Boli ste chorá? Túto kozmetiku musíte vyhodiť!

13. 1. 2020 · Redakcia BeautyClub Dr.Max · 4 minúty na prečítanie
 • starostlivosť o pleť

 

Ak ste sa práve doliečili, prezliekli posteľnú bielizeň a vyprali oblečenie, je načase hodiť očkom aj na vašu poličku s kozmetikou. Vedeli ste, že používaním infikovanej kozmetiky sa vám ochorenie môže opätovne vrátiť? Výmena starej zubnej kefky za novú je samozrejmosťou, no čo s obľúbeným krémom alebo drahým rúžom, ktorého sa rozhodne nechcete vzdať? Záleží na tom, aký rozsah choroba mala. Pokiaľ ste prekonali bežnú virózu, váš organizmus si vybudoval voči vírusom obranný mechanizmus, takže kozmetika by pre vás nemala predstavovať nebezpečenstvo. Iná situácia nastáva, máte za sebou angínu alebo inú bakteriálnu infekciu, prípadne herpes či ekzematický výsev. Vtedy nie je priestor na žiadne kompromisy!

1×250 ml, dermálny sprej
Liek je dermálny (kožný) roztok, ktorý obsahuje liečivá oktenidíniumdichlorid a fenoxyetanol, ktoré majú antiseptické vlastnosti.
80 ks
5.0
(3)
Kozmetické vatové tampóny. Pre jemné odlíčenie pleti.
1×3 ks, zubná kefka
4.9
(15)
Zubná kefka PRO32 extra soft 5400 vhodná i pre veľmi citlivé zuby, ďasná a obnažené krčky.
1×100 ml, antiseptický sprej
Antiseptický sprej používaný na vyčistenie drobných rán a na ničenie bežných baktérií, ktoré infikujú rany.
1×3 ks, zubná kefka (2+1)
4.9
(17)
Výhodné trojbalenie zubných kefiek Curaprox 5460 ultra soft určené na každodennú starostlivosť o zuby a ďasná. Zubná kefka (2+1) (obrázok má len informatívny charakter, zasielame rôzny farebný mix)
1×120 ml, dezinfekcia rúk
Dezinfekčné mydlo používané na predoperačnú alebo hygienickú dezinfekciu rúk.

 

ZBOHOM ZUBNÁ KEFKA

Asi by vám nenapadlo nechávať si doma použité vreckovky, prípadne ďalej nosiť pyžamo, v ktorom ste sa potili niekoľko dní. Tak isto je to so zubnou kefkou – nech ste prekonali akékoľvek ochorenie, hoci aj jednodňovú chrípku, okamžite siahnite po novej. To platí aj o uterákoch, ktoré používate na ruky a na tvár. Rovnako nekompromisná buďte aj pri balzamoch a tyčinkách na pery, ktoré vám pomáhali s vysušenou pokožkou. Neriskujte zbytočne a radšej sa ich rýchlo zbavte.

NEBEZPEČNÉ LÍČENIE

Máloktorá žena sa maľuje počas chrípky či angíny, no nastanú situácie, kedy ešte treba prežiť naplánovanú pracovnú akciu alebo si neviete predstaviť návštevu lekára bez špirály a ľahkého mejkapu. Tu prichádza do úvahy otázka, ktoré miesta boli pri ochorení postihnuté. Pokiaľ sa vám na perách vytvoril herpes, mali by ste sa rozlúčiť so všetkými prípravkami, ktoré prišli s ústami do kontaktu. V prípade zápalu spojiviek alebo výsevu atopického ekzému si treba dať pozor na používanie očných tieňov, ceruzky, špirály alebo inej dekoratívnej kozmetiky. Týka sa to aj aplikátorov, ktoré ste pri líčení použili.

