Týchto kozmetických zlozvykov sa okamžite zbavte

15. 2. 2021 · 4 minúty na prečítanie

V rámci novoročných predsavzatí sľúbte svojej pleti, že toto jej už nikdy neurobíte!

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Týchto kozmetických zlozvykov sa okamžite zbavte

Či už patríte medzi odborníčky v starostlivosti o pokožku alebo si vystačíte s jediným krémom, v rámci novoročných predsavzatí sľúbte svojej pleti, že toto jej už nikdy neurobíte!

Nech už ste si v januári predsavzali čokoľvek, nezabudnite na svoju kožu. S pribúdajúcim vekom stráca svoju elasticitu a vlhkosť, objavujú sa vrásky či iné kožné problémy, ako je ekzém alebo akné. Hoci dnes existuje široká ponuka kvalitnej kozmetiky a kozmetických služieb, množstvo žien stále bojuje s nesprávnymi návykmi, ktoré negatívne ovplyvňujú stav ich pokožky. Zistite, či k nim náhodou nepatríte aj vy – pokiaľ sa v niektorom bode nájdete, práve teraz máte jedinečnú príležitosť zbaviť sa ich navždy!

Vynechávate SPF 

Možno sa to zdá v našich zemepisných šírkach zbytočné, no vzhľadom na aktuálny stav ozónovej vrstvy je najvyšší čas zaradiť kvalitný opaľovací prípravok do vašej každodennej rutiny. Žiaden krém, sérum ani dokonalá životospráva si neporadia so slnkom poškodenou pokožkou. Naopak, používanie SPF v kombinácii s účinnými látkami v podobe kyselín a retinoidov, vás dokáže omladiť a poradí si aj s jemnými vráskami či pigmentovými škvrnami.

Pri výbere slnečnej ochrany je dôležité vedieť, aký máte typ pleti. Mastná pokožka potrebuje niečo ľahké, najlepšie vo forme fluidu. Suchá koža znesie aj mastnejšiu konzistenciu, no pokiaľ chcete na krém aplikovať mejkap, skúste sa zamerať na prípravky, určené špeciálne na tvár. Opaľovací prípravok používajte aj počas zimy, najmä ak sa nachádzate na horách..

Zabúdate si očistiť mejkap

Druhé pravidlo zdravej pokožky je zbaviť ju pred spaním všetkých nečistôt a mejkapu. Aj keď ste boli celý deň doma, doľahla na vás únava alebo máte „iba“ BB krém. Počas noci sa vaša pleť potrebuje sústrediť na regeneráciu, výživu a obnovu ochranných funkcií. Dôsledky jedného neodlíčeného spánku môžete pozorovať ešte dlhé týždne – v podobe akné, opuchov, podráždenia oka či nadmerného vysúšania kože.

 

Rovnako dôležitá je starostlivosť o kozmetických pomocníkov. Štetce, hubky alebo pinzety používate denne. Hromadí sa na nich množstvo baktérií, ktoré vás môžu podráždiť. Preto je potrebné „postarať“ sa o ne, a to najlepšie aspoň raz týždenne. Ideálne je namočiť štetec do vlažnej vody a po navlhčení použiť obľúbený čistiaci prostriedok, napríklad detské mydlo. Oplachujte pod tešúcou vodou dovtedy, kým ho nezbavíte špiny a peny. Nechajte dôkladne vyschnúť. Pokiaľ sa príliš ponáhľate, môžete použiť aj špeciálny čistiaci sprej. 

Škriabete sa a tlačíte

Toto bude ťažké. Odvyknúť si od podvedomého škrabkania sa vo vlasoch chce veľa úsilia a vedomej práce so svojimi  zlozvykmi. Vedeli ste, že problém s rýchlo sa mastniacich vlasov môže súvisieť aj s množstvom pozornosti, ktoré im venujete? Lepšie povedané, pričasté dotýkanie sa vlasovej pokožky stimuluje tvorbu mazu vo vašej hrive. Ešte nebezpečnejšie je, keď sa zvyknete „škrabkať“ a používate na to nechty. Pod nimi sa nachádza množstvo baktérií, ktoré si poľahky zanesiete do ranky na hlave a problém je na svete.

O tom, že vyrážky si neradno vytláčať svojpomocne doma, ste už určite počuli. V aktuálnej situácii, keď je problém dostať sa k dermatológovi alebo kozmetičke, sa stáva opäť témou číslo jeden. Snažte sa vzniku vyrážok predchádzať, a to dodržiavaním vhodnej starostlivosti. Ak bojujete so zapáleným akné, stavte na špeciálnu kozmetiku, ktorá bude problém liečiť zvnútra. Zvlášť opatrné buďte najmä s podkožnými vyrážkami či vytláčaním drobných pupienkov rukami – nezabúdajte na stopercentnú čistotu a následné ošetrenie vzniknutej ranky. Ak sa zdržujete v týchto dňoch doma, skúste to predsa len vydržať bez tlačenia. O pár dní budete mať po probléme.

 Preháňate to

Straší vás predstava, či používate dostatok produktov, v správnom množstve, poradí a či viete všetko o aktuálnych novinkách? V dnešnej dobe sa mnoho žien dostáva do bludného kruhu takzvanej skincare posadnutosti, označovanej ako skinorexia. Ide o snahu dosiahnuť dokonalosť v starostlivosti o pokožku, ktorá sa prejavuje zhromažďovaním obrovského množstva prípravkov a neustálym hľadaním „zázračnej“ kombinácie.

Každá pokožka je jedinečná a ovplyvňuje ju množstvo faktorov. Patrí sem napríklad kvalita spánku, pobyt na čerstvom vzduchu, ale aj miera stresu, ktorú denne zažívate. Sústreďte sa na výber kvalitnej kozmetiky, ktorá vašej pleti bezvýhradne vyhovuje. Buďte trpezlivé a nepreháňajte to s množstvom prípravkov, ktoré na svoju tvár aplikujete. Stavte radšej na osvedčené tipy a z času na čas sa potešte niečím špeciálnym, napríklad v podobe séra alebo inej aktívnej látky. Ideálne vždy po konzultácii s lekárom alebo lekárnikom.

Ďalšie články k téme Týchto kozmetických zlozvykov sa okamžite zbavte

O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora