BIODERMA Photoderm PEDIATRICS opaľovacie mlieko SPF 50+

1×200 ml, opaľovacie mlieko pre deti

Značka: BIODERMA
Produktový rad: Photoderm
5.0

Veľmi vysoká slnečná ochrana detskej pokožky, vysoká odolnosť, nezanecháva viditeľné stopy, hydratácia po dobu 8 hodín.

15,21
Ušetríte 25%

Pôvodná cena:  20,29 €  ·  zľava 5,08 €

Najnižšia cena pred zľavou: 12.29 €

Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: BIODERMA Photoderm PEDIATRICS opaľovacie mlieko SPF 50+ 1×200 ml, opaľovacie mlieko pre deti

X001023 ADC

Hlavný popis produktu

Veľmi vysoká slnečná ochrana, vysoká odolnosť, nezanecháva viditeľné stopy, hydratácia po dobu 8 hodín.
Photoderm PEDIATRICS mlieko SPF 50+ je výsledkom odborných znalostí a skúseností spoločnosti Bioderma v oblasti biológie pokožky, ktoré boli aplikované na špecifické potreby detskej pokožky.

BENEFITY:

 • SUN BARRIER TECHNOLÓGIA: špičková technológia slnečnej ochrany špeciálne navrhnutá tak, aby chránila prirodzenú obranyschopnosť jemnej detskej pokožky vystavenej slnku.
 • TROJITÁ OCHRANA: širokospektrálna UV ochrana, najmä proti UVA žiareniu - antioxidačná ochrana pred vplyvom voľných radikálov, ktorý spôsobuje UV žiarenie - ochrana a posilnenie bariérovej funkcie pokožky
 • 8H hydratácia
 • VYSOKÁ ODOLNOSŤ: voči vode, piesku, potu aj oteru
 • APLIKÁCIA: na vlhkú alebo suchú pokožku; ľahko sa nanáša, rýchlo sa vstrebáva, nezanecháva na pokožke viditeľné stopy
 • Vhodné pre deti od 12 mesiacov
 • Na tvár a telo - Nelepí - Nemastí - Bez parfumácie - Veľmi dobrá znášanlivosť pokožky a očí
 • Vhodné pre pokožku so sklonom k atopii

 

ČO SA DEJE V DETSKEJ POKOŽKE:

Detská pokožka sa vyvíja od narodenia až do dospelosti. Prirodzená kožná bariéra potrebuje čas na dozretie a antioxidačné rezervy nie sú v detskej pokožke úplne vytvorené. Vyznačuje sa veľmi nízkymi hladinami kožného mazu a skvalénu - dvoch zložiek hydrolipidického filmu, ktoré chránia prirodzenú bariérovú funkciu pokožky - a antioxidačných rezerv. Na slnku je pokožka vystavená škodlivým účinkom UV žiarenia. UVA lúče, ktoré tvoria 95 % spektra slnečných lúčov, drasticky znižujú zásobu antioxidantov v pokožke. Detská pokožka, ktorá má už aj tak nízke zásoby antioxidantov a obzvlášť krehkú prirodzenú bariéru, si preto zaslúži zvláštnu pozornosť a ochranu pred slnkom.

RIEŠENIE BIODERMA:

Pokročilý výskum v spoločnosti BIODERMA viedol k vývoju SUN BARRIER TECHNOLÓGII: naša špičková technológia slnečnej ochrany bola navrhnutá tak, aby chránila prirodzenú obranyschopnosť jemnej detskej pokožky vystavenej slnku.
Táto technológia kombinuje UV filtre, vitamín E prirodzene sa vyskytujúci v pokožke a olej z marhuľových jadier s biomimetickými lipidmi a poskytuje trojitú ochranu:

 • Širokospektrálna UV ochrana s optimálnymi účinkami proti krátkym a dlhým UVA lúčom
 • Antioxidačná ochrana pred vplyvom voľných radikálov spôsobeným UV žiarením a predchádza tak poškodeniu kože
 • Zachovanie prirodzenej bariérovej funkcie pokožky

Naša nová generácia filtrov kombinuje len 4 nekontroverzné UV filtre s nízkym profilom ekotoxicity. Filtre sú vysoko ochranné, čisté a bezpečné pre detskú pokožku. Naše zloženie je vďaka týmto filtrom šetrné k vodným ekosystémom, nevykazuje žiadnu toxicitu pre koraly, mikroskopické riasy a sladkovodný planktón. PEDIATRICS mlieko SPF 50+ dosahuje skóre YUKA 90/100.

VÝSLEDKY:

 • Hydratácia po dobu 8 hodín (1)
 • Nemastí a nelepí u 94 % používateľov (2)
 • ZVÝŠENIE OCHRANY PRED OXIDÁCIOU O 20 % (3)
 • 100 % POSILNENIE KOŽNEJ BARIÉRY (2)

(1) Hodnotenie hydratačného účinku po 8 hodinách u 10 osôb vo veku 27-70 rokov so suchou alebo mierne hydratovanou pokožkou.
(2) Test používania s dermatologickou a oftalmologickou kontrolou na 32 osobách vo veku 12-36 mesiacov so všetkými typmi pokožky vrátane pokožky so sklonom k atopii, 100 % citlivej pokožky počas 21 dní.
(3) In vivo hodnotenie antioxidačného účinku skvalénu u 21 dobrovoľníkov (11 dospelých vo veku 25-40 rokov a 10 detí vo veku 2-6 rokov) so všetkými typmi pokožky.

NÁVOD NA POUŽITIE:

 • Používajte len na zdravú pokožku. Vhodný pre deti od 12 mesiacov.
 • Pred pobytom na slnku naneste dostatočné množstvo prípravku (znížené množstvo prípravku znižuje úroveň slnečnej ochrany). Po plávaní alebo v prípade zotretia aplikáciu opakujte. Vyhnite sa pri aplikácii kontaktu s oblečením. Nevystavujte dojčatá a malé deti priamemu slnku. Dbajte na to, aby deti nosili ochranný odev a na nekrytých miestach používajte opaľovací krém. Nadmerné vystavovanie sa slnku predstavuje vážne zdravotné riziko. Nezostávajte na slnku príliš dlho.
 • Po pobyte na slnku očistite pokožku dieťaťa Atoderm Sprchovým olejom a následne naneste Atoderm Intensive baume pre výživnú hydratáciu.

Zloženie:

AQUA/WATER/EAU, DIBUTYL ADIPATE, DICAPRYLYL CARBONATE, C12-15 ALKYL BENZOATE, DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, PROPANEDIOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, GLYCERIN, BRASSICA CAMPESTRIS/ALEURITES FORDII OIL COPOLYMER, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, 1,2-HEXANEDIOL, C20-22 ALCOHOLS, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL, TOCOPHEROL, CAPRYLYL GLYCOL, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, SODIUM CITRATE, XANTHAN GUM, CELLULOSE GUM, O-CYMEN-5-OL, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, SODIUM HYDROXIDE, DIISOPROPYL SEBACATE, PROPYLHEPTYL CAPRYLATE. [BI 2027]


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.