DiaClub Dr. Max a Svetový deň diabetu

13. 11. 2020 · 2 minúty na prečítanie

Sme radi, že vám práve 14. novembra pri príležitosti pripomienky Svetového dňa diabetu, môžeme predstaviť náš nový projekt pod názvom DiaClub Dr. Max.

Peter Sedláček
Peter Sedláček
DiaClub Dr. Max a Svetový deň diabetu

 

Diabetes mellitus alebo ľudovo cukrovkapostihuje na Slovensku viac ako 350 000 ľudí. A žiaľ, každým rokom pribúdajú noví pacienti s touto diagnózou. Ba čo je horšie ďalšie desiatky tisíc Slovákov o svojom ochorení vôbec nevedia. Dôvodom je najmä fakt, že  zvýšená hladina cukru v krvi „nebolí“, avšak v tichosti škodí a ubližuje. 

Do starostlivosti o ľudí s cukrovkou a ich blízkych vkladáme v lekárňach Dr. Max veľa energie a venujeme jej značný priestor. Od roku 2016 sa okrem iných osvetových aktivít a denného poradenstva v lekárňach snažíme prostredníctvom pravidelnej celoplošnej odbornej kampane upozorňovať na možnosť dať si zmerať hladinu glukózy a overiť si, aké riziká ľudom pri zanedbaní ochorenia hrozia. Napriek tomu že sme, tento rok museli edukatívnu kampaň z preventívnych dôvodov súvisiacich s pandemickou situáciou presunúť, nezaháľali sme.

Našu snahu a poslanie prinášať poradenstvo a kvalitnú starostlivosť odborníkov z lekární sme rozšírili aj do digitálneho sveta. Sme radi, že vám práve 14. novembra pri príležitosti pripomienky Svetového dňa diabetu, môžeme predstaviť náš nový projekt pod názvom DiaClub Dr. Max. Ide už o v poradí tretí špecializovaný klub, ktorý má byť spoľahlivým odborníkom a sprievodcom na udržanie správnej hladiny cukru v krvi. Poradenstvo pre diabetikov nájdete teraz okrem lekárni Dr. Max aj online na webe www.drmax.sk/diaclub. Prostredníctvom DiaClubu chceme upozorňovať na riziká spojené s ochorením cukrovky, informovať ako mu možno predísť režimovými opatreniami či zmieriť jeho príznaky. A zároveň zdôrazniť potrebu včasnej diagnostiky, ktorá významne pomáha znížiť negatívne vplyvy na zdravie pacienta.

Vedeli ste, že:

 • Na Slovensku pribudne každoročne viac ako 20 000 nových diabetikov.
 • Až 25 % pacientov netuší, že trpí cukrovkou.
 • Viac ako 45 000 ľudí sa zúčastnilo na diabetických kampaniach lekární Dr. Max.

Každý 14 Slovák trpí cukrovkou! Vedeli ste však, že nediagnostikovaná alebo nesprávne liečená cukrovka môže viesť k vážnym zdravotným komplikáciám, ako je poškodenie očí, končatín, obličiek, nervov a ciev. Aj napriek tomu u pomerne veľkého počtu ľudí zostáva toto civilizačné ochorenie nepoznané, diagnostikuje sa neskoro alebo mnohokrát už v štádiu prítomných komplikácií.

Svetový deň diabetu pripadajúci na 14. novembra sa pripomína od roku 1991 a je podporovaný Medzinárodnou diabetologickou federáciou (IDF), Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) a OSN.

Ďalšie články k téme DiaClub Dr. Max a Svetový deň diabetu

 • Spustili sme DiaClub Dr. Max

  Spustili sme DiaClub Dr. Max

  · 1 minúta na prečítanie
  Váš spoľahlivý odborník a sprievodca na udržanie správnej hladiny cukru v krvi.
 • Rada z lekárne: Ako na pitný režim u diabetika?

  Rada z lekárne: Ako na pitný režim u diabetika?

  · 5 minút na prečítanie
  Na príjem tekutín by sme nemali zabúdať. A diabetici nie sú výnimkou, ba práve naopak. Na čo by mali v tomto smere mali klásť zvýšený dôraz ľudia s cukrovkou?
 • Ako sa diabetes lieči

  Ako sa diabetes lieči

  · 3 minúty na prečítanie
  Hlavným cieľom liečby diabetu je dosiahnuť dlhodobo normálne hladiny krvného cukru alebo sa k nim čo najviac priblížiť a umožniť plnohodnotný aktívny život.
O autorovi
Peter Sedláček
Peter Sedláček
Čítať viac od autora
O autorovi
Peter Sedláček
Peter Sedláček
Čítať viac od autora