Viete, ako vybrať tie správne plienky pre vášho drobca?

26. 4. 2021 · 4 minúty na prečítanie

Vybrať dobre sediace plienky, ktoré udržia detský zadoček v suchu a zároveň ho nebudú nijako obmedzovať, je však hotová veda!

Redakcia BabyClub Dr.Max
Redakcia BabyClub Dr.Max
Viete, ako vybrať tie správne plienky pre vášho drobca?

Na prvý pohľad to môže vyzerať jednoducho. Vybrať dobre sediace plienky, ktoré udržia detský zadoček v suchu a zároveň ho nebudú nijako obmedzovať, je však hotová veda!

Pohoda a dobrý spánok našich najmenších závisí od viacerých faktorov. Jedným z najdôležitejších je práve plienkovanie. Dobre zvolená plienka bábätko netlačí, no zároveň cez ňu nesmie nič pretekať. Dôležité je tiež vedieť, ako často ju treba meniť a ako sa následne postarať o citlivú detskú pokožku. Každé dieťatko je iné, preto sa pri výbere kozmetických pomocníkov spoľahnite na overenú kvalitu, s ktorou budete všetci spokojní.

Vek alebo váha?

Pokiaľ hľadáte pomocníka, ktorý vás nezradí ani v najťažších chvíľach a zároveň udrží pokožku vášho drobca v suchu a čistote, riaďte sa pri výbere plienok niekoľkými zásadami. Najdôležitejšie je vedieť, že rozhodujúca je vždy veľkosť bábätka, teda jeho váha. Údaje ohľadne veku, uvádzané na obale, sú orientačné a majú vám pomôcť ľahšie nájsť tie správne plienky. Pokiaľ sa však váš drobec vymyká tabuľkám, zapamätajte si, že podstatné bude pre vás váhové rozpätie.

Pokiaľ plienka netesní, budete bojovať s neustálymi nehodami. Ak je naopak príliš malá, môže dieťa obmedzovať v jeho prirodzenom pohybe. Trenie kože na citlivých miestach navyše narúša jej ochrannú funkciu a ľahšie dochádza k zraneniam, podráždeniu či zapareniu. V prípade, že je váha vášho drobca niekde „medzi“  dostupnými veľkosťami, zvoľte radšej tú väčšiu. Pomocou šikovných patentov dokážete plienky dostatočne stiahnuť a citlivá detská pokožka bude v bezpečí.

Plienky z lekárne

Poznáte značku BEBELO? Okrem obľúbených detských krémov, olejčekov a vlhčených utierok nájdete v jej sortimente aj kvalitné plienky. Aby vám stopercentne sadli, na výber máte až 5 rôznych veľkostí – od novorodeneckých BEBELO DIAPERS NEWBORN, ktoré vyhovujú bábätkám už od dvoch kíl a pomáhajú tak rodičom predčasne narodených detí, cez klasické veľkosti mini, midi a maxi až po praktické plienkové nohavičky, ktoré ocenia všetky mamy malých neposedníkov. Vďaka ľahkému systému naťahovania a vyzliekania sú nohavičky ideálne pre nácvik používania nočníka.

 

BEBELO plienky a plienkové nohavičky

Plienky BEBELO sú obľúbené vďaka veľkej flexibilite a miere komfortu, ktorú denne poskytujú deťom aj ich rodičom. Gumičky okolo nožičiek dobre držia a účinne zamedzujú pretečeniu vo dne aj v noci. Špeciálna absorpčná vrstva so systémom SeconDRY®, ktorý je patentom značky BEBELO, prináša pocit sucha a poskytuje optimálnu ochranu pokožky až na 12 hodín. Plienky sú jemné a mäkké, vďaka čomu perfektne sadnú každému zadočku. Dobrou správou je, že ich viete objednať aj online, čím šetríte svoj čas a sily pre spoločné aktivity s vašimi najmilšími.

Mali by ste vedieť

Väčšina mamičiek pri výbere plienok sleduje tieto tri faktory – plienky musia byť spoľahlivé, čo znamená, že majú dobrú absorpčnú schopnosť. V tomto sa skutočne neoplatí pozerať na cenu a radšej zvoliť kvalitu pred kvantitou. Vaše noci budú pokojné a zvládnete aj náročné cesty autom či dlhšie výlety. Rovnako dôležité sú patenty, ktoré držia plienku na tele. Tieto pásky by sa nemali odliepať ani odtŕhať, naopak, ich úlohou je udržať všetko presne na svojom mieste. V neposlednom rade, plienka nesmie dráždiť pokožku ani spôsobovať akúkoľvek vyrážku alebo svrbenie.

Pri každej výmene plienky nezabudnite dobre očistiť zadoček aj intímne partie, najlepšie pod tečúcou vodou alebo nedráždivými vlhčenými utierkami. Zľahka, no precízne všetko vysušte a ošetrite detským krémom. Plienka by sa mala meniť vždy v dobe dojčenia, ideálne pred. Samozrejmosťou je prebalenie dieťatka po každej stolici. V lete sa zvyšuje riziko vzniku zaparenín, preto sa v tomto období snažte meniť plienku o čosi častejšie. Dobrý nápad je nechávať dieťa občas úplne bez nej, čo nielenže prospeje regenerácii pokožky, no navyše to drobci skutočne zbožňujú :)

Dermatologicky testované

Možno sa to na prvý pohľad nezdá, no pri výbere plienok by vás malo zaujímať ich zloženie a certifikáty, ktoré výrobca uvádza na obale. Plienka je v kontakte s kožou vášho potomka prakticky 24 hodín denne, a to po dobu niekoľkých mesiacov. Značka BEBELO ponúka široký sortiment výrobkov, ktoré sú vhodné pre  najmenšie detičky, a to prakticky ihneď od narodenia. Boli vyvinuté so zameraním na citlivú detskú pokožku, preto je samozrejmosťou, že neobsahujú parabény a sú dermatologicky testované.

Pokiaľ ste sa rozhodli pre jednorazové plienky, máte na výber veľké množstvo druhov a veľkostí. Je dobré vedieť, že každé dieťatko má na plienky iný názor, a to dokonca aj v prípade, že ide o súrodencov. Nebojte sa vyskúšať niekoľko druhov a značiek, kým nájdete ten pravý typ práve pre vás. Nezabúdajte, že hlavným kritériom by mala byť ich praktickosť a najmä suchý zadoček vášho bábätka.

Ďalšie články k téme Viete, ako vybrať tie správne plienky pre vášho drobca?

O autorovi
Redakcia BabyClub Dr.Max
Redakcia BabyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BabyClub Dr.Max
Redakcia BabyClub Dr.Max
Čítať viac od autora