Smart Kid Belt

1×1 ks

Značka: SMART KID

Revolučný detský bezpečnostný pás do auta - alternatíva k autosedačke pre deti od 4 až do 12 rokov, resp. 15-36kg, schválená pre bezpečnostnú skupinu II a III (podľa európskej normy ECE R44 / 04), inštalácia v smere jazdy

47,99
Doprava zadarmo

O produkte: Smart Kid Belt 1×1 ks

X57597

Hlavný popis produktu

Smart Kid Belt je bezpečnostný pás do auta šitý na mieru deťom. Je plnohodnotnou alternatívou k detskej sedačke, avšak je menší a skladnejší, váži len 120g, je oveľa lacnejší a môžete ho použiť v akomkoľvek aute. Vďaka jeho kompaktnosti môžete na zadných sedačkách pohodlne voziť dokonca aj 3 deti. Systém jednoducho prispôsobí klasický bezpečnostný pás výške dieťaťa, takže môže sedieť rovnako bezpečne ako dospelý. Z autosedačky dieťa rýchlo vyrastie, no z nášho zádržného systému nie. Vďaka jeho jednoduchej nastaviteľnosti je Smart Kid Belt vhodný pre deti od 4 až do 12 rokov (hodí sa však aj pre dospelých menšieho vzrastu).

Jeho kvalitu a bezpečnosť potvrdzujú aj nezávislé autority v EÚ, ktoré vykonávajú crash testy. Ďalšou nespornou výhodou tohto detského pásu do auta je tiež jeho minimálny negatívny dopad na prírodu, a to vďaka minimu použitých materiálov. Spoľahlivosť overená crashtestami Smart Kid Belt sme testovali nezávisle v dvoch crash test inštitúciách v EÚ a výsledky dopadli výborne. Zádržný systém je rovnako bezpečný ako kvalitná detská autosedačka.

Pri testoch sme simulovali náraz, pri ktorom vzniklo preťaženie až 55 G. Smart Kid Belt však tento tlak dokázal rozložiť, takže pri meraní neprekročil 40 G - na svojich cestách tak môžete zostať úplne pokojní. Homologizácia Homologované pre použitie na území EÚ podľa predpisu EHK OSN č. 44 verzie 04 (E20 44R-04 4013) pre skupinu II. a III., tj. pre deti od 15 do 36 kg alebo do výšky 150 cm (uvedené tiež na štítku produktu) ako alternatíva k autosedačke. Jednoduchá inštalácia

1) Pripevnite spodnú sponu Pripevnite spodnú sponu Smart Kid Belt k automobilovému pásu. Čím nižšie, tým lepšie - ideálne je pripnúť ju priamo na miesto, kde pás vystupuje zo sedadla. Potom posaďte dieťa na zadné sedadlo a nechajte ho oprieť sa. Následne zapnite klasický bezpečnostný pás.

2) Upravte dĺžku detského pásu Po pripevnení spodnej spony nastavte dĺžku pásu Smart Kid Belt pomocou posuvného jazdca. Vďaka tejto flexibilnej vlastnosti pás doslova porastie s vaším potomkom. Horná fixačná spona by mala byť 5 centimetrov (3 prsty) nad ramenom dieťaťa.

3) Upevnite hornú sponu V momente, kedy už máte nastavenú správnu dĺžku detského pásu, stačí na bezpečnostný pás prichytiť hornú upevňovaciu sponu. Dieťa by sponu malo mať zhruba medzi pažou a krkom. Vďaka upravenej výške teraz bezpečnostný pás dieťa fixuje správnym spôsobom. Užite si výlet!


Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.