Dr.Max inštaluje vo svojich lekárňach ochranné kryty

20. 3. 2020 · 3 minúty na prečítanie

Bratislava 20. marca 2020 – Zvýšenie bezpečnosti zamestnancov, zlepšenie preventívnych opatrení pre zákazníkov a nedostatok ochranných pomôcok sú hlavné dôvody nového mimoriadneho opatrenia v lekárňach Dr.Max. Farmaceutov a farmaceutických laborantov bude chrániť ochranného plexisklo.Impulz na zavedenie ochrannej bariéry z priesvitného plexiskla prichádza v čase akútneho nedostatku ochranných pomôcok. „Naši kolegovia v lekárňach sú pod enormným tlakom. Ako zdravotnícki pracovníci sú bezpochyby v prvej línii kontaktu s pacientmi a denne pracujú s vedomím vysokého rizika infikovania novým koronavírusom. Aj preto, ešte viac ako kedykoľvek v minulosti, je pre nás absolútnou prioritou ich zvýšená ochrana. Plošné zavedenie bariéry z priesvitného plexiskla je riešenie, ktoré sa stretáva s pozitívnou spätnou väzbou. A to je pre nás najdôležitejšie,“ uvádza Jan Žák, generálny riaditeľ lekární Dr.Max na Slovensku.

Dr.Max začal s inštaláciou ochranných plexiskiel vo štvrtok 19. marca 2020 vo svojich lekárňach v hlavnom meste. Postupne vybaví touto novinkou všetkých viac ako 300 lekární na Slovensku. Z pohľadu priorít a akútnosti inštalácie sú to potom najmä lekárne nachádzajúce sa v obchodných priestoroch a galériách supermarketov, kde je aktuálne evidovaná najvyššia koncentrácia a pohyb návštevníkov. Následne pribudnú ochranné bariéry v nemocničných a poliklinických lekárňach, aby napokon najneskôr do konca budúceho týždňa bola ochrannými plexisklami vybavená každá lekáreň Dr.Max.

Okrem nových ochranných bariér, ktoré postupne inštalujú v lekárňach a ktoré majú oddeliť lekárnikov od návštevníkov a zvýšiť preventívne opatrenia, pristúpil Dr.Max k viacerým mimoriadnym opatreniam. Zákazníkov napríklad vyzýva k individuálnemu vstupu do priestorov lekární, ten je potom podmienený ochranou tváre a v prípade možnosti apelujú na bezhotovostné platby. Tiež pripravili dôležité pokyny, ktoré pomôžu urýchliť výdaj liekov, čím prispievajú k zodpovednému správaniu. Dôležité pokyny sú uvedené na priečelí každej lekárne a dostupné sú aj na webe https://www.drmax.sk/aktualna-situacia-v-drmax.

V neposlednom rade je to potom výzva smerom na pacientov a zákazníkov, aby si nevytvárali neodôvodnené prehnané zásoby liekov. „Chceli by sme touto cestou ľudí vyzvať, aby k nákupom a zásobovaniu sa lekárenským sortimentom pristúpili zodpovedne,“ dodáva generálny riaditeľ lekární Dr.Max na Slovensku Jan Žák.


Ďalšie články k téme Dr.Max inštaluje vo svojich lekárňach ochranné kryty

 • Ako vplýva long COVID na naše črevá? Budete prekvapení

  Ako vplýva long COVID na naše črevá? Budete prekvapení

  · 5 minút na prečítanie
  • probiotiká
  Long COVID trápi čoraz viac ľudí. Výsledky najnovších štúdií ukazujú, že môže súvisieť so zložením mikrobiómu čriev. Čo sa s tým dá robiť?
 • Tipy ako zastaviť vypadávanie vlasov po covide

  Tipy ako zastaviť vypadávanie vlasov po covide

  · 6 minút na prečítanie
  • vypadávanie vlasov
  Medzi časté príčiny dlhotrvajúceho covidu patrí aj vypadávanie vlasov. Výskumy však ukazujú, že ľahký pohyb a vitamínová terapia môžu významne znížiť tieto nežiaduce následky.
 • Ako vybrať teplomer pre dieťa?

  Ako vybrať teplomer pre dieťa?

  · 8 minút na prečítanie
  • horúčka
  • chrípka
  • BEBELO
  Pre nastavenie správnej liečby akéhokoľvek infekčného ochorenia dieťaťa je kľúčové poznať jeho telesnú teplotu. Podľa čoho si však vybrať správny teplomer pre dieťa?