Bojujete s podráždenou pleťou pod rúškom alebo po holení? Zachráni vás CICA

5. 10. 2021 · 3 minúty na prečítanie

V lekárni však dávajte pozor, aby ste požiadali o „siku“, pretože by vás mohli nesprávne začleniť medzi fanúšikov mačiek. Tento názov pochádza z Centelly Asiatica, medicinálnej byliny, ktorou je tento kozmetický zázrak obohatený.

Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Bojujete s podráždenou pleťou pod rúškom alebo po holení? Zachráni vás CICA

V lekárni si však radšej pýtajte „siku“, aby si vás náhodou nepomýlili s milovníčkou mačiek. Názov je v odvodený  od Centelly Asiatica, liečivej rastliny, o ktorú je táto zázračná kozmetika  obohatená.

Vedeli ste, že ázijské tigre si chodia liečiť svoje rany jedením listov Centelly Asiatica? Kozmetický svet pozná „Tigriu trávu“ už tisícročia - jej pôvod siaha až do tradičnej čínskej medicíny. Neskôr ju znovuobjavili francúzski lekárnici predovšetkým kvôli jej hojivým účinkom. Cica krémy, séra, gély i mastičky sú mimoriadne účinné na upokojenie podráždenej pokožky a posilnenie jej ochrannej bariéry. Zamilujete si ich doslova na prvé vyskúšanie!

Podporí tvorbu kolagénu a zahojí kožu po opaľovaní

Centella Asiatica - po slovensky označovaná ako pupočník ázijský - účinne podporuje tvorbu kolagénu a podľa viacerých štúdií dokáže koži dodať viacero aktívnych látok, vrátane madecassosidu, ktorý je známym antioxidantom.

Pupočník ázijský sa tiež ukázal ako látka s dobrými hydratačnými vlastnosťami, ktorá zároveň pleť upokojí a prinavráti ju do pôvodného stavu. Niektoré jeho zložky dokážu revitalizovať ochrannú bariéru pokožky a pomáhajú zmierňovať napríklad aj nepriaznivé účinky slnečných lúčov.

Prečo ju potrebujete?

S príchodom sychravého počasia sa pleť zvykne meniť. Najviac ohrozená je suchá pokožka, ktorá okamžite reaguje na zmenu teplôt a dožaduje sa zvýšenej ochrany. Problém môže nastať aj u mastnej či „normálnej“ koži, pokiaľ sa pôsobením agresívnych vplyvov dostane do diskomfortu.

 

 

Medzi spúšťače kožných problémov patrí najmä:

  • Nosenie rúška alebo respirátora, práca v zdravotníctve, stavebná činnosť či každodenný kontakt s väčším množstvom ľudí;
  • Spojenie klimatizácie, extrémnych teplôt, vlhkého ovzdušia a častého vystavovania kože slnečným lúčom;
  • Život v meste alebo v prašnom a veľmi znečistenom prostredí;
  • Podráždenie po holení, prílišná exfoliácia, píling či použitie kozmetiky s obsahom alkoholu a iných agresívnych látok.
     

Vyskúšajte novinku od URIAGE

Pokiaľ vás trápi niektorý z vyššie spomenutých problémov, prípadne cítite, že vašej pokožke niečo chýba, vyskúšajte unikátne sérum URIAGE Bariéderm Cica Daily sérum pre poškodenú pleť. Okrem hojivej Centelly Asiatica, tento prebiotický komplex ponúka rýchly návrat vašej kože do rovnováhy.

Upokojujúce sérum URIAGE Bariéderm CICA Daily je obohatené o termálnu vodu Uriage,  kyselinu hyalurónovú, vitamín B5 a peptidy, vďaka čomu stimuluje regeneráciu pokožky a bojuje proti predčasnému starnutiu.

 

Ideálne je používať ho dvakrát denne v spojení s gélom URIAGE Bariéderm Cica Daily gél. Táto kombinácia vám poslúži aj ako skvelá báza pod mejkap.

URIAGE Bariéderm Cica Daily Gél je určený pre krehkú a narušenú pleť. Vďaka svojej ultra ľahkej gélovej konzistencii výborne preniká do hlbších vrstiev kože. Obsah zinku z neho navyše robí výborný produkt pre majiteľky citlivej či problematickej pokožky.

Opraví, upokojí a hydratuje

Pleťové cica krémy, gély či séra účinne bojujú proti príznakom starnutia. Kožu udržiavajú pružnú a pevnú, vďaka čomu je odolnejšia voči nepriaznivým vonkajším vplyvom. Cica krém je tiež vhodný na upokojenie citlivých partií, ako sú lakte, kolená či iné miesta, ktoré si vyžadujú rýchle hojenie.

Cica produkty sú výborným SOS riešením, keď potrebujete zahojiť pokožku. Ich veľkou výhodou je, že sú vhodné pre celú rodinu a používajú ich aj bábätká a malé deti“, hovorí dermošpecialistka z lekárne Dr. Max, Veronika Blahová.

Ďalšie články k téme Bojujete s podráždenou pleťou pod rúškom alebo po holení? Zachráni vás CICA

O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora
O autorovi
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Redakcia BeautyClub Dr.Max
Čítať viac od autora