CYS-CONTROL FORT

1×10 ks, granulát vo vrecúškach

Značka: CIPLA

Cys-control FORT® je prírodný doplnok výživy, ktorý pomáha udržiavať zdravé močové cesty, používa sa ako doplnok liečby infekcie močových ciest a môže zabraňovať jej opakovaniu. Cys-control FORT® je ideálny pri liečbe opakovaných zápalov močových ciest.

12,59
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: CYS-CONTROL FORT 1×10 ks, granulát vo vrecúškach

X36990 ADC

Hlavný popis produktu

Účinné látky:

V doplnku výživy Cys-control FORT® sú prírodné výťažky rastlín získané využitím najmodernejších technológií z najkvalitnejších rastlín. Môžete sa teda bez obáv spoľahnúť, že starostlivo kontrolované a vybrané byliny a plody v Cys-control FORT® obsahujú látky, ktoré pomáhajú udržiavať zdravé močové cesty.

Denná dávka 2000 mg D-Manózy a 36 mg proantokyanidínov typu A (PAC-A), stanovená DMAC* metódou, znižuje schopnosť baktérií E. coli prichytiť sa na steny močových ciest. 250 mg extraktu z Vresu pomáha prirodzene baktérie z močovej sústavy vylúčiť.

Zloženie Cys-control FORT® :

D-Manóza 2000 mg, prášok z plodov brusníc (Vaccinium macrocarpon): 36 mg proantokyanidínov typu A (stanovené metódou [DMAC*]) v dennej dávke, extrakt z kvetov Vresu 250 mg, maltodextrín, malinová príchuť, kyselina citrónová, acetylsulfám draselný.

Dávkovanie Cys-control FORT® :

 • Určené na vnútorné použitie. Preventívne a v prípade zápalu sa odporúča užívať 1 vrecko rozpustené v pohári vody ráno a 1 vrecko večer.
 • Pre dlhodobú prevenciu sa môže Cys-control FORT® užívať nepretržite. Ak sa výskyt infekcií močových ciest zníži, znížte dávkovanie na 1 vrecko denne.
 • Vo všetkých prípadoch sa odporúča vypiť aspoň 1,5 litra vody počas dňa.

Dôležité upozornenia:

Infekcie močových ciest u detí do 12 rokov by mali byť liečené pod dozorom lekára. V prípade infekcií močových ciest Cys-control FORT® nenahrádza liečbu antibiotikami, je však vhodný ako doplnok terapie. Ak príznaky pretrvávajú aj po 48 hodinách, vyhľadajte lekársku pomoc. Dlhodobé užívanie brusníc sa neodporúča pacientom s obličkovými kameňmi.

 • Cys-Control FORT® môžu užívať tehotné a dojčiace ženy.
 • Cys-Control FORT® nie je určený pre deti.
 • Užívanie Cys-Control FORT® nemá vplyv na výsledky cytobakteriologického vyšetrenia moču.
 • V pípade antikoagulačnej liečby látkami antagonizujúcimi účinok vitamínu K kontaktujte ošetrujúceho lekára alebo sa vyhnite užívaniu Cys-control FORT®.
 • Cys-control FORT® neužívajte v prípade alergie na niektorú z jeho zložiek.
 • Poraďte sa so svojim lekárom alebo lekárnikom v prípade výskytu nežiaducich vedľajších účinkov.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí.
 • Cys-control FORT® môžu užívať diabetickí pacienti, tehotné a dojčiace ženy. 

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.