Hľadáte olej na všetko? Tento sme vyskúšali!

1. 10. 2019 · 3 minúty na prečítanie

Oslovili sme redakciu magazínu HAIR&BEAUTY, aby multifunkčný telový olej NUANCE GLAMOUR BEAUTY OIL vyskúšala doslova na „vlastnej koži“. Zaujíma vás, ako to dopadlo?

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Hľadáte olej na všetko? Tento sme vyskúšali!

 

Milujeme oleje! Nečudo, veď s pokožkou dokážu narobiť doslova zázraky na počkanie. Nedráždia, hydratujú, príjemne prevoňajú a navyše zvýraznia opálenie okamžite po nanesení. Preto sme oslovili redakciu magazínu HAIR&BEAUTY, aby multifunkčný telový olej NUANCE GLAMOUR BEAUTY OIL vyskúšala doslova na „vlastnej koži“. Zaujíma vás, ako to dopadlo?

1) BALENIE A DIZAJN

Telový olej NUANCE zapôsobí svojím štýlovým výzorom. Krédom francúzskej značky je čistota, ľahkosť a účinnosť, čo pri tomto produkte stopercentne dodržali. Olej sa nachádza v pôsobivom flakóne z odolného skla, takže po prekonaní počiatočných obáv z manipulácie oceníte jeho praktickosť. Na pôsobivosti mu pridáva aj spôsob aplikácie – na pokožku sa nanesie stlačením rozprašovača, podobne ako luxusný parfum.

 

REDAKCIA HODNOTÍ:

  • Flakón je prekrásny. Zaujal hneď na prvý pohľad, len sme mali trochu strach vybrať ho z krabičky. Vďaka hrubému sklu prežil aj menší pád, čo nás neodradilo od ďalšieho testovania.
  • Najskôr sme si chvíľu museli zvykať na aplikáciu. Po stlačení rozprašovača sa totiž uvoľní iba malé množstvo oleja, najmä keď ho chceme aplikovať na celé telo.
  • V praxi sme si overili, že pravdepodobne ide o zámer výrobcu – pokiaľ olej nanášate na jemne vlhkú pokožku (teda tak, ako sa telový olej má podľa správnosti používať, pozn. redakcie), stačí ho skutočne máličko.

2) ZLOŽENIE A VÔŇA

100% prírodné zloženie znamená, že telový olej NUANCE neobsahuje minerálne oleje, silikóny, konzervanty ani farbivá, vďaka čomu je vhodný pre každý typ pokožky. Vnútro ukrýva mix účinných prírodných látok z výťažkov pestreca mariánskeho, rakytníkového, jojobového a slnečnicového oleja. Vôňa je veľmi neutrálna, vďaka čomu ho pokojne môžete naniesť tesne pred odchodom do práce a pridať aj obľúbený parfum.

REDAKCIA HODNOTÍ:

  • Najväčším prekvapením pri tomto oleji bolo, ako perfektne sa dokáže vsiaknuť do pokožky – stačí doslova pár sekúnd a môžete sa obliekať. Žiadne mastné fľaky sa nedostavili, ako sa to pri prírodných olejoch občas býva.
  • Veľmi príjemná je aj vôňa, ktorú počas dňa vlastne neregistrujete, a preto neexistuje príležitosť, na ktorú by ste tento olej nemohli použiť. Na výrazne suchú pokožku (napríklad po príchode z dovolenky, pozn. redakcie) ho bolo treba aplikovať viackrát za deň, no postupne sa koža opäť hydratovala.
  • Skvelým bonusom bola pekná farba opálenia, ktorá po nanesení oleja viditeľne zintenzívnela :)

3) APLIKÁCIA A VÝSLEDOK

Mnoho žien používa olej na suchú, nenavlhčenú pokožku, čím nedosiahne očakávaný účinok. Koža dokonca môže trpieť vysúšaním, pretože účinné látky nepreniknú tam, kde je to potrebné. Preto je ideálne aplikovať si telový olej bezprostredne po sprche alebo kúpeli, ráno alebo večer. Výsledkom bude jemná, pružná a voňavá pokožka, chránená pred starnutím a nepriaznivými vplyvmi prostredia. Olej je určený na celé telo vrátane tváre, rúk a vlasov, ktorým poskytuje regeneráciu, hydratáciu a výživu.

REDAKCIA HODNOTÍ:

  • Tento olej rozhodne odporúčame používať na vlhkú kožu hneď po osprchovaní, kedy na sebe ešte máte kvapky vody.
  • A neskutočný je po oholení – absolútne nič neštípalo a na pokožke sa neobjavilo žiadne podráždenie, čo je teraz v lete pri častom používaní žiletiek veľmi vzácny úkaz.
  • Vyskúšali sme ho aplikovať aj do mokrých vlasov na noc ako určitú formu výživnej masky. Výsledok bol viac než príjemný – vankúš to v pohode prežil, vlasy boli jemné a krásne sa leskli. Trošku ťažšia bola aplikácia s olejom pri nanášaní pokožku rúk a nechtové okolie, kedy sa rozprašovač stretol s nešikovnosťou mastných prstov, no chce to iba zvyk :)

Ďalšie články k téme Hľadáte olej na všetko? Tento sme vyskúšali!

O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora