Doprajte si mejkapové prázdniny

24. 6. 2019 · Redakcia BeautyClub Dr.Max · 3 minúty na prečítanie
Tisícky žien podľahli kúzlu dvoch písmen - spoznajte tajomstvo BB a CC krémov a pripravte sa na rýchle letné líčenie s prirodzeným efektom. Poradíme vám, ako na to!
 

BB a CC krémy letné líčenie s prirodzeným efektom

Nechajte svoju pleť oddýchnuť od všetkých kozmetických „vychytávok“, ktoré bežne používate po celý rok. Teraz vám stačí tenučká vrstva BB alebo CC krému na zjednotenie farby a perfektná vizáž na horúci letný deň je hotová! Ak však predsa len potrebujete kamuflovať o čosi viac, nevzdávajte sa – nájdite si taký produkt, ktorý presne sadne potrebám vašej pokožky. Aké sú medzi nimi rozdiely a pre koho sú spomínané tónovacie krémy určené, sa dozviete z nasledujúcich riadkov.

Rozdiel medzi BB a CC krémom letné líčenie

BB KRÉM

Spojenie dvoch písmen „BB“ predstavuje skratku pre výraz „beauty balm“ alebo krycí balzam. Ide o akúsi kombináciu krému a mejkapu, pričom BB krém v sebe spája tie najlepšie vlastnosti z oboch prípravkov. Dokáže pleť hydratovať, vyživovať, rozjasniť a chrániť pred nečistotami v okolí. Výborne vás ochráni pred slnkom, zjednotí farbu pokožky a prekryje aj drobné nedostatky na tvári. Je však menej krycí než CC krém – na vyrážky, žilky a výraznejšie defekty kože ho treba skombinovať s korektorom alebo použiť iný typ kozmetiky.

KEDY JE PRE VÁS BB KRÉM TEN PRAVÝ:

  • Ak máte normálnu pleť bez výrazných začervenaní, žiliek či iných kožných problémov.
  • Keď sa chystáte na dovolenku a hľadáte ľahké krytie.
  • Zrelšia pleť s jemnými nedokonalosťami či pigmentovými škvrnami ocení, že BB krém nezalieza do vrások a krásne sa zmieša s podkladovým krémom.
  • Pre pokožku náchylnú na vznik fľakov (BB krém pôsobí preventívne).

Letné líčenie, kedy použť BB krém

CC KRÉM

Pod názvom „colour control“ alebo „colour correction“ si logicky môžete predstaviť hlavnú úlohu tohto prípravku – zjednotenie všetkých farebných nerovností, rozjasnenie a dodanie zdravého odtieňa pokožky. CC krém prešiel výraznou inováciou a momentálne sa hrdí nielen mimoriadnou krycou schopnosťou, ale aj odolnosťou  voči vonkajším vplyvom. Stále je však jemnejší a svetlejší než klasický mejkap. Navyše, v jeho zložení dominujú predovšetkým pleti prospešné látky. Poradí si s vyrážkami, žilkami i pigmentáciou.

CC KRÉM JE SPRÁVNOU VOĽBOU PRE:

  • Unavenú pleť s nezdravou farbou alebo fľakmi, očakávajúcu lepšie krytie.
  • Staršiu a mastnú pleť.
  • Pokožku so sklonom k začervenaniu.
  • Tie z nás, ktoré sa nevedia vzdať služieb mejkapu ani počas leta.

TÓNOVACÍ KRÉM

Najjemnejšia verzia so slabšou krycou schopnosťou, ktorá je ideálna na sparné letné dni. Prirodzene zjednotí tón pleti. Mastnej pokožke pristane bezolejnatý krém, na suchú je dobré zvoliť radšej tónovací balzam. V lekárni sú dostupné špeciálne prípravky napríklad aj pre citlivú alebo aknóznu pleť. Svojím zložením a vlastnosťami sa približujú dermokozmetike a pokožku nielen kryjú, ale aj liečia, a to počas celého dňa.

MEJKAP

Zo všetkých spomenutých výrobkov kryje najlepšie, no je tiež háklivý na precízne nanesenie na tvár a ďalšiu starostlivosť, ak má pôsobiť dokonalo. Pre suchšiu a zrelšiu pleť zvoľte krémovú verziu, mastnej pleti doprajte zmatňujúci mejkap. Tie naozaj kvalitné dokážu pleť vypnúť a vyživiť, no aj tu platí, že všetkého veľa škodí. Preto je dobré nájsť si pár dní alebo týždňov počas roka, kedy upustíte od svojej dennej mejkapovej rutiny a necháte pleť „dýchať“. Nezabudnite však na kvalitné čistenie pokožky, hydratáciu a výživu a v neposlednom rade, na ochranu kože pred slnečným žiarením.