Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Je bezpečné vysadiť tabletky proti vysokému tlaku pri normálnych hodnotách?

    Otázka z 26. 1. 2025 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Ak 60-ročny človek užíva tabletky proti vysokemu tlaku, avšak pravidelným meraním zistí, že má máva tlak normálny až nízky, je vhodné vysadiť tabletky na zníženie tlaku? Doktorka znížila dávku na polovicu, avsak ranný tlak pred tabletkou je stále normálny až nízky.
    Mgr. Barbora Bičanovská
    Na otázku odpovedá
    Mgr. Barbora Bičanovská

    Dobrý deň.

    Ďakujeme za Vašu otázku.

    V prípade, že Vám predpísané lieky výrazne znižujú krvný tlak, je potrebné upovedomiť o danej skutočnosti predovšetkým predpisujúceho lekára. Ten následne zváži zmenu dávkovania alebo pozmení terapiu. Samovoľné vysadenie liekov na hypertenziu však neodporúčam. 

    Prajem pekný zvyšok dňa.

    S pozdravom

    Mgr. Barbora Bičanovská

    Najnovšie otázky v poradni

    Súvisiace