FITOBIMBI VITAMIN D PLUS DHA

1x10 ml, výživový doplnok

Značka: FITOBIMBI

VITAMIN D PLUS + DHA je doplnok stravy na báze vitamínu D + DHA, ktorý možno užívať už od narodenia, pretože je bez príchutí, farbív a prísad.

15,99
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: FITOBIMBI VITAMIN D PLUS DHA 1x10 ml, výživový doplnok

X020719

Hlavný popis produktu

Produkt je špeciálne navrhnutý tak, aby podporoval rast a vývoj dieťaťa už od prvých dní života do prvého roku veku a aj neskôr. Vitamín D má v tele mnoho funkčných úloh, vrátane vývinu a udržiavania zdravých kostí, kĺbov a svalov a podporuje optimálnu funkciu imunitného a nervového systému.

VÝHODY

Maximálny denný príjem: 400 IU len v 4 kvapkách.

ODPORÚČA SA

Od narodenia do dospievania. V prípadoch nutričného nedostatku a nízkeho príjmu vitamínu D v dennej strave.

AKTÍVNE ZLOŽKY

VITAMÍN D3: Odporúčaná denná dávka je podľa EU legislatívy pre dojčatá stanovená na denný príjem 10 μg, čo zodpovedá 400 IU vitamínu D. Vitamín D plní v tele množstvo funkcií v každom veku. Pre deti od narodenia prispieva k rozvoju kostného, svalového a zubného tkaniva. Podporuje vstrebávanie a fixáciu vápnika v kostiach, čím uľahčuje process získavania a konsolidácie kostnej hmoty, ku ktorému dochádza vo fáze rastu. Okrem toho hrá vitamín D úlohu pri modulácii imunitného systému a jeho schopnosti reagovať na infekcie. Vitamín D je čiastočne prijímaný stravou a čiastočne je produkovaný našou pokožkou pri stimulácii slnečného žiarenia. Tieto zdroje vitamínu D často nestačia na pokrytie denných potrieb, a preto je jeho dopĺňanie hlavne v detstve dôležité pre zabezpečenie zdravého a fyziologického rastu.

DHA: kyselina dokosahexaénová, je poloesenciálna mastná kyselina zo série Omega-3, známa pre svoje významné metabolické aktivity. Vykonáva množstvo funkcií na rôznych úrovniach v tele - a u detí od gestačnej fázy pred narodením sa ukázalo, že pomáha podporovať správny vývoj mozgového tkaniva a kognitívnych schopností. V skutočnosti je DHA najhojnejším Omega-3 tukom v mozgovom tkanive a jej molekulárna štruktúra dáva bunkovým membránam ideálne vlastnosti na účinný prenos nervových vzruchov. DHA je tiež spojená s dozrievajúcimi bunkami a krvnými cievami v mozgovej kôre a niektoré štúdie spájajú správny príjem DHA v prvých mesiacoch a rokoch života so zlepšením IQ. Je tiež dôležitá pre vývoj sietnice a pre zlepšenie zrakovej ostrosti u detí. DHA je možné prijímať v potrave, no okrem niektorých druhov rýb ju väčšina potravín obsahuje v len malom množstve, preto je nevyhnutné prijímať ju formou doplnku stravy.


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.