Hrotlife - Čaga Tinktúra

1×100 ml, tinktúra

Značka: HROTLIFE

BIO tinktúra s dvojitým extraktom z divokej Čagy s maximálnou vstrebateľnosťou. Posilnite svoje telo s prírodnými superlátkami. Hrotlife Chaga s dvojnásobným objemom tinktúry Vám vydrží až 2 mesiace!

Produkt ešte nie je dostupný Tento produkt je vypredaný a ešte nepoznáme presný termín jeho naskladnenia.

36,29
Doprava zadarmo

O produkte: Hrotlife - Čaga Tinktúra 1×100 ml, tinktúra

X020028

Hlavný popis produktu

Chaga tinktúra Hrotlife 100ml
Chaga (Čaga) – silný adaptogén, ktorý Vás podrží v boji s každodenným stresom!

Otestovali sme tinktúru vo vysoko stresujúcom zdravotníckom prostredí. Presvedčila nás na 100%, dokážeme pracovať efektívnejšie, s nižšou stresovou záťažou.

✅ Výhody

Vysoko účinný dvojitý extrakt s citeľnými účinkami po pár dňoch
Použité plodnice húb s maximálnym množstvom látok, nie nekvalitné mycélium
Neobsahuje aditíva ani chemické konzervanty
Až 6x vyššia vstrebateľnosť tinktúry oproti kapsuliam
Môžte pridať do nápoja, alebo nakvapkať pod jazyk
Predstavuje jeden z najúčinnejších prírodných adaptogénov pre boj so stresom
Vysoký obsah antioxidantov
Dvojnásobný objem balenia oproti iným produktom na trhu
❌ Nevýhody

Nenašli sme
Aké účinky má Chaga (Čaga)?
Účinky Čagy sú známe v tradičnej východnej medicíne už stovky rokov, kde sa používa najmä na problémy s trávením.

Čaga sa vďaka obsahu biologicky aktívnych látok radí medzi prírodné adaptogény. Adaptogény sú látky, bylinného, alebo hubového pôvodu, ktoré pomáhajú organizmu prispôsobiť sa stresu a zlepšiť fyzickú a mentálnu odolnosť. Taktiež zvyšujú schopnosť vyrovnávať sa so zmenami v životnom prostredí.

Tieto látky pôsobia na rôzne systémy v tele, vrátane nervového, endokrinného a imunitného systému, a pomáhajú udržiavať homeostázu - to znamená vnútornú rovnováhu organizmu:

Táto vitálna huba obsahuje 2 typy biologicky aktívnych látok:

Terpénové látky – Betulín a kyselinu betulinovú
Funkčné polysacharidy – Betaglukány


Padajú Vám vlasy od stresu?
U Čagy bol v tejto štúdii (R) zistený potenciálny vplyv na rast nových vlasov. U pacientov sledovali nárast vlasov po niekoľkých týždňoch. Zaujímavosťou tejto štúdie je, že Čaga v nej ukázala rovnaké účinky ako liek na alopeciu – Minoxidil. Uvažuje sa, že za týmto efektom stoja adaptogénne vlastnosti Čagy, ktoré dlhodobo pomáhajú znižovať stresovú záťaž.

Betaglukány na imunitu a antioxidanty

Okrem terpénových látok obsahuje Čaga aj funkčné polysacharidy – betaglukány, ktoré využíva aj západná medicína, najmä na podporu imunity a ako doplnkovú liečbu pri rakovine.

Betaglukány sú takou „posilkou“ pre imunitný systém – podprahovo stimulujú imunitu na dennej báze, aby sa posilnila. Dôležité je konzistentné užívanie, inak sa efekt príliš nedostaví. Niektoré z týchto polysacharidov fungujú ako silné antioxidanty – pomáhajú zbavovať bunky voľných radikálov – látok, ktoré vznikajú pri oxidačnom strese. Ak sa tieto radikály v tele dlho hromadia, a nemá ich kto „odpratať“, môžu vo výsledku spôsobiť predčasné starnutie, alebo premenu buniek na nádorové.

Vitamíny B a D, antivirálny Zinok, Horčík proti únave

Čaga obsahuje vysoké množstvo vitamínu D2 (prekurzor vitamínu D3), ktorý je pre nás dôležitý najmä v jesenných a zimných mesiacoch, kedy trpíme na akútny nedostatok slnečných lúčov, ktoré v našom tele stimulujú tvorbu vitamínu D3. A okrem toho disponuje celým spektrom vitamínu B, vrátane vitamínu B12, čo ocenia najmä vegetariáni a vegani, keďže okrem mäsa sa B12 v plant-based strave vyskytuje veľmi sporadicky. Z mikronutrientov je bohatá na:

Zinok – pomáha udržovať zdravie vlasov, nechtov a pokožky
Draslík – pomáha regulovať krvný tlak, prispieva k normálnej funkcii nervového systému
Železo – podieľa sa na tvorbe červených krviniek
Vápnik – prispieva k správnemu fungovaniu tráviacich enzýmov
Horčík – zmierňuje únavu a prispieva k zdraviu nervového systému.
Betulín a kyselina betulínová – superlátky z brezovej kôry

Keďže Čaga rastie primárne na brezách, aktívne do seba absorbuje látky obsiahnuté v jej kôre. Jedná sa o terpény Betulín a kyselinu betulinovú. Naši kolegovia z Ústavu translačnej medicíny na Lekárskej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci sa venujú výzkumu týchto terpénov kvôli ich potenciálnym protirakovinovým účinkom (R).

