DIOZEN forte 1000 mg

1×30 tbl, liek

Značka: DIOZEN

Liek vhodný na liečbu príznakov chronickej žilovej nedostatočnosti a akútneho stavu hemoroidálneho ochorenia.

12,39
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: DIOZEN forte 1000 mg 1×30 tbl, liek

4236E

Hlavný popis produktu

DIOZEN forte je liek, s účinnou látkou mikronizovaný diozmín, ktorý zvyšuje tonus žíl a odolnosť krvných kapilár. Znižuje výskyt opuchu a má protizápalový účinok.
Tento liek sa používa u dospelých na liečbu príznakov chronickej žilovej nedostatočnosti dolných končatín, t.j. pocitu ťažkých nôh, bolesti alebo nočných kŕčov v nohách, opuchov, kožných zmien v dôsledku nedostatočného prekrvenia alebo zhoršenej výživy tkanív.
Ak užívate liek na liečbu príznakov chronickej žilovej nedostatočnosti a máte aj vred na nohách, iné kožné zmeny či hemoroidy, vždy sa o liečbe poraďte so svojím lekárom.
Tento liek sa tiež používa u dospelých na liečbu akútneho stavu hemoroidálneho ochorenia (hemoroidy sú zväčšené cievne vankúšiky v oblasti konečníka). Zvyčajne vznikajú v dôsledku dlhodobého zvýšeného tlaku na žily v oblasti konečníka, čo vedie k roztiahnutiu, vydutiu, krvácaniu až prolapsu (vyklenutiu) žíl v dolnej časti konečníka. Hemoroidy sú sprevádzané svrbením, bolesťou alebo krvácaním v oblasti konečníka a ťažkosťami pri vyprázdňovaní.
Ak sa po 6 týždňoch pri chronickej žilovej nedostatočnosti alebo po 7 dňoch pri akútnom stave hemoroidálneho ochorenia nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára.

Odporúčaná dávka a dĺžka trvania liečby
- Liečba príznakov chronickej žilovej nedostatočnosti: 1 tableta jedenkrát denne.
Liečba má trvať minimálne 4 – 5 týždňov.
Ak sa príznaky ochorenia do 6 týždňov nezlepšia alebo sa zhoršia, musíte sa poradiť s lekárom. Bez porady s lekárom je možné liek užívať maximálne 3 mesiace.
- Liečba akútneho stavu hemoroidálneho ochorenia: 1 tableta 3x denne užitá s jedlom počas prvých 4 dní, následne 1 tableta 2x denne počas 3 dní. Udržiavacia dávka je 1 tableta jedenkrát denne, počas maximálne 8 dní. Pre túto indikáciu je liek určený len na krátkodobé použitie, do 15 dní. Ak príznaky pretrvávajú, poraďte sa s lekárom na prehodnotenie liečby.
Ak sa príznaky ochorenia do 7 dní nezlepšia alebo sa dokonca zhoršia, musíte sa poradiť s lekárom. Ak príznaky hemoroidov nevymiznú do 15 dní, je potrebné vyhľadať lekára."


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.