Yves Rocher

  (574)

Už 60 rokov sa značka Yves Rocher venuje objavovaniu sveta rastlín a v jeho bezbrehom bohatstve hľadajú riešenie každej nedokonalosti, s ktorou sa ženy v snahe byť krásne potýkajú. Príroda je pre značku viac, než zdroj inšpirácie, je v samom jadre ich konania. Objavte svet Yves Rocher, objavte ich záväzky, filozofiu a spôsob myslenia. Ponorte sa do sveta rastlinnej kozmetiky.

Rastlinná kozmetika je jedinečné know-how, ktoré Yves Rocher rozvíja už viac ako 60 rokov. Každý deň sa znova a znova zamýšľajú nad zložením ich produktov a posúvajú hranice ich znalostí, aby mohli v ich produktoch ženám ponúknuť len to najlepšie z prírody.

Aktívne látky rastlinného pôvodu

Práve tie hrajú v zložení výrobkov Yves Rocher hlavnú úlohu. Výťažky z rastlín, ktoré pestujú vo Francúzsku a v ďalších oblastiach sveta, si vybrali pre ich blahodarné účinky na pleť. V produktoch od Yves Rocher sa preto skrývajú napríklad hydratačné vlastnosti kosmatcovníka alebo detoxikačné účinky aphloie. Vďaka sile týchto rastlín z nich nie je potreba používať veľké množstvo, k optimálnemu výsledku totiž stačí naozaj málo.

• 100 % aktívnych látok je rastlinného pôvodu

Zložky prírodného pôvodu

Okrem aktívnych látok rastlinného pôvodu používajú aj ďalšie zložky prírodného pôvodu. Skúmajú bohatstvo prírody, aby objavili spôsob, ako zabezpečiť optimálnu účinnosť látok a našli ingrediencie potrebné pre zmyslové vlastnosti výrobku. Ich cieľom je ponúkať produkty, v ktorých zložení majú prírodné zložky čoraz väčší podiel, a zároveň zachovať ich účinnosť a cenovú dostupnosť.

• 1100 z celkového počtu 1400 našich ingrediencií je prírodného pôvodu. Zvyšných 300 používame kvôli bezpečnosti našich produktov

Syntetické zložky

kvôli bezpečnosti a zmyslovým vlastnostiam produktov

Výhodou syntetických látok je, že ich správanie je konštantné a dokáže sa presne odhadnúť. Používajú ich preto len v prípadoch, keď neexistuje bezpečná prírodná alternatíva a je potrebná ich pomoc. Pristupuje sa k nim striedmo a používajú sa iba v bezpečných dávkach.

Čo v produktoch Yves Rocher nenájdete

Jedným z cieľov Yves Rocher je pristupovať s rešpektom k pokožke a k prírode. Preto sú v rámci procesu, pomocou ktorého neustále prehodnocujú zloženie ich výrobkov a úplne upustili od používania určitých ingrediencií. Okrem 1300 zložiek, ktorých používanie v kozmetike zakazuje európska legislatíva, sa dobrovoľne vzdali používania ďalších 300 ingrediencií.

Zaviazali sa v produktoch používať menej minerálnych olejov a voskov, pretože pochádzajú z neobnoviteľných zdrojov a nie sú ľahko biologicky odbúrateľné. V prípade oplachových produktov, ktoré sa z odpadových vôd môžu dostávať do prírody, zašli ešte ďalej a minerálne oleje a vosky pri ich výrobe nepoužívajú vôbec.

• Od roku 2010 sú šampóny bez silikónov a v peelingových výrobkoch nenájdete plastové exfoliačné čiastočky. Legislatívne nariadenia v tomto ohľade prišli až o dva roky neskôr.

ZÁVÄZOK LÁSKY VOČI PRÍRODE OD YVES ROCHER

Zoradiť podľa