Existuje mnoho vedeckých štúdií, ktoré skúmali protizápalové a ďaľšie účinky týchto superlátok, pre detailnejšie informácie Vás však opäť musíme odkázať na web hrotlife.sk

Aká silná je naša Čaga tinktúra?
Hrotlife Chaga je tinktúra, v ktorej nájdete dvojitý extrakt 8:1 z divokej Čagy. Tento pomer znamená, že na 1g extraktu bolo použitých 8g plodnice huby. V dennej dávke teda dostanete do tela oveľa vyššie množstvo biologicky aktívnych látok v porovnaní s kapsulami a navyše so 6-násobnou vstrebateľnosťou.

Ako užívať Čagu?
Hlavnou výhodou Čaga tinktúry je jednoduché a príjemné užívanie. Nemusíte sa báť že sa Vám veľké kapsule zaseknú v krku a musíte ich spláchnuť pol litrom vody. Jednoducho 2 krát stlačíte kvapkadlo a z tinktúry sa Vám nasaje polovičný obsah dennej dávky. Odporúčame užívať 2 takéto kvapkadlá denne.

Môžte nakvapkať pod jazyk, alebo pridať do Vášho obľúbeného nápoja. Vďaka nízkemu obsahu alkoholu má jemnú, slabo nahorklú chuť. Tú spôsobuje prítomnosť biologicky aktívnych terpénov betulínu a kyseliny betulinovej.Odkiaľ naša Čaga pochádza?
Chaga tinktúra pochádza z divokej Čagy, udržateľne zbieranej v panenskej prírode estónskej tajgy. Ďalej ich spracujeme metódou dvojitého extraktu (alkohol, voda), tak, aby sme mohli extrahovať a zachovať čo najväčšie množstvo biologicky aktívnych látok a mohli ste z nich vyťažiť maximum účinkov. Celý proces je spracovaný ručne v malých várkach, v ktorých je kladený dôraz na čistotu huby a výnimočnú kvalitu každej fľaštičky.

Všeobecne platí, že čím severnejšie na Zemi Čaga rastie, tým viac je prostredím stimulovaná a tým viac aktívnych látok obsahuje. Názov „Čaga sibírska“ sa dnes používa ako označenie údajne kvalitnejšej Čagy, keď sa však pozrieme na mapu sveta, tak estónska tajga sa nachádza na približne rovnakej zemepisnej šírke ako Sibír, či Aljaška. Čagy z ostatných severských lokalít to teda nijak neznevýhodňuje a sú rovnako potentné ako „sibírska čaga“.Chceme Vám povedať ešte viac, ale...
... máme zviazané ruky nešťastnou legislatívou EÚ, ktorá, napriek tisíckam vedeckých dôkazov o účinkoch vitálnych húb a miliónom pozitívnych skúseností od ľudí na celom svete, nám nedovoľuje zmieniť všetky ich účinky. Ak sa chcete dozvedieť viac o ich účinkoch, objektívne dáta z vedeckých štúdii a priamo konzultovať s lekárskymi špecialistami, navštívte nepredajný web hrotlife.sk .

Obrázok porovnanie:Hrotlife Chaga

Divoká Čaga
Dvojnásobný objem balenia
Vydrží až 2 mesiace
Vysoko účinný dvojitý extrakt 8:1 z plodnice huby
Znížený obsah alkoholu (1,2%)
Bez aditív a chemických konzervantov
Testované na ťažké kovy a mikroorganizmy
Zloženie tvorí LEN čistý hubový extrakt
100% BIO produkt, vegan friendly, šetrný k prírode
Jeden z najsilnejších antioxidantov na svete


Iné Chagy

- Nejasný pôvod Čagy

- Polovičný až tretinový objem balenia

- Balenie na 2-4 týždne

- Vysoký obsah alkoholu

- Menej kvalitné extrakty z mycélia

- Obsah balastných látok

- Bez bezpečnostných testov

- Obsah chemických aditív

- Stopový obsah pesticídov

- Necítiť žiadne účinky

Zloženie
Voda, extrakt z huby Inonotus obliquus, alkohol (menej ako 1,2%)

Upozornenie: obrázky slúžia len na ilustračné účely.