Diagnostické služby na lekárňach Dr.Max

25. 2. 2022 · 2 minúty na prečítanie

Pre našich pacientov sme v mesiaci marec pripravili diagnostické služby na všetkých lekárňach Dr.Max. Navyše na vybraných lekárňach Dr.Max si môžete rezervovať termín aj vopred. Testovanie robíme od veku 10 rokov.


 

Protilátky Covid-19

S presnosťou viac ako 95 % vám do 15 minút zistíme vašu hladinu protilátok COVID-19 (IgM a IgG) po očkovaní alebo prekonaní infekcie.*

 

Hodnota CRP

V prípade akútnej infekcie, vám do 3 minút na základe hodnoty CRP zistíme, či máte bakteriálnu alebo vírusovú infekciu. Vďaka rýchlemu výsledku sa dozviete, či potrebujete antibiotiká alebo nie.

 

Glykovaný hemoglobín

Rýchly test, ktorý do 3 minút odhalí, či sa u vás rozvíja cukrovka, prípadne, či ju vaša liečba drží pod kontrolou. Možné vykonávať po celý deň bez ohľadu na predchádzajúce konzumovanie jedla.


Máte záujem vedieť ako na tom skutočne ste?


CRP v pediatrickej praxi

V dnešnej dobe často počujeme o rizikách nadužívania antibiotík, ktoré by sa mali používať výlučne na liečbu bakteriálnych infekcií. Pri ich nesprávnom užívaní sa zvyšuje riziko bakteriálnej rezistencie, kedy sa baktéria stáva odolnou voči liečbe antibiotikami, na ktoré bola predtým citlivá.

  • Viete čo znamená skratka CRP?
  • Aké sú hodnoty CRP?
  • Ako prebieha CPR vyšetrenie?
  • Aké ochorenia môže zvýšené CRP preukázať?

Prečo sledovať hodnoty glykovaného hemoglobínu tzv. dlhodobý cukor?

Stanovenie tohto parametra má významné postavenie v rámci screeningu diabetu.

  • Ako sa meria glykovaný hemoglobín?
  • Aké sú jeho normálne hodnoty?
  • Čo môže skresliť jeho hladinu?

Výsledky odporúčame vždy prekonzultovať s vaším lekárom. *Upozornenie: Negatívny výsledok (neprítomnosť protilátok vo vzorke) nevylučuje možnosť prebiehajúcej, prípadne prekonanej infekcie SARS-CoV-2 a výsledok by sa mal potvrdiť analýzou v laboratórnom prostredí. Testovanie robíme od veku 10 rokov.