TITANLAX

20×9,15 g, zdravotnícka pomôcka

Značka: TITANLAX

Zdravotnícka pomôcka na liečbu chronickej alebo akútnej zápchy alebo zápchy súvisiacej so syndrómom dráždivého čreva (IBS - Irritable Bowel Syndrome). Redukuje nadmernú produkciu gastrointestinálneho plynu.

10,89
Doprava zadarmo pri nákupe nad 19,90 € pre členov Dr.Max CLUB.

O produkte: TITANLAX 20×9,15 g, zdravotnícka pomôcka

P4703A ADC

Zdravotnícka pomôcka na liečbu chronickej alebo akútnej zápchy alebo zápchy súvisiacej so syndrómom dráždivého čreva (IBS - Irritable Bowel Syndrome). Redukuje nadmernú produkciu gastrointestinálneho plynu. Pôsobí na zmäkčenie stolice a podporuje reguláciu črevných funkcií a pohyblivosť čriev pomocou osmotických účinkov. Viac na adc.sk

Spôsob použitia

Odporúčané dávkovanie:

Deti vo veku od 6 do 12 rokov: 1 vrecko denne.

Dospelí a deti staršie ako 12 rokov: 2 vrecká denne.

Obsah vrecka sa úplne rozpustí v pohári vody a ihneď sa vypije. Vzhľadom na gélotvornú aktivitu psyllia sa prípravok musí užívať medzi jedlami a zapiť dostatočným množstvom vody (aspoň 1 pohár, ak je to možné 2 poháre), aby sa zabránilo napučaniu v hrdle, ktoré môže spôsobiť dusenie. Dospelým sa zároveň odporúča vypiť aspoň 2 litre tekutín denne, pre deti a dospievajúcich aspoň 1-1,5 litra denne.

Upozornenie: Nevhodné pre deti mladšie ako 6 rokov. Pred použitím u detí sa poraďte s lekárom. V prípade tehotenstva a dojčenia používajte iba po konzultácii s lekárom. Neužívajte, ak trpíte črevnou obštrukciou alebo stenózou, perforáciou čriev, zápalovým ochorením čriev (napr. Crohnova choroba, ulcerózna kolitída). Nepoužívajte v prípade precitlivelosti na akúkoľvek pomocnú látku alebo polyetylénglykol. Simetikón môže vzájomne pôsobiť s niektorými reakčnými činidlami požívanými pri diagnostike, ako napr. guajáková živica. Prípravok sa používa na zastavenie symptómov, opakované použitie môže byť potrebné pretrvávajúcej alebo chronickej zápchy. Zápcha môže byť spôsobená liekmi prosti bolesti (opioidy), liekmi na Parkinsonovu chorobu (anticholinergiká), alebo sa vyskytuje v prípade ochorenia ako je skleróza multiplex alebo Parkinsonova choroba. Nepoužívajte viac ako 30 dní. Ak príznaky naďalej pretrvávajú, poraďte sa so svojím lekárom. Užívanie prípravku súčasne s liekmi môže nepriazno ovplyvniť osmotická účinnosť makrogolu a zvýšená rýchlosť prechodu gastrointenstinálnym traktom. Psyllium môže zosliniť účinok antidiabetík a spôsobiť hypoglykemický efekt. Lieky alebo výživové doplnky užívajte minimálne 2 hodiny pred alebo po užití prípravku. V prípade liečby život zachraňujucimi liekmi (ako napr. inzulín) sa vždy pred použítím zdravotníckej pomôcky poraďte s lekárom. Uchovávajte na suchom mieste na ochranu pred priamym slnečným žiarením a teplom. Vrecko otvorte iba pred použitím. Nepoužívajte, pokiaľ je vrecko otvorené. Uchovávajte mimo dohľad a dosah detí pri teplote do 25 °C.

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.