Ambroxol AL 75 retard

1×20 cps, uvoľnenie hlienov

Značka: STADA

Liek pomáha na uvoľnenie hlienov pri ochoreniach dýchacích ciest pri náhlych a dlhodobých ochoreniach priedušiek a pľúc pri vzniku hustého hlienu.

5,99
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Ambroxol AL 75 retard 1×20 cps, uvoľnenie hlienov

24575 ADC

Hlavný popis produktu

Liek, ktorý pomáha uvoľňovať hlien pri ochoreniach dýchacích ciest. Používa sa na uvoľňovanie hlienu pri náhlych a dlhodobých ochoreniach priedušiek a pľúc sprevádzaných vznikom hustého hlienu.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti starším ako 12 rokov: 1 kapsula 1x denne (zodpovedá 75 mg ambroxoliumchloridu denne)

Dĺžka liečby
Dĺžka liečby sa stanovuje individuálne v závislosti od indikácie a klinickej odpovede. Ambroxoliumchlorid sa nemá bez porady s lekárom užívať dlhšie ako 5 dní.

Spôsob použitia

Kapsula sa prehltne nerozhryzená a zapije sa dostatočným množstvom tekutiny (napr. voda, šťava alebo čaj) po jedle, najlepšie večer. Pacientovi je potrebné zaistiť dostatočný prísun tekutín počas dňa.

Upozornenie

Liek sa môže v tehotenstve (najmä v prvom trimestri) a počas dojčenia podávať jedine po starostlivom zvážení pomeru prínosu a rizika liečby.
Liek nie je vhodný pre deti mladšie ako 12 rokov.
Pri poruche funkcie obličiek alebo pri závažnom ochorení pečene sa môže liek podávať len pod dohľadom lekára (v dlhších časových intervaloch alebo nižších dávkach).
Ak sú prítomné príznaky alebo prejavy progresívnej kožnej vyrážky (niekedy spojené s pľuzgiermi alebo sliznicovými léziami), liečba ambroxolom sa má okamžite prerušiť a má sa vyhľadať lekárska pomoc.
Liek obsahuje sacharózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

ambroxoliumchlorid

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.