BD MICRO FINE + DEMI INZULIN.STRIEKAČKA U-100

10×10 ks, 3 ml, 30 g, striekačka

Značka: BD

Striekačka len na podanie inzulínu s integrovanou ihlou a stupnicou. Umožňuje rýchlu orientáciu.

14,59
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: BD MICRO FINE + DEMI INZULIN.STRIEKAČKA U-100 10×10 ks, 3 ml, 30 g, striekačka

D31178 ADC

Hlavný popis produktu

Striekačka výhradne na podanie inzulínu s integrovanou ihlou a stupnicou umožňujúcou rýchlu orientáciu.

Integrovaná ihly s optimálnym tvarom pre maximálny komfort a spoľahlivosť. Vyrábaná z chirurgickej ocele, pri výrobe sa používa technológia tenkej steny, čím sa dosiahne veľmi jemný vonkajší rozmer pri väčšom vnútornom priemere. Výsledkom je lepší prietok inzulínu a príjemnejší vpich.

Spôsob použitia

Do striekačky sa natiahne požadované množstvo inzulínu a podá sa pacientovi na vopred určené miesto (do podkožného tkaniva brucha, ramena alebo stehna) vhodnou aplikačnou technikou. Pri podaní inzulínu do podkožia je nevyhnutné striedať miesta vpichov. Odporúča sa dodžiavať vzdialenosť 3 šírok prsta medzi predošlým a novým miestom vpichu. Túto zásadu dodržiavajte jednak kvôli zaisteniu pravidelnej absorcie inzulínu a tiež kvôli šetreniu podkožného tkaniva, lebo pri častom pichaní do tej istej oblasti dochádza k jeho poškodeniu a vzniku lipodystrofie. Aplikácia do toho istého miesta by sa nemala opakovať častejšie ako raz za 6 týždňov. Striekačka je jednorázová.

Všeobecný spôsob aplikácie inzulínu:
V mieste vpichu sa urobí široká kožná riasa a ihla sa do nej zavedie pod 45° alebo 90° uhlom. V druhom prípade pri podkoží hlbšom ako je dĺžka ihly sa koža prstami plocho napne a ihla sa zavedie kolmo do podkožia.
Ihla by mala ísť dostatočne hlboko, aby dosiahla podkožné tkanivo, ale nie zas tak hlboko, aby zasiahla sval. V prípade, ak ihla predsa len sval zasiahne, nie je to životu nebezpečné. V takom prípade očakávajte, že inzulín sa Vám dostane rýchlejšie do krvného obehu, čo znamená skorší nástup jeho účinku. O najvhodnejšej aplikácii sa poradte s ošetrujpcim lekárom. Pri vyťahovaní ihly najprv uvoľnite kožnú riasu. Aby bola celá dávka inzulínu aplikovaná správne, odporúča sa narátať do 10 a až potom sa ihla vytiahne z podkožia. Pri objavení sa krv v mieste vpichu zatlačte naň jemne tampónom.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.