Cíťte sa skvelo aj v chladnom počasí

23. 10. 2019 · 4 minúty na prečítanie
Začnite so zimným režimom v starostlivosti o svoju pokožku skôr, než teploty klesnú hlboko pod nulu. Ako ju ubrániť pred chladom?
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Cíťte sa skvelo aj v chladnom počasí
mladá žena so šálkou v ruke v zimnom obdoí

So vzhľadom a zdravím vašej pokožky to môže v zime vyzerať o niečo horšie, než po zvyšok roka. Nepríjemný pichľavý vietor a silné mrazy namáhajú celé telo, ich následky ale vidíme najmä na koži. Pripravte svoju pleť na sezónu snehových vločiek a zvládnite studené mesiace s prehľadom.

Výživa zvnútra

Spôsob stravovania a životný štýl má obrovský vplyv na stav vašej pokožky. Dobrou správou je, že maškrtenia sa nemusíte vzdať úplne. Stačí, ak ho v jedálničku vyvážite potravinami, ktoré vrátia vašu pleť do formy. Ovocie a zelenina by na vašom tanieri nemali chýbať ani počas zimy. Čerstvé potraviny z obchodov pomaly miznú, čo nám dáva možnosť vyskúšať nové, exotické druhy plodov. Vďaka nim dostanete do tela potrebné vitamíny v prirodzenej forme.

Vyskúšajte recepty s brokolicou, sladkými zemiakmi alebo čučoriedkami, ktoré obsahujú vitamín C potrebný pre tvorbu kolagénu. Orechy a rybie mäso poskytnú vášmu telu zdroj selénu, zdravé tuky v avokáde či mandliach zase prichádzajú s dávkou vitamínu E.

zdravá výživa zvnútra mladá žena so šalátom v miske

Celodenná hydratácia

Pitný režim je rovnako dôležitý, ako počas leta a to aj v prípade, že pocit smädu zažívate menej často. Odporúčané 2 litre čistej vody doplňte o bylinné čaje, polievky a vývary. Dávajte ale pozor na nápoje s obsahom kofeínu a alkoholu, tieto prispievajú k dehydratácii organizmu.

hydratácia zvnútra v zime mladá žena drží pohár vody v ruke

Cielená starostlivosť

Prípravky určené na starostlivosť o pokožku by v tomto období mali niesť prívlastky ako výživný a ochranný. Nečakajte, kým sa na vašej pleti začnú objavovať šupinky suchej kože a začnite s preventívnou starostlivosťou. Bývajú vaše pery alebo okolie nosa počas zimy obzvlášť citlivé? Postarajte sa o ne výberom bohatého krému alebo balzamu s výživnými látkami. Na chlad treba pripraviť nielen vašu tvár, ale aj celé telo. Pravidelným používaním telového mlieka alebo oleja udržíte svoju pokožku zdravú a žiarivú.

Dostatok pohybu

Nevzdávajte sa športových aktivít ani počas zimy. Pred lyžiarskou sezónou si kondíciu udržíte nenáročným behom alebo vďaka návšteve fitness centra. Majte však na pamäti, že aj keď slnko nepáli tak, ako počas leta, ochrana pred UV žiarením je stále potrebná. Krémom s ochranným filtrom preto poistite všetky časti vášho tela, ktoré sú pri pobyte vonku odhalené.

Dajte zbohom suchej a napnutej pleti vďaka výžive zvnútra aj zvonka. Cíťte sa výborne aj pod vrstvami pletených svetrov a nedovoľte sivej zime, aby ukradla vitalitu vašej pokožke.

Ďalšie články k téme Cíťte sa skvelo aj v chladnom počasí

 • Ako pripraviť pokožku na prvé slnko

  Ako pripraviť pokožku na prvé slnko

  · 7 minút na prečítanie
  Koža človeka je orgán pokrývajúci ľudské telo, má ochrannú, termoregulačnú, senzorickú a imunitnú funkciu.  Vytvára ochrannú bariéru medzi vonkajším prostredím a vnútornými orgánmi. Chráni pred vonkajšími vplyvmi ako sú poranenia, slnečné žiarenie a aj pred fyzikálnymi, či chemickými vplyvmi.
 • Aké športy sú vhodné pre vašu pleť?

  Aké športy sú vhodné pre vašu pleť?

  · 8 minút na prečítanie
  Vedeli ste, že naša pokožka môže mať na šport úplne iný názor?
 • Rosacea alebo inak ružovka, viete ju rozpoznať?

  Rosacea alebo inak ružovka, viete ju rozpoznať?

  · 7 minút na prečítanie
  Ak vám rumenec z líc nezmizne ani po dlhšej dobe, mali by ste spozornieť! Rosacea alebo ružovka je veľmi rozšírené kožné ochorenie.
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora