Bolesť hrdla

16. 10. 2019 · 2 minúty na prečítanie

 

Bolesť hrdla patrí k častým sprievodným príznakom hlavne angíny a prechladnutia.

 Pri zápale hrdla dochádza k zápalu a opuchom sliznice v hrdle. Najčastejšie príznaky sú škriabanie v hrdle, opuch, pálivá bolesť, ťažkosti pri prehĺtaní. Môže byť bakteriálneho, vírusového pôvodu, bolesť však môže spôsobiť aj dlhodobé rozprávanie, prach, peľ, znečistené prostredie, suchý vzduchči  reflux.

Na liečbu bolesti sa používajú pastilky, spreje a kloktadlá s obsahom antiseptík. Antiseptiká sú liečivá určené na zmiernenie nepríjemných príznakov spojených s bolesťou hrdla. Najčastejšie používané sú benzydamín, jodovaný povidion, chlorhexidín, a amylmetakrezol. Môžu sa vyskytovať aj v kombinácii s lokálnym anestetikom, ktoré ma za úlohu tlmiť bolesť v ústnej dutine. Na liečbu možno použiť aj lokálne antibiotikum- tyrotricín, ktoré je vhodné na liečbu bolestivého a zapáleného hrdla. Pomoc nájdeme aj v prírode, na zapálené hrdlo priaznivo pôsobí šalvia, rumanček, nechtík, propolis, slez, baza. Môžu byť vo forme pastiliek, roztoku na kloktanie alebo ako čajovina.

Pri bolesti hrdla je potrebný dostatočný príjem tekutín, vhodné sú aj výplachy slanou vodou, ale taktiež med, citrónová šťava, zázvor. Posilniť organizmus sa odporúča hlavne vitamínom C, zinkom, ale aj betaglukán a výťažky z echinacei pôsobia na priaznivo na imunitný systém. Ak sa zdravotný stav nezlepší do dvoch dní, je potrebné navštíviť lekára a ten na základe CRP testu zvolí adekvátnu liečebnú terapiu.

1×15 ml, liek
Liek s dezinfekčným a protizápalovým účinkom. Zmierňuje bolesť hrdla a napomáha pri zápaloch v ústnej dutine-afty. Vhodný aj po operáciach.
1×15 ml, liek
Liek s dezinfekčným a protizápalovým účinkom. Zmierňuje bolesť hrdla a napomáha pri zápaloch v ústnej dutine-afty. Vhodný aj po operáciach.
1×20 ks, liek
Liek s dezinfekčným a protizápalovým účinkom. Tlmí bolesť hrdla, napomáha pri zápaloch v ústnej dutine. Citrónová príchuť vhodná aj pre diabetikov.
1×24 ks, liek
Liek s antiseptickým a antibakteriálnym účinkom. Pomáha tlmiť bolesť hrdla a je vhodný pri zápaloch v ústnej dutine-afty.
1×24 ks, liek
Liek s antiseptickým a antibakteriálnym účinkom. Pomáha tlmiť bolesť hrdla a je vhodný pri zápaloch v ústnej dutine-afty. Citrónová príchuť, vhodný pre diabetikov.
1×24 ks, liek
Liek na utlmenie bolesti spojenej s opuchom hrdla, nepríjemným prehĺtaním. Má protizápalový účinok. Cmúľacie pastilky s medovo-citrónovou príchuťou.
1×24 ks, liek
Liek s antiseptickým účinkom. Napomáha zmierniť opuch a bolesť hrdla, vhodný pri zápaloch sliznice hltana. Cmúľacie pastilky so šalviou.
1×12 ks, výživový doplnok
Výrobok je zložený z viacerých účinných zložiek, pôsobí najmä na dýchacie cesty (katary dýchacích ciest, najmä bronchitis, ťažšie dýchanie, zvlášť pri suchom kašli).

1×40 cps, 30+10 zadarmo
Výživový doplnok Kolostrum je pripravený šetrným spracovaním kravského kolostra. Výrobca garantuje overený pôvod zo zdravých kráv. Produkt obsahuje presne definované množstvo účinných látok.
1×100 tbl, zinok
Zinok napomáha k normálnej funkcii imunitného systému, prispieva k plodnosti a dobrej funkcii reprodukčných orgánov. Je to tiež silný antioxidant.
1×60 cps, výživový doplnok
Prípravok s obsahom čistého vitamínu D. Dôležitý doplnok pre správne fungovanie imunitného systému, udržanie zdravých kosti a zubov, udržanie správneho fungovania svalov.
1×60 cps, výživový doplnok
Doplnok výživy, ktorý obsahuje kyslomliečne baktérie podporujúce imunitný systém. Napomáha posilňovať obranyschopnosť organizmu a je vhodný pri liečbe ATB.
1×30 cps, výživový doplnok
Doplnok výživy obsahujúci probiotiká, prebiotiká, imunoglukán a vitamín C. Napomáha posilňovať imunitný systém, obnovovať črevnú mikroflóru. Má antioxidačný účinok.
1×60 cps, výživový doplnok
Doplnok výživy obsahujúci imunoglukan-prírodnú látku a vitamiín C. Pomáha pri tvorbe kolagénu, chráni pred oxidačným stresom, priaznivo pôsobí na imunitný systém.
1×100 tbl, výživový doplnok
Zinok prispieva k udržaniu zdravej pokožky, nechtov a vlasov.
1×90 tbl, žuvacie tablety
4.9
(12)
Výživový doplnok s obsahom vitamínu C pre správnu funkciu imunitného systému.