BeautyTalks s Lussi Makeup Artist: Nenakupujte kozmetiku len preto, že ju odporučila influencerka, riaďte sa podľa seba

5. 9. 2023 · 5 minút na prečítanie

V našich prvých BeautyTalks nám Lussi porozprávala, čo pre ňu znamená svet líčenia, prezradila, či sa oplatí investovať do drahej kozmetiky a čím sa riadiť pri jej výbere.

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
BeautyTalks s Lussi Makeup Artist: Nenakupujte kozmetiku len preto, že ju odporučila influencerka, riaďte sa podľa seba

Lucia Lussi Šenková patrí medzi najžiadanejšie makeup artistky. Jej prácu ocenili aj fanúšikovia na sociálnych sieťach ziskom ocenenia SOWA Social Awards Slovakia v kategórii krása. V našich prvých BeautyTalks nám Lussi porozprávala, čo pre ňu znamená svet líčenia, prezradila, či sa oplatí investovať do drahej kozmetiky a čím sa riadiť pri jej výbere.

V čom vidíš krásu svojej práce?

V ženách, ktoré nielen nalíčim, ale ktorým počas líčenia aj načúvam a viem im maličkými a nenápadnými komplimentmi zlepšiť obraz toho, ako vidia samy seba. Samozrejme, nikdy si nevymýšľam, ale chcem, aby videli to, čo vidím ja. Potešia ma aj reakcie, keď sa nalíčené uvidia v zrkadle a povedia mi, že sa samy sebe páčia. Krásu vidím tiež v možnosti pomôcť ženám zlepšiť pleť, alebo poradiť triky, ako si líčenie zjednodušiť, ale pritom zefektívniť.

Čo pre teba popritom znamená ocenenie SOWA?

Dôkaz, že čísla nie sú všetko. Predsa len som v TOP 3 bola „underdog“, nebola som favorit hneď. Ako prvé sa totiž každý pozrie na počet sledovateľov na sociálnych sieťach, ale to neznamená všetko. Získanie ocenenia je pre mňa motivácia pracovať na sebe a dokázať všetkým, že u mňa ide o kvalitu a nie o kvantitu. Môj profil bol a vždy bude najmä o inšpirácii, radách, o komunite a nie o tom, aby som bola chodiaci billboard. Chcem si byť istá, že aj keď zdieľam všetko možné v rámci lifestyle a makeupu, budem mať zástup kvalitných followerov, ktorí môj content ocenia. Chcem byť kvalitný influencer s výpovedným obsahom. Aby sa ľudia ku mne vždy vrátili a keď uvidia, čo pre nich robím, na oplátku mi dajú hlas, aj keď ich to stojí päť minút času.

Čo ťa pri práci inšpiruje?

Pohľad okolo seba. Každý deň nájdem niekoľko podnetov, ktoré ma inšpirujú, najradšej by som toho robila viac, ale čas mi veľmi nedovolí. Takže taký bežný život. Často robím aj videá na otázky, ktoré mi počas líčenia kladú klientky. Niečo, čo mne pripadá automatické, ale iné ženy tomu nemusia rozumieť.

Ako si pri tom všetkom môžeme predstaviť tvoj bežný deň?

To sa veľmi mení. Ale taký ukážkový, keď si poviem, že sa vydaril, začne o 5.30 – 6.00 ráno. Idem cvičiť, na 9.00 som pripravená na fotenie, kde trávim čas cca do 13.00. Potom idem k sebe do štúdia, kde sa pokúsim nahrať aspoň 2 videá – pracujem ešte pre kozmetickú firmu, kde tvorím edukačný obsah a cestujem po školeniach. Pomedzi to niečo rýchlo zjem a okolo 18.00 sa vraciam domov, kde ešte na zhruba dve hodiny sadnem za počítač, a potom sa snažím ísť na prechádzku s priateľom a psami. Ale sú aj dni, kedy len sedím v aute a lietam medzi officom a školeniami, alebo mám celodenný kurz, celodenné fotenie, sedím v office, kde máme meeting ku kampaniam, alebo som na meetingu na slúchadlách, a popritom líčim klientku. Soboty som takmer vždy u neviest.

Čo ťa doviedlo k práci makeup artistky?

Môj umelecký background. Odmalička som tancovala. Od pätnástich rokov na profi báze, takže som mala za sebou množstvo eventov a natáčaní, kde bolo dôležité „vyzerať”. Celkovo ma bavilo líčiť sa, odkedy mi mama namaľovala moje albínske obočie na hnedo. Týmto bodom sa všetko začalo a až dodnes neskončilo.

Aké je tvoje obľúbené líčenie dnes?

Svieže, slušivé, v zemitých tónoch. Ak farby, tak také, ktoré doladia osobnosť nositeľky makeupu. Ale stále platí, že celkový výsledok musí byť slušivý. 

Máš aj niekoho vysnívaného, koho by si chcela líčiť?

Rihanna. Má dokonalé črty, pleť a je tak správne drzá, aby odnosila čokoľvek.

Ktoré tri produkty ti nesmú pri líčení chýbať?

Korektor, krémový bronzer a hnedá riasenka. Ak mám tieto tri veci, dokážem si urobiť fullface makeup.

Prezradíš nám nejaké tajné tipy a triky na líčenie?

Skincare. To je základ, na čisté plátno sa líči najlepšie. A potom krémové produkty. To je pre mňa základ, ak chcem dosiahnuť plastické a pekné líčenie. A nešetriť na kvalitnej kozmetike.

Musí byť kvalitný produkt nutne drahší produkt?

Vôbec nie. Firmy s luxusným portfóliom mávajú pod sebou drogériové značky a celé zloženie drahého produktu dajú aj do lacného. Je to úplne normálne, ale keďže ľudia uvažujú často prvoplánovo, nakupujú drahé produkty, lebo majú pocit, že je to lepšie. Ak ale produkt obsahuje zložky, ktoré sú ako surovina drahé, vyskytujú sa málo, alebo ide o patent, tak je vyššia cena na mieste.

Podľa čoho si teda máme vyberať dekoratívnu kozmetiku? 

Podľa rozpočtu – napríklad staviť na kvalitný makeup, tiene na oči a dobrý krémový bronzer. Ostatné sa dá vyskladať aj z lacnejších produktov. Netreba za každú cenu nakupovať lacno a veľa. Ďalej sa držať farieb – to je veľmi dôležité. To, že sa mi sýto ružový rúž páči v krabičke, ešte neznamená, že mi bude svedčať. Nenakupujte produkt len preto, že ho odporučila influencerka. Ak sa venuje líčeniu ako svojej práci, bude vedieť o čom hovorí, ale inak sa riaďte vlastným pocitom a vždy vyčaríte pekné líčenie.

Na čo by sme si, naopak, mali dávať pozor pri výbere dekoratívnej kozmetiky?

Že to, čo sedí kamoške/influencerke, nemusí sedieť mne. Radšej sa poradiť na osobnom poradenstve ako nakupovať bezhlavo. A najmä to, že pekná krabička ešte nezaistí super produkt.

Ďalšie články k téme BeautyTalks s Lussi Makeup Artist: Nenakupujte kozmetiku len preto, že ju odporučila influencerka, riaďte sa podľa seba

 • Objavte benefity pupalkového oleja

  Objavte benefity pupalkového oleja

  · 4 minúty na prečítanie
  Je veľmi prospešný pre zdravie človeka, avšak najviac prínos má pre ženy. Používa sa na podporu zdravej pokožky a tiež pri riešení problémov s PMS, plodnosťou a menopauzou.
 • Počas nadchádzajúceho jesenného obdobia netreba zabudnúť vhodne upraviť starostlivosť o pokožku.
 • Najedzte sa do krásy ako Kórejky

  Najedzte sa do krásy ako Kórejky

  · 5 minút na prečítanie
  O ázijských ženách je známe, že sa o svoju pleť poctivo starajú, a to nielen používaním kvalitnej kozmetiky, ale tiež pravidelnou konzumáciu takzvaných „super“ potravín.
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora