Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Zníženie dávky Lexaurinu a užívanie Elicei: Možná príčina trasu tela a jeho dočasné trvanie.

    Otázka z 20. 8. 2025 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň!uživala som lexaurin 3 mg jeden krát denne,teraz som snizila na 1.5mg ráno už 5 deň a mám trás tela mám to vydržať prejde to,chcem to úplne vysadiť ,začala som aj 10 deň brať eliceu môže byt trás aj stoho?dakujem veľmi pekne za odpoved
    PharmDr. Veronika Kiabová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Dobrý deň, 

    ďakujeme za Vašu otázku.

    Nepokoj patrí medzi symptómy z vysadenia lieku Lexaurin, zvyčajne sa objavujú na druhý, až tretí deň po vysadení liečiva a sú častejšie u pacientov, ktorí užívali dlhodobo vysoké dávky. Pri postupnom znižovaní dávky je výskyt symptómov z vysadenia menej pravdepodobný, nie však vylúčený. Nepokoj patrí aj medzi časté vedľajšie účinky lieku Elicea. Preto je potrebné o uvedených ťažkostiach informovať predpisujúceho lekára, ktorý zváži súvis s užívanými liekmi a rozhodne o ďalšom liečebnom postupe.

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom
    PharmDr. Veronika Kiabová

    Najnovšie otázky v poradni