Sme Mastercard lekárňami roka 2022

10. 5. 2023 · 2 minúty na prečítanie

 

Bratislava 9. mája 2023 – Víťazi kategórií a absolútny víťaz ocenenia Mastercard Obchodník roka 2022 vyšli z reprezentatívneho prieskumu. Pri hodnotení boli
brané do úvahy faktory pozície na trhu a faktory dôvery zákazníkov. Celkový index aj dané faktory vo výsledku zohľadnili celkovú situáciu na trhu a pozíciu firmy v rámci konkurenčného prostredia.


Absolútnym víťazom sa každoročne stala spoločnosť, ktorá dosiahla v rámci výskumu najvyššie celkové skóre naprieč všetkými kategóriami. V celkovom rebríčku sme sa ocitli na treťom mieste. Pred nami boli dm drogérie na prvom a Martinus na druhom mieste. V kategórii Lekáreň sme obsadili prvé miesto pred BENU lekárňami a internetovovu lekárňou pilulka.sk, a to najmä vďaka zapamätateľnosti a najlojálnejšej základni zákazníkov. Toto umiestnenie poukazuje na výsledok práce všetkých zamestnankýň a zamestnancov, ktorí dennodenne poskytujú starostlivosť návštevníkom lekární, ale aj zákazníkom nakupujúcim online. Zásadný podiel však patrí aj všetkým, ktorí stoja v pozadí a podporujú firmu z centrál či distribúcie a logistiky.

Pred galavečerom spojeným s odovzdávaním cien sa konala konferencia New Retail Summit 2023, v rámci ktorej boli prezentované tri projekty vybrané odbornou porotou. Jedným z finalistov sme boli aj my, konkrétne s projektom dispenzačného robota v lekárňach. Projekt na konferencii prezentoval prevádzkový riaditeľ Jaroslav Kypr. O najlepšej inovácii rozhodovali účastníci konferencie. Sme radi, že naša inovácia zaujala profesionálov z biznisu najviac a odovzdali nám najvyšší počet hlasov, čo znamenalo, že sme získali prvenstvo a stali sa digitálnym šampiónom v oblasti inovácií.

Prezentáciu Jaroslava Kypra, ako aj výsledok hlasovania odbornej verejnosti, si môžete pozrieť vo videách dostupných po kliknutí na tieto odkazy: prezentácia a hlasovanie za najlepšiu inováciu roka 2022.