Prejsť na hlavný obsah
0 výsledkov
  • 0,00 €
    Rýchly košík zatvorený
  • Červený paliaci jazyk a bolestivé vyrážky v ústach pri angine.

    Otázka z 22. 1. 2024 1 minúta na prečítanie
    Anonymná otázka
    Dobrý deň. Dcéru 14 r. boleli uši a lekár jej nasadil kvapky Otobacil do uši plus Cefzil antibiotiká každých 12h.s diagnózou Angína catharralis. Začala mať ale vyrazky v ústach a celý červený jazyk. Takmer nič nevie zjesť, lebo ju pali a štípe. Ako nežiaduce účinky sme tieto príznaky na letáku nenaš
    PharmDr. Lucia Kubáňová
    Na otázku odpovedá
    PharmDr. Lucia Kubáňová

    Dobrý deň
    Ďakujeme za Vašu otázku

    Ak počas diagnostiky lekárom neboli prítomné vyrážky v ústach a červený jazyk, odporúčam kontaktovať dodatočne lekára a informovať ho o výskyte ďalších príznakov. Výražky v ústach môžu byť afty, ktoré sú veľmi bolestivé. Na lokálne zmiernenie bolesti áft je vhodný Kamistad senzitiv gél s obsahom lidokaínu, ktorý má znecitlivejúci účinok, obohatený o rumančekový extrakt. Aplikuje sa ½ cm prúžok gélu 3x denne. Počas výskytu áft môže dieťa odmietať jedlo. Dôležitý je prísun tekutín, aby nedošlo k dehydratácií. 

    Na zmiernenie bolesti môžete podať lieky od bolesti s obsahom ibuprofénu alebo paracetamolu. 

    Prajem pekný zvyšok dňa
    S pozdravom, PharmDr. Lucia Kubáňová

    Najnovšie otázky v poradni