Sinupret

1×50 tbl

Značka: SINUPRET
Liek, ktorý uvoľňuje hlien. Má protizápalový účinok, znižuje opuch sliznice a napomáha vykašliavaniu. Vhodný na dlhodobé užívanie.
7,19
Dočasne nedostupné
Doprava zadarmo nad 29,90 €
7 bodov na vernostnú kartu

O produkte

75744 ADC

Liek uvoľňuje hustý (väzký) hlien pri všetkých ochoreniach dýchacích ciest, ktorý sa nemôže dostatočne alebo vôbec odstrániť prirodzeným spôsobom (kašľaním, smrkaním). V horných dýchacích cestách sú to akútne a chronické zápaly prinosových dutín (sinusitis), ktoré často vznikajú ako obyčajná nádcha, spojená so silnými bolesťami hlavy. V dolných dýchacích cestách je to akútna a chronická bronchitída, pri ktorej väzký sekrét poškodzuje sliznicu, bráni jej samočistiacej schopnosti a zhoršuje dýchanie.

Výťažok z prvosienky a štiavca má protizápalový účinok. Výťažok z bazy čiernej zmenšuje opuch sliznice, čo spolu so sekretolytickým účinkom rastlinných látok, ktoré obsahuje liek priaznivo vplýva na jej regeneráciu, uľahčuje vykašliavanie a „vysmrkanie sa“. Na základe dobrej znášanlivosti lieku je možné dlhodobé užívanie.

Liek sa používa pri akútnych a chronických zápaloch prinosových dutín a dýchacích ciest, ako aj podporná liečba pri antibakteriálnej liečbe.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci od 12 rokov: 2 tablety 3x denne.
Deti od 6 do 11 rokov: 1 tableta 3x denne.

Liek sa nemá užívať dlhšie ako 7 – 14 dní. Ak príznaky pretrvávajú dlhšie, zhoršujú sa alebo sa pravidelne opakujú, v prípade výskytu dýchavičnosti, horúčky alebo hnisavého hlienu, je potrebné poradiť sa s lekárom.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú nerozhryzené a zapíjajú sa trochou tekutiny (napr. pohárom vody). Pacientom s precitliveným žalúdkom sa odporúča užívať tablety po jedle.

Upozornenie

Z bezpečnostných dôvodov sa liekmá podávať počas tehotenstva iba po prísnom vyhodnotení rizika a prínosu ošetrujúcim lekárom.
Liek sa nemá používať počas dojčenia.
Liek sa neodporúča používať u detí do 6 rokov.

Liek obsahuje laktózu, sacharózu, sorbitol a glukózu.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

horec - koreň (Gentianae radix), baza čierna - kvet (Sambuci nigrae flos), prvosienka - kvet (Primulae flos), štiavec - vňať (Rumicis herba), železník - vňať (Verbenae herba)