Používate oleje? Vyvarujte sa týmto chybám!

2. 10. 2019 · 3 minúty na prečítanie

Investovali ste do kvalitného telového oleja, no výsledok nenaplnil vaše očakávanie? Problémom mohlo byť jeho nesprávne používanie.

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Používate oleje? Vyvarujte sa týmto chybám!

Prírodné oleje dokážu urobiť s pokožkou zázraky – treba sa len naučiť, ako na to! Mnoho žien si prírodné oleje aplikuje zle, čím sa paradoxne dopracuje k vysušenej pokožke. Dochádza totiž k výlučne povrchovému ošetrovaniu kože, a preto účinné látky nestihnú preniknúť dostatočne hlboko, čím strácajú na účinku.

Aký je teda správny postup, ako vyživiť vaše vlasy, nechty či fúzy s maximálnym efektom?

 

1) PLEŤ

Základom úspechu je čistá, priepustná a navlhčená pokožka. Čistú pleť dosiahnete vhodným odlíčením a vyčistením nielen večer, ale aj ráno po prebudení. Priepustnosť si zabezpečíte pravidelným odstraňovaním odumretých buniek, napríklad pílingom. Po tomto kroku si tvár umyte a ponechajte vlhkú alebo na ňu môžete po osušení nastriekať vodu v spreji. Následne aplikujte vybraný pleťový olej. Vyberajte si tie 100% prírodné, iba tak môžete čerpať všetky benefity prírodných zložiek, ktoré sú v olejoch obsiahnuté.

A ešte jeden dôležitý detail – olej je najlepšie naniesť do dlaní a jemne vtlačiť do pokožky. Jemné poklepanie tváre končekmi prstov pomôže účinným látkam preniknúť hlbšie do vrstiev kože. Na záver si dlane pošúchajte, aby ste vytvorili príjemné teplo a priložte si ich na pár sekúnd na tvár či telo. Pravidelne opakujte.

2) RUKY A NECHTY

Aj tu je používanie oleja viazané na kvalitný píling dlaní a chrbta rúk. Pokiaľ budete dbať ich na hydratáciu a výživu, môžete ho dokonca aplikovať hoci aj každý deň. Tento trik pomôže najmä ženám, ktoré v týchto miestach disponujú pigmentovými škvrnami. Myslite aj na jemnú kožu v okolí nechtov a tiež ju zľahka prebehnite pílingom.

Opláchnite a straste prebytočnú vodu tak, aby ruky ostali vlhké. Následne do dlaní naneste prírodný olej, zahrejte ho jemným pošúchaním a premastite si celú pokožku. Nechtovému okoliu sa povenujte zvlášť dôsledne a pokojne mu doprajte niekoľko kvapiek navyše. Dobre premasírujte ukazovákom a praktizujte každý večer.

3) VLASY

Olejové masky i vlasové kúry majú úžasný efekt na dlhých vlasoch, najmä tých prírodných. Okrem výživy suchých končekov dokážu pôsobiť proti vypadávaniu vlasov a dodajú im ohromný lesk. Olejovú kúru si naneste ešte pred umývaním. Po nanesení oleja na vlasy riadne premasírujte a postláčajte pokožku hlavy, vlasy zabaľte do fólie a uteráka a nechajte pôsobiť asi 20 minút. Následne vlasy umyte a upravte podľa potreby.

Ak máte čas a nikam sa neponáhľate, odporúčame vyskúšať olejovú masku. Tú si aplikujte najlepšie večer. Olej naneste do mokrých vlasov a poriadne vmasírujte po celej ich dĺžke. Dôležité je dostať sa až na pokožku hlavy. Masku nechajte pôsobiť až do rána. Chce to síce trochu praxe a častejšie pranie vankúšovej obliečky, no vaša hriva bude neprehliadnuteľná :)

4) FÚZY

Množstvo mužov trpí problémom s nedokonalým zarastaním tváre. Na lícach, ale aj na brade ostávajú „holé“ miesta, kde im chĺpky jednoducho nie a nie vyrásť. V týchto oblastiach majú takzvané spiace folikuly, ktoré môžu jemnou masážou s použitím prírodného oleja prebudiť k činnosti.  

No nezabúdajte ani na „bradáčov“ – pre všetkých, čo túžia po zdravo vyzerajúcej brade, je skvelá 20 minútová olejová kúra, aplikovaná do umytých a stále vlhkých chĺpkov. Nevynechajte ani krátku masáž pokožky v oblasti líc a brady.

5) OBOČIE

Pokiaľ bojujete s redším obočím, prípadne ste si zle vytrhli chĺpky na jednom konkrétnom mieste, nastriekajte olej na vatovú tyčinku a masírujte si ňou kožu pod obočím. Nejde totiž o vyživovanie už vyrastených chĺpkov, naopak – dôležité je priviesť k aktivite tie spiace. Pri pravidelnom používaní zaručene zbadáte rozdiel.

Ďalšie články k téme Používate oleje? Vyvarujte sa týmto chybám!

 • Hľadáte olej na všetko? Tento sme vyskúšali!

  Hľadáte olej na všetko? Tento sme vyskúšali!

  · 3 minúty na prečítanie
  Oslovili sme redakciu magazínu HAIR&BEAUTY, aby multifunkčný telový olej NUANCE GLAMOUR BEAUTY OIL vyskúšala doslova na „vlastnej koži“. Zaujíma vás, ako to dopadlo?
 • Čo si muži skutočne myslia o novej kozmetike NUANCE?

  Čo si muži skutočne myslia o novej kozmetike NUANCE?

  · 3 minúty na prečítanie
  Požiadali sme našich kolegov, aby na vlastnej tvári vyskúšali novinku NUANCE FOR MEN ENERGIZER MORNING GEL. Ich zistenia nás poriadne prekvapili!
 • Nekrémujete sa? Veľká chyba!

  Nekrémujete sa? Veľká chyba!

  · 3 minúty na prečítanie
  Ako často doprajete svojmu telu kvalitnú hydratáciu, raz týždenne? Jedenkrát za mesiac? Povieme vám päť dobrých dôvodov, prečo to musíte okamžite napraviť!
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora