Vagisan Lactic Acid

1×7 ks, vaginálne čipky na intímnu hygienu

Značka: VAGISAN

Vagisan Lactic Acid je 7 vaginálnych čapíkov s obsahom kyseliny mliečnej na udržanie a obnovenie prirodzenej hladiny pH vo vagíne. Podporuje rast prirodzenej vaginálnej mikroflóry (baktérie mliečneho kvasenia, laktobacily) a pôsobí ako prevencia vaginálnych infekcií.

Zľava 10 % Zľava -10 % na vybrané produkty, po zadaní zľavového kódu: 1MNOC. Akcia platí iba 27. 5. do 23:59.
11,69
Maximálny povolený počet: 1 ks
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Vagisan Lactic Acid 1×7 ks, vaginálne čipky na intímnu hygienu

P4782A ADC

Vaginálne čapíky s kyselinou mliečnou na udržanie a obnovenie prirodzeného vaginálneho pH. Čapíky obsahujú zmes kyseliny mliečnej a laktátu sodného. Používanie kyseliny mliečnej obnovuje normálne vaginálne prostredie a podporuje rast prirodzenej vaginálnej mikroflóry (baktérie mliečneho kvasenia, laktobacily). Zároveň sa potláča rast baktérií spôsobujúcich infekcie.

Čapíky sa môžu používať na udržanie alebo reguláciu prirodzenej hladiny pH vo vagíne u dospelých žien, počas tehotenstva a dojčenia a u dievčat po konzultácii s lekárom. Môžu sa tiež používať ako prevencia vaginálnych infekcií u žien náchylných na tieto ťažkosti alebo ako doplnok liečby vaginálnych infekcií.
Čapíky sa môžu používať aj počas tehotenstva a dojčenia. Viac na adc.sk

Spôsob použitia

Zavádza sa 1 čapík 1x denne večer pred spaním.
Čapík zavedie čo najhlbšie do vagíny. Zavedenie sa najlepšie vykonáva v ľahu na chrbte s mierne pokrčenými nohami. Ak je vagína relatívne suchá, čapík možno pred zavedením navlhčiť pod tečúcou vodou, aby sa ľahšie zavádzal. Počas používania sa odporúča nosiť hygienické vložky.

Dĺžka používania je zvyčajne 5–7 dní.
Na pravidelné udržiavanie normálnej hladiny pH vo vagíne, napr. u žien náchylných k vaginálnym infekciám, sa môže bezpečne používať aj 2-3x týždenne počas dlhšieho obdobia.

Upozornenie: Pozorne si prečítajte návod na použitie a informácie o bezpečnom používaní. Nepoužívajte, ak ste alergický na niektorú zo zložiek. Neodporúča sa používať počas menštruácie. Počas menštruácie by ste liečbu mali prerušiť. Dievčatá by mali používať pomôcku len po konzultácii so svojím lekárom, pretože zatiaľ neexistuje dostatok poznatkov na to, aby sa pomôcka bežne odporúčala na používanie u detí. Ak máte v súčasnosti vaginálnu infekciu (napr. zvýšený výtok, výtok s nepríjemným zápachom, svrbenie a pálenie pri otvore vagíny), mali by ste sa pred použitím pomôcky poradiť so svojím lekárom kvôli správnej diagnostike príznakov a vhodnej liečbe. Možno budú potrebné lieky, prípadne sa bude musieť liečiť aj váš partner. Ak sa  príznaky vaginálnej infekcie pri používaní pomôcky zhoršia alebo sa nezlepšia do 8 dní, mali by ste prestať pomôcku používať a poradiť sa s lekárom. Upozornenie sa týka najmä žien, ktoré trpia silnou vaginálnou suchosťou (napr. počas menopauzy a v nasledujúcich rokoch). Keďže pomôcka neobsahuje spermicídy (látky, ktoré zabíjajú mužské spermie), neposkytuje žiadnu ochranu pred neželaným tehotenstvom. Odolnosť latexových kondómov a antikoncepčných pesarov/diafragmy môže byť znížená, ak sa používajú súčasne s vaginálnou kyselinou mliečnou. Z tohto dôvodu by sa pomôcka nemala aplikovať pri používaní latexových kondómov alebo antikoncepčných pesarov (diafragmy). Uchovávajte mimo dohľad a dosah detí.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.