Aniball Inco - pro aktivní život ženy

1×1 ks, zdravotnícka pomôcka

Značka: ANIBALL

Aniball INCO je určený na prevenciu a liečbu stresovej inkontinencie moču.

54,89
Doprava zadarmo

O produkte: Aniball Inco - pro aktivní život ženy 1×1 ks, zdravotnícka pomôcka

X024352

Hlavný popis produktu

Aniball INCO je zdravotnícky prostriedok na tréning vedomej relaxácie (uvoľnenia) a aktivácie (stiahnutia) svalov panvového dna dospelej ženy. Balónik pomáha objaviť panvové dno a zistiť, ako s ním efektívne pracovať v kontexte s dychom.

Pre koho je balónik vhodný? Pre aktívne ženy, ktoré chcú lepšie spoznať svoje telo.

Prevencia a liečba s Aniball INCO:

Slúži na tréning správnej funkcie (aktivácia/relaxácia) svalov panvového dna pre prevenciu a liečbu stresovej inkontinencie.
Vďaka svojmu premenlivému tvaru a veľkosti sa optimálne prispôsobí individuálnej anatómii každej ženy.
K efektívnemu využitiu pomôcky je dôležitá dôslednosť Pravidelným tréningom (tj. každý deň aspoň 5 min) dochádza k zmierneniu problémov počas približne 3 mesiacov.
Využitie pomôcky na precvičovanie svalov panvového dna je limitované zdravotným stavom ženy. Na posúdenie vhodnosti cvičenia a zváženia všetkých kontraindikácií by použitie malo byť konzultované s fyzioterapeutom alebo lekárom.
Pri cvičení vždy postupujte presne podľa inštrukcií návodu. Počas cvičenia je dôležitá spolupráca s dychom, je nevyhnutné nezadržiavať dych! (okrem momentu zakašľania pri nácviku odolania zvýšenému tlaku).
Je bežné cítiť únavu panvových svalov a je signálom, že je cvičenie vykonávané správne. Ak je však únava taká veľká, že už svaly nemožno takmer aktivovať, cvičenie je potrebné ukončiť a neprepínať sa.
Nikdy necvičiť cez bolesť ani cvičením bolesť zámerne vyvolávať. Bolesť nie je známkou správneho cvičenia. Optimálne je pociťovať príjemný ťah z pretiahnutia alebo svalovej aktivácie.
Ako cvičenie aplikovať aj v priebehu dňa?

Je dobré učiť sa ovládať svaly panvového dna aj počas dňa mimo cvičenia s balónikom. Napríklad pred zakašľaním či kýchnutím si žena môže predstaviť, že balónik opäť drží a bráni mu vykĺznuť z pošvy von. Táto vedomá aktivácia pomôže regulovať únik moču v záťažovej situácii.

Panvové dno nesmie byť nikdy „posilňované“ prerušovaním močenia! Týmto zlým postupom sa jednak zvyšuje riziko opakovanej infekcie močových ciest a môže dôjsť k narušeniu vylučovacieho reflexu, ktoré prispieva inkontinencii!

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.

Kategórie produktov