DeflaGyn aplikačná súprava

vaginálny gél 150 ml + 28 aplikátorov, set

Značka: AXONIA
DeflaGyn je vaginálny gél, ktorý obsahuje oxid kremičitý, naviaže patogény, zabraňuje ich šíreniu a podporuje antioxidačnú ochranu okolitých buniek.

Na sklade

54,29
Doprava zadarmo
54 bodov na vernostnú kartu

O produkte

P95771 ADC

Súprava vaginálneho gélu (150 ml) s jednorazovými aplikátormi (28 aplikátorov na jednorazové použitie) v balení.

Vaginálny gél:

 • na podporu remisie po nejasnom cervikálnom stere (CERVIKÁLNE ERÓZIE/ ASC-US, ASC-H, LSIL alebo HSIL / PAPIII, PAP IIID).
 • obsahuje oxid kremičitý.
 • naviaže patogény, zabraňuje ich šíreniu a podporuje antioxidačnú ochranu okolitých buniek.

Spôsob použitia

 1. Fľaša sa pretrepe a umiestni sa na rovný povrch. Odskrutkuje sa uzáver fľaše.
 2. Špička aplikátora sa nasadí na ústie fľaše. Fľaša s vloženým aplikátorom sa otočí hore dnom (o 180°).
 3. Pomalým ťahom piestu aplikátora sa natiahne gél, kým sa nedosiahne značka 5 ml.
 4. Fľaša sa otočí a položí sa naspäť na rovný povrch. Naplnený aplikátor sa z nej vytiahne.
 5. Prípravok sa podáva v ľahu na chrbte s vankúšom pod panvou. Aplikátor sa vloží hlboko do pošvy (pokiaľ nedosiahne krčok maternice). Najjednoduchšie je to urobiť s pokrčenými kolenami.
 6. Po umiestnení aplikátora do správnej polohy treby pomaly stláčať piest, aby sa vytlačil gél. Následne sa aplikátor vytiahne z pošvy.
 7. Odporúča sa zostať poležiačky aspoň 1 minútu, pričom sa treba uistiť, že je panva stále zdvihnutá. Tým sa zabezpečí riadne pokrytie krčka maternice vaginálnym gélom.
 8. Použitý aplikátor sa má zlikvidovať.

Nemenštruujúce pacientky
Gél by sa mal používať po dobu 3x28 dní. Po 28 dňoch liečby sa používanie preruší na dobu 3 dní. Potom sa pokračuje v liečbe po dobu ďalších 28 dní a prestane sa na ďalšie 3 dni. Následne sa pokračuje v treťom liečebnom cykle.

Menštruujúce pacientky
Počas menštruácie sa intravaginálny gél nepoužíva (cca 3-5 dní za cyklus). Nie je nutné prerušovať liečbu na ďalšie 3 dni, pretože menštruácia sa už počíta ako prestávka v liečbe.

Upozornenie: Pred použitím fľašu dobre pretrepať! Po použití môže časť aplikovaného gélu vytiecť. Tento gél sa môže javiť mierne červenkastý a môže sfarbiť vašu spodnú bielizeň. Po vypraní bielizne sfarbenie zmizne. Prípadne sa môže použiť hygienická vložka.