Hurá! Objavili sme ideálne kombo pre mastnú pleť!

16. 10. 2020 · 3 minúty na prečítanie

Testovať URIAGE novinku s obsahom AHA kyselín bola výzva. Na problematickú pleť sme už toho vyskúšali mnoho. O to väčšie bolo naše prekvapenie po 14 dňoch užívania...

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Hurá! Objavili sme ideálne kombo pre mastnú pleť!

 

Francúzska kozmetika URIAGE majiteľkám pleti so sklonom k masteniu a vzniku nedokonalostí nedávno predstavila odvážnu kombináciu tonika a séra, pričom oba prípravky obsahujú aktívne látky, vrátane kombinácie AHA kyselín. Tie sú známe ako moderný exfoliant a v posledných rokoch sa tešia mimoriadnej obľube. Nečudo, aj my sme z ich účinkov doslova „odpadli“. Kritériá sme pritom mali od začiatku nastavené mimoriadne prísne!

SKVELE LADIA

Mastná pokožka neustále bojuje s priveľkou tvorbou mazu, čoho dôsledkom bojujete nielen s akné, ale tiež s celodenným lesknutím sa. Agresívne vysúšanie jej stav ešte zhoršuje, preto si treba dávať pozor na výber kozmetiky – a najmä účinných látok – ktoré na mastnú pleť aplikujete. Ideálne je dvojkrokové riešenie, kedy kožu najprv citlivo exfoliujete, čo predchádza upchávaniu pórov a zároveň znižuje tvorbu mazu, a následne ju hydratujete. Málokedy vám na to stačí jeden produkt, no nájsť kombináciu vhodnej kozmetiky nie je jednoduché.

Aj preto nás mimoriadne potešilo, keď sa počas redakčného testovania noviniek, zameraných na mastnú pleť, osvedčilo spojenie tonikapleťového séra URIAGE HYSÉAC. „Ideálnou starostlivosťou o pokožku je pre mňa využívanie kozmetickej rady od jedného výrobcu. Výrobky sa vzájomne perfektne dopĺňajú a zanechávajú na pleti príjemný pocit“, hovorí redaktorka Paulína a dodáva: „Kým tonikum pleť čistí a cítiť po ňom ľahké pnutie, sérum ju upokojuje, hydratuje a zjemňuje. Veľkou výhodou je obsah AHA kyselín, vďaka čomu už nemusím riešiť iné exfolianty“.

PRÍJEMNÁ VOŇA A KONZISTENCIA

Ak by sme mali zhrnúť prvé dojmy pri zoznamovaní sa v produktami URIAGE HYSÉAC, musíme priznať, že nás očarili aj po vizuálnej stránke. Krásne balenie s praktickým dávkovačom, ktorý sa neskôr v praxi ukázal ešte „premakanejší“ ako klasické pipety. Veľmi ľahko sa s oboma produktami manipulovalo a bez problémov sa zmestili do cestovnej batožiny.

Všetky kolegyne, ktoré sa podujali na testovanie, okamžite uchvátila mimoriadne príjemná vôňa tejto kozmetiky. „Na parfumáciu som mimoriadne citlivá a len tak hocičo na tvári neznesiem. Ako som otvorila oba výrobky, bola som okamžite nadšená - čo pretrváva doteraz“, napísala nám grafička Linda. Rovnako pozitívne ohlasy boli aj na konzistenciu produktov – tonikum na báze vody sa okamžite vpilo do pleti, ktorá ostala jemne napnutá  a dokonale čistá.

Sérum je jemne hustejšie, akoby gélové. Veľmi dobre sa nanáša a nezanecháva pleť mastnú ani lepkavú. „Mala som pocit, ako by som mala na tvári neviditeľný ochranný film. Zároveň bola moja pokožka perfektne pripravená na nanesenie nočného krému alebo masky“, dopĺňa svoje skúsenosti Linda.

ZHODNOTENIE VÝSLEDKOV

Na pozorovanie účinkov kozmetiky URIAGE HYSÉAC sme si dali dva týždne, no musíme povedať, že prvé výsledky sa dostavili takmer okamžite.Už po druhom dni bola moja pleť jemnejšia, po piatom viditeľne jasnejšia, zdravšia a bez zbytočného lesku“, napísala nám kolegyňa Silvia. Neskôr svoju skúsenosť doplnila: „Ráno nemám pocit mastnoty, ako to bývalo predtým. Zlepšilo sa aj akné. Ako príjemný bonus hodnotím, že sa mi ľahšie nanáša mejkap a mám pocit, že aj lepšie drží. Rozhodne budem pokračovať v používaní.“

Tonikum aj sérum som zaradila do mojej večernej rutiny - osvedčila sa mi aplikácia 1x denne počas prvých pár dní, nakoľko mám citlivejšiu pleť. Tá je teraz jemná a rozžiarená. Ráno používam aj krém s UV faktorom 50, aby som sa vyhla začervenaniu a podráždeniu pleti, ku ktorej bežne dochádza pri exfoliácií. Nič také som však nepociťovala“, zhodnotila svoje skúsenosti Paulína.

Ďalšie články k téme Hurá! Objavili sme ideálne kombo pre mastnú pleť!

O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora