5 vecí, ktoré by nemali chýbať v zime vo vašej kabelke

23. 10. 2019 · 3 minúty na prečítanie
Ste milovníčka kabeliek, do ktorých sa vojde všetko? Alebo praktická minimalistka, ktorá si vystačí s kabelkou sotva väčšou od peňaženky?
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
5 vecí, ktoré by nemali chýbať v zime vo vašej kabelke
zimné must have v kabelke pre ženu

Nech je to u vás akokoľvek, existuje niekoľko must haves alebo, ako hovoria Francúzi, essentiels, ktoré by ste v zimných mesiacoch mali mať vždy pri sebe.

Balzam na pery

Keď sa to tak vezme, tvár je jediné miesto na tele, ktoré ostáva nekryté aj v najtuhších mrazoch. Pokiaľ, samozrejme, nenosíte kuklu. Kým pokožku na tvári sčasti chráni krém na tvár a make-up, rúž sa z pier vždy časom stratí. Majte preto vždy so sebou balzam na pery, aby ostali jemné a vláčne, aj keď je vonku pod nulou.

ochrana pier cez zimné obdobie

Krém na tvár

Počas zimných prechádzok, keď nosíte len minimum alebo žiaden make-up, si do kabelky schovajte aj denný krém na tvár. Vašej pokožke poskytne výživu a ochranu pred nepriaznivým vonkajším prostredím, najmä ak máte suchú a citlivú pleť. Nezabudnite, že aj zimné slnko vie byť intenzívne. Preto nie je na škodu, ak má váš krém aj ochranu proti UV žiareniu.

Hygienické vreckovky

Čas vírusových epidémií je v plnom prúde, preto si pred odchodom vždy skontrolujte aj túto položku. Ak ju nebudete potrebovať vy, možno vreckovkou zachránite deň niekomu inému.

 

Termohrnček

Pôjdete dnes na vianočné trhy? Kúpite si čaj alebo kávu so sebou? Ktovie, čo vám deň prinesie. Nosiť so sebou dobre uzatvárateľný termohrnček je veľmi praktické a trendy. Okrem toho, že váš nápoj v ňom vydrží dlhšie teplý, používaním iných ako jednorazových pohárov šetríte aj životné prostredie.

žena v ružovom kabáte v zime vonku na ulici

Krém na ruky alebo rukavice

V zimnom období je krém na ruky vďačný pomocník, ktorý zvláčni vysušenú pokožku šmahom čarovného prútika. Pokiaľ je pre vás nepraktické nosiť ho v kabelke, majte vždy zbalený aspoň jeden pár rukavíc. Veď čo ak si ich najbližšie zabudnete navliecť?

 • Krém pre citlivú pleť so sklonom k začervenaniu upokojuje pocit prehrievania a pnutia pleti a viditeľne redukuje jej začervenanie.
 • 5.0
  (1)
  Krém s SPF30 pre citlivú pleť so sklonom k začervenaniu upokojuje pleť, znižuje začervenanie a poskytuje účinnú ochranu pred UVA/UVB žiarením.
 • 5.0
  (3)
  CeraVe obnovujúci krém na ruky na extrémne suchú a drsnú pokožku rúk. Zmierňuje vysušenie a pomáha obnove ochrannej kožnej bariéry.
 • URIAGE BARIÉDERM Krém na ruky

  1×50 ml, regeneračný krém
  5.0
  (2)
  Ochranný regeneračný krém na ruky upokojuje a zjemňuje pokožku, ktorá má sklon k podráždeniu vplyvom každodenného života a chemických prípravkov.
 • ALLERGIKA HEBKÝ KRÉM NA RUKY

  1×50 ml, krém na ruky
  Na citlivú, atopickú a podráždenú pokožku. Základná starostlivosť na prevenciu ekzému rúk.
 • 5.0
  (2)
  Regeneračný balzam na pery je vyvinutý na veľmi suché pery so sklonom k praskaniu, ktoré je spôsobené rôznymi vonkajšími vplyvmi a inými prípravkami.
 • 5.0
  (1)
  Regeneračný krém s obsahom medi a zinku s SPF50+ je určený na poranenú a podráždenú pokožku, ktorá je vystavená slnečnému žiareniu.

  Ďalšie články k téme 5 vecí, ktoré by nemali chýbať v zime vo vašej kabelke

  • Ako pripraviť pokožku na prvé slnko

   Ako pripraviť pokožku na prvé slnko

   · 7 minút na prečítanie
   Koža človeka je orgán pokrývajúci ľudské telo, má ochrannú, termoregulačnú, senzorickú a imunitnú funkciu.  Vytvára ochrannú bariéru medzi vonkajším prostredím a vnútornými orgánmi. Chráni pred vonkajšími vplyvmi ako sú poranenia, slnečné žiarenie a aj pred fyzikálnymi, či chemickými vplyvmi.
  • Aké športy sú vhodné pre vašu pleť?

   Aké športy sú vhodné pre vašu pleť?

   · 8 minút na prečítanie
   Vedeli ste, že naša pokožka môže mať na šport úplne iný názor?
  • Rosacea alebo inak ružovka, viete ju rozpoznať?

   Rosacea alebo inak ružovka, viete ju rozpoznať?

   · 7 minút na prečítanie
   Ak vám rumenec z líc nezmizne ani po dlhšej dobe, mali by ste spozornieť! Rosacea alebo ružovka je veľmi rozšírené kožné ochorenie.
  O autorovi
  Redakcia BeautyClub Dr.Max
  Redakcia BeautyClub Dr.Max
  Čítať viac od autora
  O autorovi
  Redakcia BeautyClub Dr.Max
  Redakcia BeautyClub Dr.Max
  Čítať viac od autora