Wobenzym

1×300 tbl, liek obsahujúci enzýmy

Značka: WOBENZYM

Liek proti zápalom, opuchom a poruchám imunity. Napomáha pri pooperačných a poúrazových stavoch. Znižuje opuchy, zápaly. Je nápomocný pri rekonvalescencii.

Varianty podľa počtu tabliet
65,19
Doprava zadarmo

Zákazníci kúpili aj

ProfiZYM Plus

1×60 cps, výživový doplnok
Doplnok výživy obsahujúci enzýmy, selén a vitamín C. Prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, redukcii únavy a vyčerpania a normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu chrupaviek.

ProfiZYM Plus

1×180 cps, výživový doplnok
ProfiZYM® PLUS je výživový doplnok obsahujúci vyvážený komplex synergicky pôsobiacich neživočíšnych enzýmov, vitamínov a minerálov.

O produkte: Wobenzym 1×300 tbl, liek obsahujúci enzýmy

0566D ADC

Liečivá sila enzýmov

Wobenzym® je jediný registrovaný liek v oblasti enzymoterapie dostupný na Slovensku. Silou prírodných enzýmov urýchľuje hojenie po úrazoch a operáciách, posilňuje oslabenú imunitu, znižuje opuchy, bolesti kĺbov a zlepšuje ich celkovú hybnosť. Užívajte si viac pekných chvíľ Vášho života!

Wobenzym® je liek určený na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľov. Liek Wobenzym® významne skracuje dobu hojenia po úrazoch a po niektorých operáciách (artroskopické výkony, ORL a stomatológia).

Wobenzym® pôsobí proti zápalu

Liečivý prípravok Wobenzym® obsahuje unikátnu kombináciu enzýmov, ktoré majú schopnosť podporiť imunitu, priaznivo ovplyvňujú zápalovú reakciu a do istej miery aj rozpúšťajú krvné zrazeniny. Urýchľujú priebeh zápalu a zmierňujú jeho následky, znižujú opuch. Wobenzym® znižuje väzkosť krvi a tým zlepšuje krvný obeh v najdrobnejších cievach. Obsiahnutý rutín normalizuje priepustnosť cievnej steny. Zápaly, bolesti a opuchy rýchlejšie odznievajú a hojenie je tak jednoduchšie.

Kedy užívať Wobenzym®?

*nenahrádza liečbu antibiotikami pri bakteriálnom zápale, ale posilňuje ich účinok

Účinné zložky

Liek Wobenzym® obsahuje komplex aktívnych enzýmov a rutín.
Liečebné účinky Wobenzymu® sú overené rozsiahlym vedeckým výskumom a viac ako 50-ročnou liečebnou praxou.

Ako užívať Wobenzym®?

Na začiatok liečby 3x 5 až 3x 10 tabliet denne.

S ústupom choroby sa dávkovanie postupne znižuje až na dávku 3x 3 tablety denne.

Pre maximálnu aktivitu enzýmov odporúčame užívať aspoň 30 minút pred jedlom alebo najmenej 90 minút po jedle. Tablety sa zapíjajú väčším množstvom vody (približne 250 ml).

Enterosolventné tablety sa nemajú hrýzť, deliť alebo drviť, pretože obalová vrstva chráni tabletu pred jej degradáciou v tráviacom trakte.

Dávkovanie

Liek Wobenzym® je ako podporná liečba vhodný pri indikáciách:

Liek Wobenzym® je ako alternatívna liečba vhodný pri indikáciách:

*Liek je určený na použitie u dospelých a detí vo veku od 6 rokov. U detí mladších ako 6 rokov sa má liečba začať po zvážení pomeru rizika a prínosu ošetrujúcim pediatrom.

Enzýmy k vašim službám

Liečebné účinky lieku Wobenzym® sú postavené na unikátnej kombinácii prírodných enzýmov, ktorá je overená rozsiahlymi vedeckými štúdiami. Enzýmy sú zvláštny druh bielkovín umožňujúci priebeh desiatok zásadných procesov ľudského tela. Podieľajú sa napríklad na hojení rán a úrazov, nervovej činnosti či imunitnej odozve. Bez enzýmov by tieto procesy v organizme v podstate nemohli prebiehať.

Prírodné enzýmy proti zápalom

Pri zvládaní zápalov majú v našom tele zvláštny význam takzvané proteolytické enzýmy. Pomáhajú nám zaisťovať rovnováhu imunitného systému tak, aby zápaly prebehli rýchlo a bez následkov. Ak ale máme oslabenú imunitu alebo nás ohrozuje silný zápal, je vhodné podporiť náš obranný systém podávaním obdobných enzýmov zvonku. Enzýmy obsiahnuté vo Wobenzyme® pôsobia proti zápalom kdekoľvek v našom tele. Urýchľujú vstrebávanie opuchov, krvných podliatín a výronov, skracujú dobu hojenia a podporujú úplné doliečenie zápalov tak, aby nedochádzalo k ich opakovaniu. Pretože zápaly sú súčasťou mnohých zdravotných problémov, Wobenzym® je možné používať pri liečbe širokého okruhu ochorení.

Zloženie

Jedna gastrorezistentná tableta obsahuje:
Pankreatín 300 Protease Ph. Eur.-j., Papaín 90 F.I.P.-j., Bromelaín 225 F.I.P.-j., Lipáza 34 F.I.P.-j., Amyláza 50 F.I.P.-j., Trypsín 360 F.I.P.-j.,
Chymotrypsín 300 F.I.P.-j., Trihydrát rutínu 50 mg.

Celková proteolytická aktivita: 570 F.I.P.-j.
Celková amylolytická aktivita: 4030 F.I.P.-j.
Celková lipolytická aktivita: 4525 F.I.P.-j.

F.I.P. jednotka je miera enzymatickej aktivity podľa Medzinárodnej farmaceutickej federácie. Vyjadruje, aké množstvo substrátu sú príslušné enzýmy schopné spracovať za danú jednotku času.

Pomocné látky: Jadro: monohydrát laktózy, kukuričný škrob, magnesium-stearát, kyselina stearová 95%, koloidný bezvodý oxid kremičitý, mastenec.
Poťahová vrstva: mastenec, kopolymer MA/MMA 1:1, natrium-lauryl-sulfát, triethylcitrát, hypromelosa, hyprolosa, mikrokryštalická celulóza, glycerol 85%, Ponceau 4R (E124), oranžová žlť (E110), oxid titaničitý, makrogol 6000.

Upozornenie

Wobenzym® by sa nemal užívať v situáciách, ktoré sú spojené so zvýšeným sklonom ku krvácaniu alebo so zvýšenou fibrinolýzou (rozpúšťaním krvných zrazenín). Liek sa nesmie užívať pri známej precitlivenosti na účinné či pomocné látky alebo pri precitlivenosti na ovocie ako ananás alebo papája.

Wobenzym® je registrovaný liek v oblasti systémovej enzymoterapie.
Wobenzym® je liek určený na vnútorné použitie.
Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľov.

 

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.