Cíťte sa skvelo aj v chladnom počasí

23. 10. 2019 · Redakcia BeautyClub Dr.Max · 3 minúty na prečítanie
 • pokožka
 • zima

mladá žena so šálkou v ruke v zimnom obdoí

So vzhľadom a zdravím vašej pokožky to môže v zime vyzerať o niečo horšie, než po zvyšok roka. Nepríjemný pichľavý vietor a silné mrazy namáhajú celé telo, ich následky ale vidíme najmä na koži. Pripravte svoju pleť na sezónu snehových vločiek a zvládnite studené mesiace s prehľadom.

Výživa zvnútra

Spôsob stravovania a životný štýl má obrovský vplyv na stav vašej pokožky. Dobrou správou je, že maškrtenia sa nemusíte vzdať úplne. Stačí, ak ho v jedálničku vyvážite potravinami, ktoré vrátia vašu pleť do formy. Ovocie a zelenina by na vašom tanieri nemali chýbať ani počas zimy. Čerstvé potraviny z obchodov pomaly miznú, čo nám dáva možnosť vyskúšať nové, exotické druhy plodov. Vďaka nim dostanete do tela potrebné vitamíny v prirodzenej forme.

Vyskúšajte recepty s brokolicou, sladkými zemiakmi alebo čučoriedkami, ktoré obsahujú vitamín C potrebný pre tvorbu kolagénu. Orechy a rybie mäso poskytnú vášmu telu zdroj selénu, zdravé tuky v avokáde či mandliach zase prichádzajú s dávkou vitamínu E.

zdravá výživa zvnútra mladá žena so šalátom v miske

Celodenná hydratácia

Pitný režim je rovnako dôležitý, ako počas leta a to aj v prípade, že pocit smädu zažívate menej často. Odporúčané 2 litre čistej vody doplňte o bylinné čaje, polievky a vývary. Dávajte ale pozor na nápoje s obsahom kofeínu a alkoholu, tieto prispievajú k dehydratácii organizmu.

hydratácia zvnútra v zime mladá žena drží pohár vody v ruke

Cielená starostlivosť

Prípravky určené na starostlivosť o pokožku by v tomto období mali niesť prívlastky ako výživný a ochranný. Nečakajte, kým sa na vašej pleti začnú objavovať šupinky suchej kože a začnite s preventívnou starostlivosťou. Bývajú vaše pery alebo okolie nosa počas zimy obzvlášť citlivé? Postarajte sa o ne výberom bohatého krému alebo balzamu s výživnými látkami. Na chlad treba pripraviť nielen vašu tvár, ale aj celé telo. Pravidelným používaním telového mlieka alebo oleja udržíte svoju pokožku zdravú a žiarivú.

Dostatok pohybu

Nevzdávajte sa športových aktivít ani počas zimy. Pred lyžiarskou sezónou si kondíciu udržíte nenáročným behom alebo vďaka návšteve fitness centra. Majte však na pamäti, že aj keď slnko nepáli tak, ako počas leta, ochrana pred UV žiarením je stále potrebná. Krémom s ochranným filtrom preto poistite všetky časti vášho tela, ktoré sú pri pobyte vonku odhalené.

Dajte zbohom suchej a napnutej pleti vďaka výžive zvnútra aj zvonka. Cíťte sa výborne aj pod vrstvami pletených svetrov a nedovoľte sivej zime, aby ukradla vitalitu vašej pokožke.

Ďalšie články k téme Cíťte sa skvelo aj v chladnom počasí

 • 5 vecí, ktoré by nemali chýbať v zime vo vašej kabelke

  5 vecí, ktoré by nemali chýbať v zime vo vašej kabelke

  · 2 minúty na prečítanie
  • pokožka
  • zima
  Ste milovníčka kabeliek, do ktorých sa vojde všetko? Alebo praktická minimalistka, ktorá si vystačí s kabelkou sotva väčšou od peňaženky?
 • Majte v zime pokožku ako v bavlnke

  Majte v zime pokožku ako v bavlnke

  · 3 minúty na prečítanie
  • pokožka
  • zima
  Vaša pleť v zime znáša mráz, vietor a chladné počasie. Aby ste ju ochránili pred vysúšaním a sčervenaním, venujte jej počas zimy špeciálny prístup. Ako na to?
 • Ako chrániť pokožku v zime?

  Ako chrániť pokožku v zime?

  · 5 minút na prečítanie
  • pokožka
  • zima
  Zima má svoje čaro. Napriek tomu, našej pokožke môže klesajúca teplota spôsobiť dehydratáciu, suchosť, začervenanie, pálenie i zvýšenie citlivosti.