BeautyTalks s Denuuusik: V svadobnom líčení i permanentnom mejkape ide do popredia prirodzenosť

5. 6. 2024 · 3 minúty na prečítanie

Denisa Strapková alias denuuusik sa venuje  svadobnému líčeniu, ale aj permanentnému makeupu. V rozhovore prezradila nielen aktuálne trendy.

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
BeautyTalks s Denuuusik: V svadobnom líčení i permanentnom mejkape ide do popredia prirodzenosť

Vizážistku Denisu Strapkovú alias denuuusik priviedlo k líčeniu fotografovanie. Vlastný ateliér si otvorila ihneď po škole a klientky pred fotením aj sama líčila. Napokon sa práve táto činnosť stala jej profesiou. V portfóliu má líčenie a účesy neviest, ale aj permanentný mejkap. S akými požiadavkami sa najčastejšie stretáva a čo pri úprave očakávať, prezradila v našom rozhovore.

V čom vidíš krásu svojej práce? 

Moja práca je rôznorodá, ale jej krása je rovnaká. Je v úsmeve na tvárach klientiek, keď sa uvidia v zrkadle, či už pri novom vytetovanom obočí, alebo ako nevesty pri svojom vysnívanom líčení a účese. Ten pocit, keď mi klientky píšu spätnú väzbu, ako som im uľahčila život, že si nemusia denno-denne líčiť obočie, ktoré aj tak nevyzeralo nikdy rovnako, či pery, ktoré su konečne symetrické. Krása mojej práce spočíva v spokojnosti mojich klientiek, a to ma posúva ďalej. 

S akými požiadavkami neviest sa najčastejšie stretávaš? 

Niekedy chceli nevesty vyzerať ako na obrázkoch z Pinterestu, ale, našťastie, sa tento trend už pomaly vytráca a nevesty chcú podporiť svoju prirodzenú krásu. Čo sa týka líčenia, žiadané sú rozjasnené oči, zvýraznené mihalnice trsmi a matný rúž, aby vydržal bozkávanie. V účesoch prevládajú dva varianty – voľný messy drdol alebo polovypnuté zvlnené vlasy. 

Veľkú časť tvojej práci tvorí aj úprava obočia. O aký typ je momentálne najväčší záujem? 

Najväčší záujem, či už na Slovensku alebo v zahraničí, je aktuálne o dve techniky. Prvou je hairstroke, čo je najnovšia metóda zahustenia obočia jemnými chĺpkami strojčekom. Je to podľa mňa najkrajšia a najprirodzenejšia metóda tetovania obočia. Od tetovania s názvom Microblanding sa líši vo vzhľade aj v konečnom výsledku. Microblading sa na rozdiel od Hairstroke techniky robí s čepieľkou a farba sa vpravuje do pokožky jemnými rezmi. 

Druhou obľúbenou metódou je PowderBrows – jemne podfarbené obočie, ktoré pripomína líčenie. Odporúčam ho pre hustejšie obočie, krásne vynikne jemným zvýraznením. 

Čím sa riadiš pri úprave obočia? Skôr tým, čo chce klientka alebo tým, čo sa jej reálne hodí?

Je to o vzájomnej dohode. Najskôr si vypočujem, akú má klientka predstavu o obočí, na čo je zvyknutá, čo nosí a aký by chcela výsledok. Potom sa pozriem na typ a stav jej pleti a obočia a vysvetlím, čo sa jej hodí, čo sa najlepšie zahojí a najviac sa priblíži želanému výsledku. Takto sa spoločne dohodneme, čo ideme tetovať, aby boli obe strany spokojné s výsledkom.

 A čo farba obočia? Prispôsobuje sa vlasom alebo pleti? 

Farba obočia sa neprispôsobuje vlasom, ale skôr daným chĺpkom na obočí. Tetované obočie musí maximálne splynúť s klientkiným obočím.

Denuuusik lici nevsetu

Venuješ sa tiež permanentnému mejkapu pier. Čo sa zmenilo od čias nevydarených tetovaných pier, aké sme v uliciach kedysi často vídavali? 

Zmenili sa zloženia pigmentov, strojčeky a techniky. Našťastie, už aj zákazníčky pochopili, že menej je viac a do popredia ide prirodzenosť. Tetované pery alebo obočie by mali byť ako ich vlastné, len krajšie, lepšie a symetrickejšie. 

Blíži sa leto. Aké trendy v líčení nás čakajú? 

Jednoznačne prirodzený, jemne rozjasnený look, šťavnaté pery a líčka. Ale hlavným produktom v lete musí byť vždy SPF.

Aké sú tvoje top 3 makeup produkty? 

Korektor, ktorý jemne doladí nedostatky, kruhy pod očami a podobne. Potom tint na pery a líčka, multifunkčný produkt, ktorý zvýrazní váš look a spraví ho krásne šťavnatým. A nakoniec špirála, ktorá zvýrazní celé oko. Aktuálne milujem najviac hnedé špirály, ktoré sú jemnejšie ako čierne a rozžiaria pohľad. 

O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora