CHINA

1×4 g, homeopatický liek

Značka: BOIRON

Homeopatikum na domáce použitie.

Ďalšie varianty
5,99
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: CHINA 1×4 g, homeopatický liek

64080 ADC

AKÚTNE INDIKÁCIE:

•Krvácania z nosa, z ďasien, menometrorágie.

•Krvácania malého a stredného rozsahu.

•Nebolestivé, ale vyčerpávajúce hnačky, riedka stolica tmavohnedej farby obsahujúca nestrávené zvyšky potravy a sprevádzaná páchnucimi plynmi. Dostavuje sa v noci, niekedy po jedle, predovšetkým po nestrávení mlieka alebo ovocia.

•Akútna kolika s nafukovaním, s distenziou celého brucha so škvŕkaním a abdominálnymi bolesťami, ktoré sa nezlepšujú odgrgnutím ani odchodom črevných plynov.

•Veľká citlivosť brucha na dotyk; zhoršenie po jedle a po požití mlieka, ovocia, čaju, kyslých potravín, vína, alebo alkoholu.

•Vysiľujúce horúčkovité stavy, chrípkové alebo pseudochrípkové; intermitujúca horúčka.

CHRONICKÉ INDIKÁCIE:

•VŠEOBECNÉ:

• Opakujúce sa krvácania s malátnosťou, bledosťou a hučaním v ušiach.

•Anémie - zväčša hypochrómne, hyposideremické (následkom latentného alebo iného masívneho krvácania).

•Zoslabnutý rekonvalescent.

•Prevencia chirurgických zákrokov.

•NEUROSENZORICKÉ:

•Nespavosť s celkovou kožnou a senzorickou hyperestéziou, s výdatným potením v spánku a zlými snami.

•Sluchové halucinácie pri hypotenzii.

•Opakované neuralgie trojklanného nervu s hyperestéziou na dotyk.

CHARAKTERISTICKÉ ZNAKY- POCITY: Hypersenzitivita na dotyk na celom povrchu tela (zvlášť hyperestézia vlasovej pokožky); bolesti hlavy charakterizované prudkým búšením v hlave a karotidách; rôzne sluchové halucinácie; hypakúzia - „akoby zvuky prichádzali z veľkej diaľky“.

MODALITY: Zhoršenie prievanom; povrchným letmým dotykom; po požití ovocia (koliky); mliekom (intolerancia). Zlepšenie teplom; hlbokým predklonom (koliky); silným tlakom.

SPRIEVODNÉ ZNAKY: Absencia pocitu smädu a nevoľnosť pri horúčke; mrazenie (tras a drkotanie zubami), po ktorom nasleduje pocit veľkej horúčavy (návaly do tváre, smäd); vyčerpávajúce potenie (s intenzívnym smädom); horkosť v ústach; asténia s apatiou alebo podráždením. Viac na adc.sk

Spôsob použitia

AKÚTNE INDIKÁCIE:

Krvácania z nosa, z ďasien, krvácania malého a stredného rozsahu - podáva sa 5 granúl každú hodinu alebo každé 2 hodiny podľa akútnosti prípadu v riedení 5 CH. Môže sa pridať Phosphorus 9 CH alebo Crotalus 9 CH každých 6 hodín v prípade porúch koagulácie.

Zažívacie akútne indikácie: nebolestivé, ale vyčerpávajúce hnačky, riedka stolica tmavohnedej farby obsahujúca nestrávené zvyšky potravy a sprevádzaná páchnucimi plynmi - predpisuje sa 5 granúl 5 CH po každej stolici. Akútna kolika s nafukovaním, s distenziou celého brucha a abdominálnymi bolesťami, veľká citlivosť brucha na dotyk - predpisuje sa 5 granúl 5 - 9 CH približne každé 3 hodiny.

Vysiľujúce horúčkovité stavy - predpisuje sa 5 granúl 5 - 9 CH každé 4 - 6 hodín podľa intenzity všeobecných príznakov.

CHRONICKÉ INDIKÁCIE:

VŠEOBECNÉ:

Opakujúce sa krvácania s malátnosťou, bledosťou a hučaním v ušiach - podáva sa 5 - 9 CH, 5 granúl 1- 2 x denne na doplnenie klasickej liečby. Anémie - rovnaké dávkovanie. Zoslabnutý rekonvalescent - 5 granúl 15 CH, 2x denne. Prevencia chirurgických zákrokov - China 5 CH 3x denne a Phosporus 9 CH 1x denne, týždeň pred operáciou.

NEUROSENZORICKÉ:

Nespavosť s celkovou kožnou a senzorickou hyperestéziou, s výdatným potením v spánku a zlými snami - podáva sa 5 granúl 9 - 15 CH pred spaním. Sluchové halucinácie pri hypotenzii - 5 granúl 5 - 9 CH 2x denne. Opakované neuralgie trojklanného nervu s hyperestéziou na dotyk - 5 granúl 15 CH každé 3 hodiny v dobe krízy.

Okrem uvedených riedení sa môžu použiť aj iné riedenia, no v takomto prípade je použitie veľmi individuálne a dávkovanie spadá do rúk odborníka – lekára.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.