Solmucol pastilky 100 mg
1×24 ks, liek
- Cena za 1 ks: 0,22 €
Doprava do Balíkova zadarmo pre všetky objednávky.
Hlavný popis produktu
Liek obsahuje liečivo N-acetylcysteín. Používa sa pri všetkých druhoch ochorení dýchacích ciest sprevádzaných zvýšenou tvorbou hustého a väzkého hlienu, ktorý sa nedostatočne vykašliava, ako:
- akútna a chronická bronchitída (zápal priedušiek),
- bronchiálna astma (priedušková astma),
- sinusitída (zápal prínosových dutín),
- laryngitída (zápal hrtana),
- tracheitída (zápal priedušnice),
- chrípka,
- mukoviscidóza (cystická fibróza) ako doplnková liečba.
Zloženie
Liečivo je N-acetylcysteín. Každá tvrdá pastilka obsahuje 100 mg N-acetylcysteínu.
Ďalšie zložky sú hydrogenuhličitan sodný, hydrogenuhličitan draselný, xylitol, sorbitol, pomarančová aróma, stearan horečnatý, koloidný oxid kremičitý bezvodý.
Dávkovanie
Obvyklé dávkovanie:
Deti od 2 do 12 rokov: 1 pastilka 3x denne.
Dospelí a deti nad 12 rokov: 2 pastilky 3x denne.
V prípade, že zvýšená tvorba hlienu, ktorá je charakterizovaná napr. kašľom, neustúpi po liečbe v rozsahu 2 týždňov, je potrebné aby bola diagnóza revidovaná lekárom na prípadné vylúčenie zhubného ochorenia dýchacích ciest.
Dlhodobá liečba chronickej bronchitídy:
2 pastilky 2x denne.
Liečba by mala byť obmedzená na maximálne 3-6 mesiacov.
Mukoviscidóza:
Deti od 2 do 6 rokov: 1 pastilka 3x denne.
Dospelí a deti nad 6 rokov: 2 pastilky 3x denne.
Použitie
Tvrdá pastilka sa nechá voľne rozpustiť v ústnej dutine. Pastilka sa nehryzie, ani neprehĺta vcelku.
Upozornenie
Užívanie lieku v tehotenstve môže odporučiť lekár len v závažných prípadoch.
Neodporúča sa užívať liek počas dojčenia.
Liek je kontraindikovaný u ľudí s aktívnym peptickým vredom.
Liek je kontraindikovaný pri intolerancii fruktózy.
Opatrnosť je potrebná u pacientov s bronchiálnou astmou vzhľadom na riziko bronchospazmu.
Perorálne antibiotiká (penicilíny, tetracyklíny, cefalosporíny, aminoglykozidy, makrolidy a amfotericín B) majú byť podávané oddelene od acetylcysteínu, s časovým odstupom najmenej 2 hodiny.
Počas užívania lieku sa odporúča zvýšený prísun tekutín (podpora mukolytického účinku acetylcysteínu).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.
Kategórie produktov
Hodnotenia a recenzie zákazníkov
Darina - Účinok
- Cena vysoká
Mária Oľga Jediny liek, ktory na mna ucinkuje, ked kaslem.
- Som spokojna - ucinkuje super.

