Vectavir tónovaný krém na opary

1×2 g, krém na opary

Krém obsahuje liečivo penciklovir, ktoré patrí do skupiny protivírusových liečiv. Používa sa na liečenie oparov (herpes labialis). Liek zmierňuje bolesť pri oparoch, urýchľuje hojenie a skracuje dobu, počas ktorej je opar nákazlivý, avšak jeho použitie nezabráni šíreniu oparu na iné osoby.

13,79
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: Vectavir tónovaný krém na opary 1×2 g, krém na opary

1008B ADC

Hlavný popis produktu

Krém obsahuje liečivo penciklovir, ktoré patrí do skupiny protivírusových liečiv. Používa sa na liečenie oparov (herpes labialis). Liek zmierňuje bolesť pri oparoch, urýchľuje hojenie a skracuje dobu, počas ktorej je opar nákazlivý, avšak jeho použitie nezabráni šíreniu oparu na iné osoby.

Spôsob použitia

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti od 12 rokov: krém sa aplikuje v priebehu dňa približne každé 2 hodiny v potrebnom množstve v závislosti od veľkosti postihnutej plochy kože. Liečba má trvať 4 dni.
Liečba má začať čo najskôr od objavenia sa prvých príznakov infekcie.

Spôsob použitia

Liek je určený na dermálne použitie.
Pred nanesením dermálneho krému na postihnuté miesto, aj potom, je nutné si umyť ruky alebo použiť jednorazový aplikátor. 

Upozornenie

Liek sa môže používať počas tehotenstva a dojčenia len na lekárske odporúčanie.
Bezpečnosť a účinnosť lieku u detí mladších ako 12 rokov neboli stanovené.
Krém sa má používať iba na opary na perách a okolo úst. Neodporúča sa jeho použitie na sliznice (napr. do očí, úst, do nosa alebo na genitálie). Zvlášť dôsledne sa treba vyvarovať použitiu do očí alebo do blízkosti očí.
Pacienti s vážne poškodenou imunitou (napr. AIDS alebo po transplantácii kostnej drene) majú byť vyzvaní ku konzultácii s lekárom pre prípad, že je indikovaná orálna liečba. Opar je infekčný a je potrebné dodržiavať špeciálne opatrenia, viď PIL časť 3. 
Liek obsahuje cetylstearylalkohol, propylénglykol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Účinné látky

penciklovir

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.