Dr. Max Pregnancy Test 2in1

1×2ks

Značka: DR. MAX

Diagnostický test in vitro, určený na samotestovanie. Testovacia tyčinka slúži na kvalitatívne stanovenie hCG v moči pre skoré zistienie tehotenstva.

4,29
Maximálny povolený počet: 1 ks
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Dr. Max Pregnancy Test 2in1 1×2ks

X99965 ADC

Diagnostický test in vitro, určený na samotestovanie. Testovacia tyčinka slúži na kvalitatívne stanovenie hCG v moči pre skoré zistienie tehotenstva.
Test má analytickú citlivosť 10 mlUI/ml a je schopný detegovať tehotenstvo už 5-6 dní pred vynechaním dňom menštruácie. Viac na adc.sk

Spôsob použitia

Pred použitím testu je potrebné pozorne si prečítať návod na použitie.

Odber vzoriek:

  1. Vzorka čerstvého moču sa odoberie pomocou jenorazovej nádoby, ktorá je čistá a suchá.
  2. Prvá ranná vzorka moču vo všeobecnosti obsahuje najvyššiu koncentráciu hCG pre včasné zistenie tehotenstva. Na testovanie je však vhodná akákoľvek vzorka moču.
  3. Vzorky sa môžu uchovávať pri izbovej teplote 8 hodín. Ak sa vzorka nemôže testovať okamžite, môže sa skladovať pri teplote 2-8° C po dobu 48 hodín alebo -20 °C po dlhší čas. Vzorky nenechávajte opakovane zmraziť a rozmraziť.

Postup testovania:
Pred testovaním sa nechá testovací prúžok, vzorka moču a/alebo kontrolné vzorky dosiahnuť izbovú teplotu (15-30 °C). Vrecká sa nemajú otvárať, kým nie je pacient pripravený na vykonanie testu.

  1. Testovací prúžok sa vyberie zo zapečaťeného vrecúška a čo najskôr sa použije. 
  2. Testovací prúžok sa ponorí do vzorky moču aspoň na 5 sekúnd tak, aby konec so šípkou smeroval do moču. Prúžok sa nemá ponárať na čiaru „MAX“.
  3. Prúžok sa vyberie a položí na rovnú plochu. Alebo sa ponechá prúžok vo vzorke moču, pokiaľ nie je ponorený nad čiaru „MAX“.
  4. Počká sa, kým sa objavia ružovo sfarbené čiary. Výsledok odčíta do 5 minút (potom už nie).

Interpretácia výsledkov:
POZITÍVNY VÝSLEDOK: Objavia sa 2 výrazné ružovo sfrabené čiary, 1 v testovacej oblasti (T) a 1 v kontrolnej oblasti (C). Poznámka: Intenzita ružovej farby v testovacej oblasti (T) sa môže líšiť v závislosti od koncentrácie hCG prítomného vo vzorke. Preto by sa za pozitívny výsledok mal považovať akýkoľvek odtieň ružovej v testovacej oblasti (T).
NEGATÍVNY VÝSLEDOK: Ojaví sa iba 1 ružová čiara v kontrolovanej oblasti (C). V testovacej oblasti (T) sa neobjaví žiadna viditeľná ružová čiara.
NEPLATNÝ VÝSLEDOK: Kontrolná čiara sa v kontrolnej oblasti (C) neobjaví. Poznámka: Nedostatočné množstvo vzorky alebo nesprávne procesné postupy sú najpravdepodobnejšími dôvodmi zlyhania. Postup sa skontroluje sa test sa zopakuje s novým testovacím pružkom.

Upozornenie: Hoci nie je potrebné testovať prvú rannú vorku, pred testovaním je potrebné vyhnúť sa nadmernému príjmu tekutín. Ak by bola vzorka moču príliš zriedená, mohol by sa dosiahnuť negatívny výsledok. Obsah tejto súpravy je určený len na kvalitatívnu detekciu hCG v moči. Vzorka s nízkou hladinou hCG môže po čase vykázať zmenu vo farbe. Ak by vyšiel negatívny výsledok, ale existuje podozrenie na tehotenstvo, mala by byť po 48-72 hodinách odobraná a testovaná ďalšia vzorka. Lieky na plodnosť obsahujúce hCG môžu spôsobiť zavádzajúce výsledky (tieto lieky na plodnosť sa zvyčajne podávajú injekčne a testovanie príliš skoro po ich podaní môže poskytnúť falošne pozitívny výsledok). Iné terapie na podporu plodnosti (napr. klomiféncitrát), lieky proti bolesti a hormonálna antikoncepcia (napr. antikoncepčné tabletky) by nemali ovplyvniť výsledok. hCG môže zostať detekovateľný niekoľko dní až niekoľko týždňov po pôrode, spontánnom potrate alebo injekciách hCG. Mimomatrenicové tehotenstvo, cysty na naječníkoch, menopauza a niektoré veľmi zriedkavé zdravotné zdravotné stavy môžu spôsobiť klamlivé výsledky. Hoci tehotenstvo je najpravdepodobnejším dôvodom prítomnosti hCG v sére a moči, u niektorých pacientov boli hlásené zvýšené koncentrácie hCG nesúvisiacie s tehotenstvom, napríklad pri trofoblastovej chorobe a niektorých netrofoblastických novotvaroch. Tento test poskytuje predpokladanú diagnózu tehotenstva. Potvrdenie diagnózy tehotenstva by mal stanoviť lekár až po vyhodnotení všetkých klinických alebo laboratórnych nálezov. Alkohol môže ovplyvniť výsledok testu. Neodporúča sa používať test po použítí alkoholu. Používateľ s očnými ochoreniami, ako je farbosleposť alebo nedostatočné farebné videnie môže výsledok interpretovať nesprávne. Nepoužívajte po uplynutí uvedeného dátumu expirácie. Testovacia súprava by mala zostať v zapeťačenom vrecku až do použitia. Nepoužívajte, ak je vrecko poškodené alebo otvorené. Nepoužívajte, ak je vrecko poškodené alebo otvorené. Testovaciu súpravu nepoužívajte opakovane. Po jednorazovom použítí ju vyhoďte do odpadkového koša. Nedotýkajte sa membrány v testovacej oblasti. Neprehĺtajte vysúšadlo. Testovací prúžok by sa mal skladovať pri teplote 2 - 30 °C, v uzavretom vrecku počas doby použiteľnosti (36 mesiacov). Test vykonajte do 1 hodiny po otvorení vrecka. Nezamrazujte.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.