanceta nie je potrebná, možno ju zlikvidovať bez akýchkoľvek zvláštnych bezpečnostných opatrení.
 5. Ruka sa drží nadol a masírujte sa špička prsta, kým sa nevytvorí kvapka krvi. Na zlepšenie prietoku krvi je dôležité masírovať od dlane ruky ku končeku prsta.
 6. Vezme sa pipete bez toho, aby sa stlačila jej špička. Odporúčajú sa dve metódy odberu vzoriek:
  a.) Pipeta sa drží vodorovne bez toho, aby sa stlačila jej hlavička. Umiestni sa tak, aby sa dotýkala kvapky krvi, ktorá sa dostane do pipety prostredníctvom kapilarity. Akonáhle dosiahne čiernu čiaru, pipeta sa dá preč. Ak nie je dostatok krvi, pokračuje sa v masáži prsta, až kým krv nedosiahne čiernu čiaru.
  b.) Pipeta sa umiestni na čistý, rovný povrch tak, aby hrot vyčnieval z povrchu; potom sa umiestni kvapku krvi tak, aby sa dotýkala pipety, do ktorej sa dostane prostredníctvom kapilarity. Ak nie je dostatok krvi, pokračuje sa v masáži prsta, až kým krv nedosiahne čiernu čiaru. Ak je to možné, je potrebné vyvaŕovať sa opakovaného odďaľovania hrotu pipety od prsta, aby sa zabránilo tvorbe vzduchových bublín.
 7. Odobraná krv sa pomocou pipety vloží do vopred otvorenej fľaštičky. Hlavička pipety sa stlačí 2-3x, aby sa zaistilo, že sa všetka krv preniesla do roztoku s rozpúšťadlom. Znovu sa nasadí skrutkovací uzáver na fľaštičku a poriadne zatrepe aspoň 10 sekúnd.
 8. Odskrutkuje sa modrý uzáver z fľaštičky s kvapkadlom (biely uzáver sa nechá pevne zaskrutkovaný). 3 kvapky sa vložia do jamky zobrazenej na kazete (S).
 9. Po 5 minútach sa odčítajú výsledky testu tak, ako je uvedené v príbalovom letáku.

Upozorenie: Pred vykonaním testu si dôsledne prečítajte návod na použitie. Test je spoľahlivý len vtedy, keď sa správne riadite všetkými pokynmi. Uchovávajte mimo dosah detí. Nepoužívajte test po uplynutí dátumu exprácie, ak je obal poškodený alebo ak alumíniové vrecko nie je uzavreté alebo neporušené. Presne dodržiavajte postup a použite len špecifické množstvá krvi a rozpúšťadla. Kazetu na CRP test použite hneď po vybraní z alumíniového vrecka. Na zachovanie správnej funkčnosti testu skladujte komponenty pri teplotách medzi +4 a +30 °C. Nevystavujte mrazu. Test a lancetu použite len raz. Test je určená len na vonkajšie na použitie. Neprehĺtajte. Neodporúča sa u ľudí, ktorí užívajú antikolagulačné lieky (lieky na riedenie krvi)a u ľudí, ktorí trpia hemofíliou. Po použití zlikvidujete všetky súčasti v súlade s miestnymi zákonmi na likvidáciu odpadu. Požiadajte o radu lekárnika. Ak testujete inú osobu, zaobchádzajte so vzorkami krvi tak, akoby obsahovali infekčný agens prenášaný krvou. Počas používania noste jednorazové rukavice.

Upozornenie: obrázky slúžia len na informačné účely.