 

POZOR NA KRÉMY

Nepreháňame to? Veruže nie. Ak ste zvyknutá aplikovať svoj bežný denný, nočný a očný krém rukami, spomeňte si, ako ste ešte pár dní dozadu tými istými rukami smrkala do vreckoviek či ošetrovala nepríjemný výsev na tvári. Touto cestou sa môžu nebezpečné baktérie dostať aj do vašej kozmetickej starostlivosti. Podobné je to aj v prípade krémov na ruky či telových balzamov v baleniach, do ktorých máte priamy prístup.

NABUDÚCE RADŠEJ TAKTO

Všetkým spomenutým problémom sa môžete elegantne vyhnúť, ak budete počas trvania choroby používať náhradné aplikátory - na očné tiene a púdre, náhradnú kefku na očnú špirálu a rúž či lesk budete tiež nanášať iba s použitím špeciálneho štetca, ako to robia profesionálni vizážisti. Pred krémovaním pokožky tváre či rúk si ich vždy najprv dôkladne umyte. Do nádobky by ste nikdy nemali siahať priamo prstami, ale špeciálnou „spatulou“, ktorá udrží vašu kozmetiku v stopercentnej forme. Ďalšou možnosťou je vydezinfikovať aplikátory v antiseptickom roztoku vo forme spreja, čo by ste mali robiť pravidelne a bez ohľadu na váš zdravotný stav. Mimochodom, mobil a ovládač od televízora ste si už vyčistili?

čistiaci olej pre veľmi suchú až atopickú pokožku 1x1000 ml
5.0
(4)
Upokojujúci čistiaci olej bez obsahu mydla chráni a ukľudňuje atopickú pokožku.
1×500 ml, pre normálnu až suchú pleť
5.0
(1)
Micelárna termálna voda pre zmiešanú až mastnú pleť jemne čistí nečistoty a make-up.
1×50 ml, regeneračný krém
Ochranný regeneračný krém na ruky upokojuje a zjemňuje pokožku, ktorá má sklon k podráždeniu vplyvom každodenného života a chemických prípravkov.
1×300 ml, tekuté mydlo
Dôkladné umývanie rúk pomocou vody a mydla pomáha chrániť zdravie. Tekuté antibakteriálne mydlo Protex Fresh s pumpičkou a objemom 300 ml jemne čistí ruky a odstraňuje z nich všetky nečistoty.
1×120 g, sírové mydlo
Mydlo obsahujúce minerály z Mŕtveho mora a síru. Pomáha čistiť problematickú pleť, znižovať zápal a mastnotu pleti. Podporuje zdravý vzhľad pokožky.
1×250 ml, Aloe Vera a Vitamín E
5.0
(1)
Dettol antibakteriálne tekuté mydlo s aloe vera a mliečnymi proteínmi zabraňuje šíreniu veľkého množstva baktérií, často nebezpečných, spôsobujúcich nepríjemné ochorenia.
1×128 g, mydlo
na normálnu až suchú pleť

Ďalšie články k téme Boli ste chorá? Túto kozmetiku musíte vyhodiť!

 • Máte vrásky zo spánku?

  Máte vrásky zo spánku?

  · 4 minúty na prečítanie
  • starostlivosť o pleť
  • vrásky
  Vedeli ste, že spánok je druhou najčastejšou príčinou tvorby vrások? Presnejšie povedané, nesprávny spánok! Skoncujte s tým hneď a zaraz!
 • Tréningový plán pre vašu pleť

  Tréningový plán pre vašu pleť

  · 3 minúty na prečítanie
  • starostlivosť o pleť
  • tvárová gymnastika
  Vďaka nasledujúcim overeným metódam bude vaša pleť nielen pružnejšia, ale aj viditeľne mladistvejšia. Už ste ich niekedy skúsili?
 • Otestujte sa: aký máte typ pleti?

  Otestujte sa: aký máte typ pleti?

  · 4 minúty na prečítanie
  • starostlivosť o pleť
  Aby ste si vedeli vybrať tú správnu starostlivosť, mali by ste dobre poznať svoju pokožku. Je suchá, mastná alebo citlivá? Pomôže vám jednoduchý test!