PharmDr. Zdenka Bartošová

PharmDr. Zdenka Bartošová

9 článkov
 • Ako premôcť stres?

  Stres sa stáva čoraz častejšou civilizačnou výzvou, s obrovským vplyvom na naše zdravie a pohodu. Jeho negatívne účinky môžu prispieť k vzniku rôznych zdravotných problémov. Ak sa pýtate, ako s ním bojovať, existuje niekoľko účinných spôsobov, ako zmierniť jeho dopad.     
  Ako premôcť stres?
 • Naozaj stačí na vyčistenie pleti len micelárna voda?

  Dôkladná péče o pleť vždy vyžadovala viackrokový proces. Micelárna voda, ktorá sa pred 25 rokmi stala populárnou, ponúka okamžité a pohodlné odlíčenie a vyčistenie pleti v jednom kroku. Avšak, je otázka, či je toto čistenie skutočne dostačujúce?
  Naozaj stačí na vyčistenie pleti len micelárna voda?
 • Ako schudnúť?

  Dnes je veľmi rozšíreným trendom zdravo vyzerajúca postava. Kult štíhlosti sa zameriava na vyvážené stravovanie, kvalitné potraviny a pravidelnú fyzickú aktivitu. Ako ste na tom vy? Udržiavate si stabilnú hmotnosť alebo sa neustále pokúšate nejaké kilečko schudnúť? Ako sa vám to darí? A poznáte zásady zdravého chudnutia?
  Ako schudnúť?
 • Prerezávanie detských zúbkov bolí niekedy viac rodičov

  čo potrebujete vedieť o prerezávaní zúbkov? 
  Prerezávanie detských zúbkov bolí niekedy viac rodičov
 • Viete odlíšiť alergickú nádchu od tej bežnej?

  Občas sa stane, že sa ráno zobudíme so zapchatým nosom. V takýchto prípadoch je bežnou prvou voľbou liečby použitie nosových kvapiek alebo sprejov. Avšak, ak nám nádcha neustupuje po dobu jedného či dvoch týždňov, alebo sa pravidelne objavuje a zmizne, môžeme si položiť otázku, či ide o bežnú vírusovú nádchu alebo alergickú reakciu.
  Viete odlíšiť alergickú nádchu od tej bežnej?
 • Príbalový leták – ako mu rozumieť?

  Okrem samotného lieku je v každom balení aj priložený leták obsahujúci množstvo detailných informácií, ktorý sa odborne označuje ako "Písomná informácia pre užívateľa" (PIU). Tento leták má dôležitú úlohu v poskytovaní podrobných informácií o lieku pacientom.
  Príbalový leták – ako mu rozumieť?
 • Ako premôcť horúčku, aby nepremohla vaše dieťa?

  Prečítajte si, ako znížiť deťom vysokú teplotu. 
  Ako premôcť horúčku, aby nepremohla vaše dieťa?
 • Chcete spomaliť starnutie pokožky? Pozor na UV žiarenie!

  V konci minulého storočia sa rozšíril celosvetový trend "kult opáleného tela". Všetci sme túžili po opálení ako "čokoládoví". Najpopulárnejším opaľovacím prípravkom bol Nubian 6. Avšak informácie o ozónovej dierke, narastajúcom prenikaní slnečného žiarenia a jeho škodlivých účinkoch boli veľmi obmedzené.      
  Chcete spomaliť starnutie pokožky? Pozor na UV žiarenie!