Túžite po krásnych nechtoch? Prestaňte robiť tieto chyby!

24. 11. 2020 · 3 minúty na prečítanie

Vedeli ste, že ľudia si pri prvom kontakte všímajú ako prvé vaše ruky? Nemusíte mať dokonalú manikúru, no polámané nechty a popraskaná koža nie sú najlepšou vizitkou...

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Túžite po krásnych nechtoch? Prestaňte robiť tieto chyby!

Trendy v nechtových úpravách prešli za posledné roky veľkou zmenou. Od krátkych, prirodzených nechtov cez dlhé a svietivé gélové či akrylové umelecké diela – to všetko nájdete v aktuálnej ponuke kozmetických salónov. Podľa odborníkov sa dnes nosí doslova všetko. Preto neexistuje výhovorka, prečo by vaše ruky mali už z diaľky kričať po kréme alebo po pilníku!

 

NA TOTO ZABÚDAME

Paradoxne, väčšina žien vynecháva pri starostlivosti o svoje ruky a nechty to najpodstatnejšie. Každodenná hydratácia je doslova nevyhnutnosťou. S príchodom sychravých dní je pokožka čoraz vysušenejšia. Navyše, časté používanie dezinfekcie s obsahom alkoholu, v kombinácii s horúcou vodou alebo neustálymi prechodmi zo zimy do tepla, dokáže vašej pokožke poriadne ublížiť.

 

aTajomstvom krásnych rúk je ich natieranie výživným alebo hydratačným krémom niekoľkokrát denne, najlepšie ihneď po umytí vodou. V mrazivých dňoch majte pri sebe rukavice a doprajte si tiež parafínové zábaly, prípadne domáce masky na ruky. Na samotné nechty a nechtové okolie najlepšie zaberajú špeciálne oleje, ktoré im dodajú vitamíny. Okolie nechtov bude viditeľne krajšie a zahoja sa aj prípadné zádery alebo trhlinky na koži, na ktoré bežný krém na ruky nestačí.

 

DOMÁCA STAROSTLIVOSŤ

Prestaňte sa raz a navždy vyhovárať na nedostatok času. Úprava nechtov a nechtového okolia vám pri pravidelnej starostlivosti zaberie doslova pár minút. Ak si z toho spravíte oddychový rituál, ten sa môže stať pevnou súčasťou vašej psychohygieny. Dnes máte na výber veľké množstvo produktov, ktoré vám s manikúrou účinne pomôžu.

 

 

Začnite odstránením starého laku a dôsledným vyčistením nechtov. Následne im dodajte požadovaný tvar použitím pilníka a upravte ich tak, ako sa vám to práve hodí. Či už zvolíte priesvitný lak alebo radšej siahnete po čomsi výraznom, pamätajte si, že jedna vrstva nikdy nestačí. Ak chcete, aby vám manikúra vydržala, siahnite po krycom laku a nezabudnite na následné ošetrenie kože i pokožky celých rúk.

ZDRAVIE VAŠICH NECHTOV

Na ošetrenie okolia nechtov nemusíte investovať do špeciálnych produktov, pokojne vám postačí aj mastný balzam na pery alebo telový olej, ktorý si s vysušenou kožou spoľahlivo poradí. Túto starostlivosť je však nutné podporiť aj zvnútra, a to napríklad pestrou stravou, plnou ovocia a zeleniny, ale tiež vybranými doplnkami výživy a dostatočným pitným režimom, čo predstavuje minimálne dva litre čistej vody denne.

Hovorí sa, že aktuálnym módnym trendom jednoznačne panuje návrat k prirodzenosti, ktorý sa odzrkadľuje v úprave vlasov, nechtov, používaní kozmetiky a nákupu oblečenia z prírodných materiálov. Hitom posledných rokov sa stal shellac. Ide o trvácnu manikúru, ktorá však prirodzené nechty neničí, ako to bolo v prípade populárnych akrylových lepených náhrad. Takto upravené vydržia pokojne niekoľko týždňov. Shellac je hypoalergénny, vhodný aj pre tehotné ženy a s trochou námahy si ho zvládnete aplikovať aj sami  doma - stačí si vybrať tú správnu farbu.

AKTUÁLNE JESENNÉ TRENDY

Jeseň nepochybne ovplyvňuje výber farieb na našich nechtoch. Hlavné slovo majú zemité, jemné odtiene - od obľúbenej nude farby až po všetky odtiene hnedej a zelenej. S príchodom zimy a Vianoc sa na nechtoch čoraz viac objavujú metalické odtiene vrátane zlatej a nemôže chýbať ani červená, a to vo výrazných i tlmených, bordových odtieňoch.

V kombinácii so zlatým alebo medeným zdobením, získa jesenná manikúra naozaj nadčasový a luxusný dizajn. Populárna klasika v podobe francúzskej manikúry alebo krvavo-červenej farby na krátkych nechtoch nikdy nevyjde z módy. V prípade poslednej menovanej úpravy si však treba dať pozor, aby bolo vaše nechtové okolie v top forme. Červená jednoducho púta pozornosť a neodpúšťa žiadne chyby.

Ďalšie články k téme Túžite po krásnych nechtoch? Prestaňte robiť tieto chyby!

 • Ako vyhrať boj s nechtovou mykózou?

  Ako vyhrať boj s nechtovou mykózou?

  · 3 minúty na prečítanie
  Spozorovali ste na nechtoch zmenu farby, zhrubnutie a ich lámanie? Pravdepodobne sa jedná o nechtovú mykózu. Okrem toho, že nechty nevyzerajú pekne, zanedbanie liečby môže viesť k ich úplnému rozpadu. Preto je potrebné začať s liečbou čím skôr. Prinášame Vám niekoľko rád, ako tento boj vyhrať.
 • Zmena farby či tvaru nechtov môže veľa prezradiť

  Zmena farby či tvaru nechtov môže veľa prezradiť

  · 4 minúty na prečítanie
  S lámajúcimi sa nechtami sa stretol už takmer každý. Avšak niektoré prejavy ako sfarbenie nechtov či zmeny na povrchu môžu byť prejavom vážnejších orgánových ochorení.
 • Nenechajte si leto pokaziť mykózou

  Nenechajte si leto pokaziť mykózou

  · 4 minúty na prečítanie
  Kožné a nechtové mykózy sú medzi najčastejšími infekčnými chorobami. Postihnuté oblasti sprevádza nepríjemné svrbenie a bez adekvátnej liečby môže problém prerásť do chronickej formy.
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora