Sudocrem MULTI-EXPERT

1×250 g, ochranný krém

Značka: SUDOCREM

Sudocrem® MULTI-EXPERT, odborník na rôzne potreby pokožky. Ochranný krém na podporu liečby a prevencie plienkovej dermatitídy, odrenín a podráždenia pokožky, dermatitídy pri inkontinancii u dospelých, pre ochranu pokožky v okolí poranení. Zdravotnícka pomôcka.

Varianty podľa hmotnosti
9,89
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Sudocrem MULTI-EXPERT 1×250 g, ochranný krém

X42154 ADC

Sudocrem MULTI-EXPERT

Jeden krém. Dvojaký účinok.

O produkte

Sudocrem je už viac ako 90 rokov spoľahlivým spojencom mamičiek. Upokojuje podráždenú pokožku a pomáha liečiť plienkovú dermatitídu. Navyše je pomocníkom pre rôzne potreby pokožky celej rodiny, takže je vhodný pre bábätká, deti, dospelých aj seniorov.

Kedy je vhodné použiť Sudocrem MULTI-EXPERT

 

  • Pri plienkovej dermatitíde (čiže zaparenine)

Sudocrem MULTI-EXPERT vďaka obsahu upokojujúcej zložky lanolín zmierňuje podráždenie pokožky vášho bábätka a vďaka obsahu hlavnej účinnej zložky oxidu zinočnatého vytvára ochrannú vrstvu, zabraňujúcu kontaktu dráždivých látok (obsiahnutých v moči a stolici) s pokožkou. Sudocrem MULTI-EXPERT je vhodný nielen ako podpora pri liečbe, ale aj pri prevencii plienkovej dermatitídy.

 

  • Pri drobných poraneniach pokožky

Sudocrem MULTI-EXPERT si vie poradiť s podráždenou pokožkou aj u dospelých. Je vhodný na podporu liečby odrenín, ktoré vznikajú napríklad pri športe. Napomáha tiež pri podráždení pokožky spôsobenej drobnými poraneniami, ako sú napríklad škrabance a menšie popáleniny (mierne začervenanie a bolestivosť pokožky), ktoré bývajú súčasťou každodenného aktívneho života detí. Používa sa aj na ochranu pokožky v okolí poranenia.

 

  • V prípade dermatitídy pri inkontinencii a preležanín u dospelých

V neposlednom rade Sudocrem MULTI-EXPERT napomáha liečbe a prevencii preležanín u pacientov dlhodobo pripútaných na lôžko a tiež pri podráždení pokožky spôsobenej inkontinenciou u seniorov.

Ako používať Sudocrem MULTI-EXPERT

 

  • Pri plienkovej dermatitíde (čiže zaparenine)

Krok 1: Uistite sa, že pokožka zadočku vášho bábätka je pred nanesením krému čistá a suchá.

Krok 2: Pred aplikáciou si umyte a osušte ruky a potom aplikujte tenkú vrstvu ochranného krému Sudocrem MULTI-EXPERT na čistú pokožku.

Krok 3: Jemne rozotrite krém krúživými pohybmi. Vytvorte na pokožke tenký, priesvitný film.

Krok 4: Po aplikácii si umyte ruky.

Tieto kroky opakujte v priebehu dňa tak často, ako je to potrebné. Pokiaľ sa prejavy plienkovej dermatitídy nezlepšia v priebehu niekoľkých dní, konzultujte s lekárom.

 

  • Ďalšie použitie pri podráždenej pokožke, odreninách

Krok 1: Pred aplikáciou si umyte a osušte ruky, naberte malé množstvo ochranného krému Sudocrem MULTI-EXPERT na končeky prstov.

Krok 2: Aplikujte krém v mieste podráždenej pokožky a jemne rozotrite krúživými pohybmi. Vytvorte na pokožke tenký, priesvitný film.

Krok 3: Po aplikácii si umyte ruky.

Zloženie

Zloženie prípravku zostalo takmer nezmenené od roku 1931. Unikátna formula dáva prípravku vlastnosti, vďaka ktorým upokojuje a podporuje liečbu podráždenej pokožky. Účinnými zložkami v prípravku Sudocrem MULTI-EXPERT sú:

  • Oxid zinočnatý - hlavná účinná zložka, absorbuje prebytočnú vlhkosť pod plienkou a tým vytvára pod plienkou priaznivejšie prostredie.
  • Lanolín – upokojuje pokožku a navracia jej vláčnosť.
  • Benzylalkohol - pôsobí proti baktériám a plesniam a zabraňuje ich množeniu.
  • Benzylbenzoát a benzylcinamát - podporujú rast nových buniek pokožky a tým hojenie podráždenej pokožky.

Ochranný krém Sudocrem MULTI-EXPERT je dostupný vo viacerých veľkostiach balenia: 60 g, 125 g, 250 g a 400 g.

Upozornenie

Sudocrem MULTI-EXPERT je zdravotnícka pomôcka. Ochranný krém na podporu liečby a prevenciu: plienkovej dermatitídy, odrenín a podráždenej pokožky, dermatitídy pri inkontinencii u dospelých. Certifikát vydala notifikovaná osoba č. 0482. Pred použitím si pozorne prečítajte návod na použitie a informácie o jej bezpečnom použití.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.