BOROGYN

1×10 ks, vaginálne čapíky proti zápalom a ochoreniu

Značka: BOROGYN

Prípravok BOROGYN® sa používa pri prevencii a liečbe vaginálnych ochorení, vrátane mykotických. Pomáha zmierňovať podráždenie, pálenie a svrbenie.

6,19
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: BOROGYN 1×10 ks, vaginálne čapíky proti zápalom a ochoreniu

P3826A ADC

Vaginálne čapíky používané pri prevencii a liečbe vaginálnych ochorení, a to aj mykotického charakteru. Pomáha zmierňovať podráždenie, pálenie a svrbenie a obnoviť prirodzenú vaginálnu obranyschopnosť.

  • Kyselina mliečna, ktorá je bežne prítomná v pošve, podporuje okamžitú úpravu pH a uľahčuje prirodzenú obnovu krehkého vulvovaginálneho ekosystému.
  • Kyselina boritá vďaka svojmu pretrvávaniu vo vaginálnom ekosystéme dlhodobo podporuje zníženie vaginálneho pH.
  • Polykarbofil je po naviazaní na pošvový hlien schopný nepretržite uvoľňovať ióny H+, ktoré pomáhajú znižovať pH pošvového prostredia.

Jeden čapík obsahuje:
kyselina boritá, polykarbofil, kyselina mliečna, tokoferyl-acetát, vitamín A palmitát, kyselina 18-beta-glycyrrhetinová, tea tree olej, fosfatidylcholín, semisyntetické triglyceridy. Viac na adc.sk

Spôsob použitia

Spôsob použitia:

  1. Pošvová oblasť sa dôkladne umyje (najlepšie vonkajším aj vnútorným vaginálnom výplachom).
  2. Balenie sa otvorí a po dôkladnom umytí rúk sa 1 čapík vyberie z blistra.
  3. Čapík sa opatrne zavedie hlboko do pošvy, najlepšie v polohe ležmo na chrbte, aby nedošlo k nechcenému vykĺznutiu čapíka z pošvy.

Upozornenie: Neprehĺtajte. V priebehu tehotenstva, dojčenia a u detí je treba použitie čapíkov obmedziť len na nevyhnutné prípady a používať ich pod priamym dozorom lekára. V prípade neporušenej panenskej blany sa pred použitím poraďte so svojím gynekológom o konkrétnych podmienkach použitia. Nepoužívajte prípravok v prípade vaginálnych lézií a poranení. Nepoužívajte prípravok počas menštruácie. Nepoužívajte v prípade známej precitlivelosti na niektorú zo zložiek. Neprekračujte odporúčané dávkovanie bez porady s lekárom. Používanie prípravku, najmä dlhodobé, môže viesť k vzniku precitlivenosti. V takom prípade liečbu ukončite a o vhodnej liečbe sa poraďte so svojím lekárom. Je dôležité informovať lekára alebo lekárnika o všetkých vedľajších účinkoch, ktoré nie sú uvedené v tomto návode na použitie. Prípravok je určený na jednorazové použitie. V prípade nechceného vykĺznutia čapíka z pošvy ho nezavádzajte znova. Nepoužívajte, ak je obal poškodený. Nepoužívajte prípravok po uplynutí dátumu exspirácie. Dátum exspirácie sa vzťahuje na neotvorený a správne uchovávaný prípravok.Balenie uchovávajte starostlivo uzavreté na suchom mieste, pri teplote od 5 °C do 25 °C. Chráňte pred svetlom a zdrojmi tepla.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.